Jump to content
zogra

49. Audioberza - Дорћол Platz - 18.03.2018.

Recommended Posts

49. Audioberza u Beogradu  održaće se 18. Marta 2018.  od 12 do 17h
u   ДОРЋОЛ PLATZ -u  Dobračina 59b - Beograd
DOBRODOŠLI !   

18032018.jpg

1 hour ago, Miloš 1210 said:

Da li su dobrodošli i nakupci koji imaju prodavnice u gradu? Da znamo, da se ne cimamo.

Ma dečki , ( sa zajedničkog  govornog područja ? :)  Kaj fali prekupcima ili vlasnicima dućane ? nek se " pobodu" bilo bu jeftinije  ;) il interesantno . NHF .

Ipak je ovo forum znalaca !. Najte mi kaj zameriti mal se više bavim svojim poslom , a mal manje uvjetno rečeno Diy , al prepoznaje se znanje  :) . Tako da vam više neću tepati . pogotovo u krivoj temi :( !

1 hour ago, black coffe said:

Kaj fali prekupcima ili vlasnicima dućane ? nek se " pobodu" bilo bu jeftinije

Ne bodu se, oni su kartel, a na berze dolaze da čuče na vratima i zaskaču klince koji donesu ćaletove ploče na menjažu

Sas kartelom sam došao u sukob pa ima 10 g. ako ne i više, drugar i ja doneli neke uređaje na berzu pa prvo silne peripetije da uđemo, kao nismo članovi udruženja taksista :sarcastic_hand: pa ovaj hteo da tuče nekog matorog ljigavca pa sam morao da ga naranim i napojim za kaznu što sam ga nagovorio da dođemo.

Elem, ja ne mislim da je mafija u pitanju niti da su budale nego je u pitanju bolest a to je nekrofilija - obožavanje mrtvih predmeta, valjda će ko Pantelija da ostave sve samim sebi :sarcastic:

disklejmer: možda nekim slučajem ovo nije ta ista ekipa pa da se ovo shvati kao anegdota

Prim prev za one koji nisu pohađali beogradske berze: 99% flora zauzmu big-time dileri ploča koji donose jedan isti lot već 10 godina (verovatno taj lot i ne vade iz gepeka) + jedan big time diler kablova i gram. glava + jedan big time vunovlačar kablova od kupovnih džekova i provodnika.

2 hours ago, Miloš 1210 said:

Ne bodu se, oni su kartel, a na berze dolaze da čuče na vratima i zaskaču klince koji donesu ćaletove ploče na menjažu

I ovo potpisujem. :signhere:

Evo jedne slike, scene od pre 15+ god. ispred SKC-a.

Leto. Nedelja. 30+ stepeni C. Bilo tada izloženih ploča napolju, odmah posle JDP-a.

Blejimo. Dolazi starica, vuče onu torbu sa točkićima za pijacu.

Kako je izvadila par LP-a, kao muve, najgore zunzare na  . . . se stvoriše dežurni, odvrati preprodavci i nakupci.

Neću pominjati imena, nadimke, uvek na pm može.

Očigledno je sin u ovom slučaju bio kolekcionar. Ne treba mu više. Nema ga.

Pokušavam da se probijem do te starice, da vidim ono bar naslove. Nemoguća misija. Prosto se otimaju i biju.

Videh u ruci jednog od njih, Uriah Heep "The Magicians Brithday". Onako sa 5-6 m vidim da je tvrd karton, znači US.

Viknem nakupcu ime. Okrene se. Pokažem mu u pravcu ploče i potom vratim na moje grudi da to hoću.

Dobacim mu da idem do kafane "Arilje" preko puta na pivo.

Dođe tip nakon nekih 15-20 min. sa još jedno 3-4 naslova, tj. ono što je uspeo da otme od drugih.

Na svu sreću u tom lot-u je bila i ploča koju sam želeo.

Nisam pitao koliko je to njega koštalo. Lako smo se dogovorili.

Eno je kod mene u polici. Rado je i dan danas slušam i uvek se setim te tužne i mučne scene horde koja se otima kao psi oko koske.