Jump to content

NIXIjeve meditacije o kablovima


NIXIE

Preporučeni Komentari

Pa vidi ono sto si okacio : "Ideal for Power Supply wiring.... etc. ",  sve mu je to teflon zica samo razlicitog preseka.

 

P.S. Cak i da nije to je preporucio.

Izmenjeno od krca44
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E pa te bele žice širmovane sam otkrio pre 30god. i još uvek je jako povoljna opcija. Možda neće baš svuda da legne, ali uglavnom je odlično. Time sam DAC ožičio i to neću da menjam a i ne mogu, audio izlaz je odozdo i nema mesta za deblje žice između pločica i kutije. Ono što ću uraditi kad budem u prilici je zamena žica na 230V nečim boljim. Trenutno je LIYCY 3x1,5, a Kosta mi predlaže CS18 ili SCS18  (skuplje preferira naravno. :buehehe:). MIslim, pošto ima dosta žice  da će ići po par CS18 do svakog trafoa. Za nešto egzotičnije nisam voljan da trošim, beš žice na ovu skupoću.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 11 minuta, NIXIE reče

E pa te bele žice širmovane sam otkrio pre 30god. i još uvek je jako povoljna opcija. Možda neće baš svuda da legne, ali uglavnom je odlično. Time sam DAC ožičio i to neću da menjam a i ne mogu, audio izlaz je odozdo i nema mesta za deblje žice između pločica i kutije. Ono što ću uraditi kad budem u prilici je zamena žica na 230V nečim boljim. Trenutno je LIYCY 3x1,5, a Kosta mi predlaže CS18 ili SCS18  (skuplje preferira naravno. :buehehe:). MIslim, pošto ima dosta žice  da će ići po par CS18 do svakog trafoa.

ali pazi kojeg proizvođača koristi......LEMO

recimo

https://www.lemo.com/pdf/20240.pdf

videti

https://en.wikipedia.org/wiki/LEMO

:D

 

Deda je imao specifičan ukus za žice :rasta:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije mi jasno priznajem, imas trafo koji treba da isporuci napon/struju i tabelu koliko treba da bude debela zica za odredjen odnos napona/struje.... sta tu dobijas stavljanjem deblje zice... nizu impedansu ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@krca44 žica je uvek deblja nego što treba. U kućnoj i idustrijskoj instalaciji štiti se osiguračem koji garantuje da neće biti oštećenja izolacije usled pregrevanja.

Za audio uređaje to ti je više subjektivno nego objektivno, ali važi isto za tu struju taj presek ili veći. Deblji kabal je manjeg otpora, ali to je isto uglavnom zanemarivo zbog malih dužina.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 hours ago, krca44 said:

Nije mi jasno priznajem

Obicno se odabere gustina struje pa se presek odredjuje prema potrebnoj amperazi. Slicno kao za motanje trafoa.

Za pojedinacne projekte sasvim je korektno 3A po kvadratu preseka.

To se jednom zapamti, kao smernica,  a posle za posebne slucajeve mogu da se raspiruju diskusije.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

50 minutes ago, vladd said:

Zifona HSV921, 1975, njemac pod ruskom cizmom, GDR, fabrika mora da radi u standardu...ozicenje se radi na posebnim tablama i isporucuje na montazu.

 

 

Zifona4.jpg

Zifona2.jpg

sa KD606 izlaznim trandzama.

to pojacalo ne svira hrdjavo, ni najmanje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, vladd said:

To je stara industrijska skola ozicavanja i upertlavanja kablova, da budemo posteni. 

Deda je imao opaku intuiciju  i talenat za sprave, a pri realizaciji je koristio najbolje a pristupacno...

Odusevljava me takvo ozicavanje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Upravo!

Posebne zgrade ili radionice su bile, nije to bilo toliko brojno kao za desetine hijada automobila, uglavnom su zene radile, zbog pedantnosti i preciznosti, upredalo se i uvezivalo rucno svilenom trakom, dok ostale tehnike nisu postale jeftine, spirale, vezice, buziri...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...