Jump to content
parabolis

Oehlabch vs Hilzna

Recommended Posts

evo jedne dobre ideje, pre neki dan u nedostatku zvucnickih bananica iskopao sam u starim zalihama bakarne hilzne od 4 mm, ostale od elektricarskih poslova, reko ajd da probam da nasvajsujem na krajeve zvucnickog kabla, mrzi me da guram goli bakarni provodnik, odrvni - uguraj-zavrni, na ovih 30 i kusur stepeni nepotrebna radnja potpuno. kabel se ugura u hilznu i sve se lepo zalije lemomm....nego, da ne duljim puno u prilogi i par slika...a sto se tice zvuka, apsolutno nema razlike izmedju hilzni i oehlbach ili nakamichi zvucnickih bananica...osim cene naravno, jedna hilzna kosta citavij 2,5 rsd.....pa vi probajte....

IMG_20180606_171019.jpg

IMG_20180606_171616.jpg

IMG_20180606_171624.jpg

IMG_20180606_171629.jpg

IMG_20180606_172021.jpg

ono , to ti je bzvze, nisi platio komplet 80E i tako to

:)

mogu u radnju samo po pivo i cokolade . . . :mellow:

E a stvarno sam umro od smeha kada sam hilznovao zvucnicki kabel......mythbuster na delu !!!!!!!!!!

upakovano sve all together u termo buzir....

6.jpg

Ako dobro vidim taj ceo kabel sa sve izolacijom je mogao uci u tu hilznu. To znaci da ima podosta tinola izmedju zice i papucice. Kako onda okarakterisati zvucni potpis hilzne ako je tinol i kod brenda i nebrenda veza za zvuk. Kad vec radite u EPS mogli ste od Vasih kolega pozajmiti papucice za krimpovanje i odgovarajucu hilznu za taj kabel pa bi mozda postojala razlika u zvuku. Sto se tice samih hilzni obavezno uzeti poljski Ergom jer najbolje nalezu na zicu i ne mogu da se svuku

papucica.jpg

Na taj kabal (mislim na onaj crveno-crni sa početka priče) može da se stavi šta god hoćeš od priključaka, kilo srebra na krajevima te žice neće dati nikakve razlike u zvuku.

nakamiči bananice? pa to ne postoji jedino kod kineza ai tamo je nakurmici, reko bi da su i te oelbach i nak i te “obične” isti q...

otprilike i tako “zvuče”.

Impulse džaba se trudiš j objašnjavaš...  

30 minutes ago, NIXIE said:

Na taj kabal (mislim na onaj crveno-crni sa početka priče) može da se stavi šta god hoćeš od priključaka, kilo srebra na krajevima te žice neće dati nikakve razlike u zvuku.

Al' zato kad promeni osigurač, iz kabla ima odma' da istrči ceo simfonijski orkestar i zasvira samo za njega :D

Uzgred, hilzne i jesu predviđenje za krimpovanje a ne za lemljenje. Ne znam kakvo je stanje na tržistu danas i kakav se sve bofl sada nudi, al' moram da kažem da se ne sećam da sam ikada imao problema sa njima iako sam ih godinama trošio u popriličnim količinama ... doduše, alat(klešta za krimpovanje) je znao biti problematičan kad se škrtarilo, al' ne i hilzne.