Jump to content

LS3/5A Studio Monitor kao diy projekat ( ideje, sheme, izbor driver-a, slike, sve ostalo )


Doktor

Preporučeni Komentari

pre 13 minuta, Zen Mod reče

ajd turi, kad si se vec rasprico, da se ima

Ako kupi 42S dobije sve na PP. Skretnicu i merenje.

A nisu mu loši ni oni Wharfedale Diamond 10.1 ili 11.1 ako ih nađe u dobrom stanju, ali bez zezanja. Tu može da okrpi skretnicu za siću i promeni žice, ili da pravi novu samo sumnjam da veće može stati unutra. To sam objavio ovdi sve.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To ne mogu da znam. Jači su u midbass zoni zbog velikog kalema na basu, ali visoki je sečen skretnicom I reda što limitira ukupnu snagu koju mogu podneti i proizvodi izobličenja. Originalna skretnica je shit, a u kutiji nema mesta za mnogo veću skretnicu. Realno, II reda skretnica bi rešila probleme sa visokotoncem i još unapredila zvuk. Ali gde je turiti to je pitanje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Konačno sam dočekao da čujem kod sebe u sobi famozni ls3/5a.

Sve što mogu da kažem je da totalno razumem hype za ovom kutijom. 

Predivno radi sa lampama, a sa babelfishom je pomalo dosadna. 

Probano i na Syncovoj amb beta-i i sličan efekat kao kod mene sa B2J. 

Pretpostavljam da se ne isplati praviti custom made upgrade skretnice... Sa druge strane, Gold Badge skretnica od Falcona je sada baš baš paprena.

 

E da, eno u player-u Tablette Signature 10 na akciji!!! :)

WWW.PLAYER.RS

NAPOMENA: STALCI SA SLIKE NISU URAČUNATI U CENU The ProAc Tablette 10 Signature Loudspeakers use cutting edge new drive units and Paganni Mika bass cones to provide an even better

 

Izmenjeno od chakija
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da, da,  Seas midbass i Scanspeak tweeter, to je izgleda večita kombinacija. Samo tweeter nije više 3/4" nego 1". Basić je očigledno custom 4" rađen za Proac, znači nema kopiranja. Seas više ne koristi tu ovalnu korpu osim za Proac.

Slušao sam vrlo davno i LS3/5A (neku od verzija) i Proac Tablette u istom sistemu kod drugara. Tablette je bio po meni malo bolji, a neki se bogami nisu sa tim složili. Malecki zvučnici, blisko smešteni driveri, na stalcima nestaju u zvučnom prostoru. Ko nije besan, i ne traži veliku glasnoću, uz par subova može završiti potragu. S tim da se ubode pravo pojačalo za njih.

Ne znam kakvi su oni Troelsovi mini zvučnici, sa Seas 5"+3/4"? Odavno je to objavio, mislim da su šeme skretnica dostupne.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Slušao sam poslednjih nedelju dana ls3/5a i danas sam u rotaciju vratio moje beyme... 

Sva ova zajebancija je zbog toga što sam želeo da imam neku referencu u odnosu na koju bi mogao da ocenim moje kutije. 

Ls3/5a je stvarno dobra referenca :).

Moje kutije se nisu obrukale, ali nemaju taj nivo detalja, taj prostor i zavodljivost. 

Sa druge strane, bass i fun factor je na strani coax-a. Tonski su  malo iza ls3/5. Naravno da su dodatni benefiti ogroman headroom-u i makro dinamika. Ovo mi je pogotovo bitno kod gledanja filmova. Sa babelfishom je i dalje kombinacija za respekt. 

Zaključak - valjalo bi imati i jedne i druge! 

Na kraju dana, vratio sam nazad ls3/5a, zakačio ih na lampe i proveo ostatak dana uživajući u muzici. 

 

E da, koliko zaista utiču stalci i izolacionione stopice? Isplati li se ulagati u tom pravcu? 

 

 

Izmenjeno od chakija
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imam metalne stalke od prethodnih zvučnika. Izmedju njih i kutija su mi ikea samolepljivi plasticni pad-ovi... 

Stalak je daleko od umrtvljenog, imam osećaj da baš zvoni. Nije punjen peskom. Sa druge strane, čitao sam da ima treba "otvoren" stalak po mogućnosti od drveta kako bi rezonovao sa loosy kabinetom. 

IMG_20221114_062236.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 hours ago, chakija said:

Imam metalne stalke od prethodnih zvučnika. Izmedju njih i kutija su mi ikea samolepljivi plasticni pad-ovi... 

Stalak je daleko od umrtvljenog, imam osećaj da baš zvoni. Nije punjen peskom. Sa druge strane, čitao sam da ima treba "otvoren" stalak po mogućnosti od drveta kako bi rezonovao sa loosy kabinetom. 

IMG_20221114_062236.jpg

Probaj da stavis armaflex izmedju stalka i zvucnika. Iseces parce u dimenziji. Znatno utice na rezonancu, a jeftino za probu u najmanju ruku 🖐 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, NIXIE said:

A kako se ovi bore sa LS3/5A? 

Sa pomenutim lampašem kril je jako dobro radio, a inače je kutija koja je veoma zahtevna po pitanju ampliifikacije.

Kad bi secirail zvučni spektar, u skoro svakom je "dominantniji" zvuk, podjednako detalja, svilenkastiji visoki, bass ide dublje, neutralniji zvuk...ALI ls3/5a ima bolji prostor i mnogo muzikalniju prezentaciju, odnosno tonski korektnije zvuči kao celina.

Izmenjeno od chakija
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Iskopao sam parče lepe neoprenske gume/sunđera. Dobijeno uz crivit točak za vežbanje iz Lidla... Mislim da je konačno dobio pravu svrhu :D

Na prvu ima primetne razlike. Bass dobio na definiciji dok mi vokali deluju čistije, ali kao da je malo nestalo "života"... Sledi dalje slušanje 

Da li ići dalje u smislu npr iso acoustics puck-ova + hifi tribe drveni stalak? 

IMG_20221114_170124.jpg

IMG_20221114_170031.jpg

IMG_20221114_170001.jpg

Izmenjeno od chakija
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, chakija reče

kao da je malo nestalo "života"... Sledi dalje slušanje

Tako je uglavnom kad se doda damping. Primetio sam čak i na starom CD plejeru kad sam dampirao kutiju, pa sam posle smanjivao količinu dampinga jer je postao previše miran i upeglan zvuk.

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Definitivno mi ne prija previše dampinga. Pretpostavljam da velika dodirna površina previše dampira donju stranicu i zamuti detalje i zvekt u visokima. Bass jeste bolji, ali ostalo baš i ne.

Isekao sam unutrašnju površinu i ostavio oslonac na obodima-valjda spojevi ne vibriraju toliko koliko veće površine. Mislim da sam dobio željeni efekat. Bass je i dalje dovoljno definisan, a opet detalja u srednjima i visokima ne manjka i imaju dobru definiciju. 

Dodatni bonus - ostalo još pene za dampiranje koječega :D

IMG_20221115_100854.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...