Jump to content
Superfi

Lynn Olson's Amity by Superfi

Recommended Posts

Thx Miro! 

Posle 7 dana mogu reci da je amp sjajno uspeo! Sve je stabilno, tiho, nista ne zuji i ne prdi...U odnosu na BAT, skoro je hladan :D

Snage na Tannoyima vise nego dovoljno. Tonski, da, to je to. Do sada se najbolje ukopio RTP5 preamp...

Me happy :wub:

U planu je sada nabaviti jos rezervni quad 2a3 lampi. Nasao sam JJ u Madjarskoj, cekam ponudu za 2a3-40. Ako sa poslom sve bude OK casticu sebe sa EML 2a3S. Ulazne lampe su obezbedjene, ispravljacice takodje. 

Izlazni Audio Note trafoi su sjajni, ocigledno i Lundahl interstage. Apsolutno nemam zamerke na zvuk. Svaka cast Lynn Olsonu na semi i Simplicisiusu na realizaciji. Tako pedantno uradjen amp je ocigledno radjen sa puno ljubavi. Kako je primetio Baylag, ovo je potpuno Custom made amp sa fabrickim podnozjima :D  Kutija radjena u Senti na CNC, drvo CNC u Somboru i finis u Subotici, poklopci trafoa u NS...Gvozdja ima kao u prici (6/mono bloku) i sem IT i OPT ostali su radjeni u lokalu. Choke i mrezni su na duplim C jezgrima. Torusa nema. Zice za ulaz su OCC bakarni flah, terminali WBT (izvodi za 4 i 8 oma), Furutech IEC i Neutric XLR. Kondovi u napajanju su svi polipropileni u ulju ili papir u ulju. Nema niti jedan elko. 

Preamp je jako bitan, nesto ce morati i po tom planu da se poradi. 

IMG_3056.JPG

46 minutes ago, Superfi said:

. . . 

Snage na Tannoyima vise nego dovoljno. . . . 

1st of all - cestitam na prinovi.

Medjutim, skeptik sam da ce taj pojacivac biti kompetentan za "voznju" svih muzickih materijala, tj. imati pride i rezerve za 15" Tanns-e. 

Npr. J.S.Bach - Tocata & Fuga d-moll : instrument : orgulje - izvodjac - ko god.

1 hour ago, Superfi said:

Verovatno jedini u okruzenju... http://www.nutshellhifi.com/triode1.html

Neizmerno hvala svima koji su ucestvovali na ovaj ili onaj nacin u realizaciji. Najvise prijatelju Micanu aka Simplicisiusu. Da nije bilo njega prodavao bi gomilu delova za DZ. 

Polako se sistem vraca u normalu (jos malo pa 50/50 DIY-Brand :D)

20180517_155800.jpg

Prelepo. Bravo druže :crazyrocker:

17 minutes ago, Doktor said:

1st of all - cestitam na prinovi.

Medjutim, skeptik sam da ce taj pojacivac biti kompetentan za "voznju" svih muzickih materijala, tj. imati pride i rezerve za 15" Tanns-e. 

Npr. J.S.Bach - Tocata & Fuga d-moll : instrument : orgulje - izvodjac - ko god.

Ne moras biti skeptik. Uvek je to do potrebnog SPL-a. Egzaktno...

98db/2.83V@1m po speksima proizvodjaca. Ja sam na oko 3 metra od zvucnika. 

101 db sa 2W, 104db sa 4W, 107db sa 8W...oduzmemo udaljenost i dodamo drugu kutiju...Uostalom znamo, se, dobrodosao si...Voleo bih da dodjes.

11 minutes ago, Superfi said:

Ne moras biti skeptik. Uvek je to do potrebnog SPL-a. Egzaktno...

98db/2.83V@1m po speksima proizvodjaca. Ja sam na oko 3 metra od zvucnika. 

101 db sa 2W, 104db sa 4W, 107db sa 8W...oduzmemo udaljenost i dodamo drugu kutiju...Uostalom znamo, se, dobrodosao si...Voleo bih da dodjes.

Matematika i brojevi - OK je to, ali kada krene da rola pedal kalvijatura na orguljama, lako to sve sklizne u neku drugu dimenziju.

Naravno, poznajemo se, hvala na pozivu i dolazim. :cheers:

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.