Jump to content

Strujni kabl


kilder

Preporučeni Komentari

Ne znam da li je ovde odgovarajuće mesto za pitanje, ali me zanima jedno...

Naime, krećem u izradu strujnog kabla, tačnije isprobavanje više različitih šema, pa me jedna sitnica koju videh na jednom snimku zainteresovala, ali ne znam gde to naći...

Ti metalni opiljci tako sitne granulacije, da li iko zna gde bi se mogli naći? Kad već isprobavam, rado bih probao i to da vidim da li se stvarno čuje razlika...

I da li je uopšte neko nešto takvo isprobavao?

 

Послато са 6055P уз помоћ Тапатока

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uzmi kvarcni pesak, ali bi trebao da ga malo i zapeces u rerni i ubacis one kuglice koje dobijes uz cipele u onim vrecicama, one valjda upijaju vlaznost.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A jedno glupo pitanje. Čemu služe ti opiljci? Mislim u kablu.
Po njegovim rečima, značajniji uticaj na sam kabl zvučno je redukcija vibracija od ostalog (koliko sam razumeo). Ako nađem relativno povoljno negde, rado bih probao, pa ako šljaka iznosim utiske.

Послато са 6055P уз помоћ Тапатока

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ko zna, možda i smetaju. Znam da je meni recimo polica i sl imalo uticaja na zvuk. Često na fotkama raznih sistema se vide nekakve podloške ispod kablova... Kad već radim, rad sam da isprobam i to...

Послато са 6055P уз помоћ Тапатока

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisu to random metalni opiljci vec opiljci od gvozdja. A oni su prezentaciono sredstvo za prikaz magnetnog polja. Tzv "silnica", mada je polje homogeno.

Kada se ubace u blisku okolinu zica mreznog kabla, pa jos sa providnom cevkom okolo, pri svakom ukljucenju snaznijeg trafoa, jos bolje torusnog, kakve audiofili vole, doci ce do lakog "prestrojavanja" doticnih gvozdenih opiljaka, "mikromagnetnih domena", pri velikoj impulsnoj struji kroz zicu,  i to ce vizuelno uveriti audiofila da ipak "nesto postoji" ko ce ga znati sta....i spoznace se misticna tajna o kojoj svet cuti, a tako je ocevidna..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14 minutes ago, vladd said:

Nisu to random metalni opiljci vec opiljci od gvozdja. A oni su prezentaciono sredstvo za prikaz magnetnog polja. Tzv "silnica", mada je polje homogeno.

Kada se ubace u blisku okolinu zica mreznog kabla, pa jos sa providnom cevkom okolo, pri svakom ukljucenju snaznijeg trafoa, jos bolje torusnog, kakve audiofili vole, doci ce do lakog "prestrojavanja" doticnih gvozdenih opiljaka, "mikromagnetnih domena", pri velikoj impulsnoj struji kroz zicu,  i to ce vizuelno uveriti audiofila da ipak "nesto postoji" ko ce ga znati sta....i spoznace se misticna tajna o kojoj svet cuti, a tako je ocevidna..

Mislim da je koristio sitnu sačmu za peskarenje a ne opiljke, velika je razlika zato što je sačma u obliku kuglica, a opiljci su nepravilni i oštrih ivica. Jasno je da ako ima gvožđa oko kabla da će to da utiče na zvuk nekako, kako bilo. Ja sam probao širmovan napojni kabal i ima razlike.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

42 minutes ago, NIXIE said:

ima razlike

ako razlika nije uzrokovala ispadanjem kabla iz ruku, uz sebi u bradu prošaputanu psovku (npr - uuuu, jeeeeboteee..), tada bi valjalo primeniti neku drugu tehniku - nešto u vezi sa relativnom vlagom u vazduhu (čuvati se promaje) ili ekstremni krio tretman :D:P

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 minutes ago, ebe said:

Kad neko nacne ovakvu temu sticem utisak da ima savrseni sistem u savrsenoj slusaonici, ulozene stotine hiljada u sve to, pa nista drugo nije preostalo da se popravlja nego struji kabl.

I za mene je bilo iznenađenje da strujni kablovi imaju značajan uticaj, čak veći kod skromnijih sistema. Ranije sam bio ubeđen da su to prazne priče, dok se sam nisam uverio. Tebi bi isto značilo za recimo Hiragu ili šta već da napraviš strujni kabal recimo sa jeftinim LIYCY  3x1.5mm2 pa onda da ideš eventualno na nešto egzotičnije. Isti je efekat i za druge spravice, pretpojačalo, CD, Dac... Zvuk se pročisti, bude otvoreniji, bas malo dobije definicije itd. Za ovaj sa sačmom nisam siguran da je praktičan, deluje nezgrapno i kabasto, ali ko će ga znati.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, Woland said:

ako razlika nije uzrokovala ispadanjem kabla iz ruku, uz sebi u bradu prošaputanu psovku (npr - uuuu, jeeeeboteee..), tada bi valjalo primeniti neku drugu tehniku - nešto u vezi sa relativnom vlagom u vazduhu (čuvati se promaje) ili ekstremni krio tretman :D:P

 

Mislim da je razlika evidentna, čim mogu da je demonstriram na mom skromnom sistemu. Za sada samo običan širmovan napojni kabal, a kasnije ću probati nešto komplikovanije. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sa tim gvojzem se nije igrati. Mora da utice na zvuk, a kako ne znamo. To niko ozbiljan nije ispitivao, a o kvantnim domenima se ionako malo zna.

Medjutim, ja bih obratio paznju na poziciju kabla u odnosu na zemljino magnetno polje, da se ne ukrste silnice, mora i to da utice na zvuk, ko zna kako, ali moralo bi.

Svako primeti uticaj mreznog kabla na zvuk, meni pre neki dan monitor nije hteo da radi bez mreznog kabla, pa i pojacalo, mada ono ponekad raducne malo i kada se otkaci mrezni kabal, moguce zbog zaostatka u magnetnim dipolima dielektrika izolacije, pa sad razmisljam o silver mica izolaciji mreznog kabla..

A, ne ide mi lose... :D 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, vladd said:

Sa tim gvojzem se nije igrati. Mora da utice na zvuk, a kako ne znamo. To niko ozbiljan nije ispitivao, a o kvantnim domenima se ionako malo zna.

Medjutim, ja bih obratio paznju na poziciju kabla u odnosu na zemljino magnetno polje, da se ne ukrste silnice, mora i to da utice na zvuk, ko zna kako, ali moralo bi.

Svako primeti uticaj mreznog kabla na zvuk, meni pre neki dan monitor nije hteo da radi bez mreznog kabla, pa i pojacalo, mada ono ponekad raducne malo i kada se otkaci mrezni kabal, moguce zbog zaostatka u magnetnim dipolima dielektrika izolacije, pa sad razmisljam o silver mica izolaciji mreznog kabla..

A, ne ide mi lose... :D 

Šta to znači, da imaš samo jedan kabal pa ga premeštaš sa pojačala na monitor?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Solarna aktivnost ima snazan uticaj na rad elektricnih uredjaja na Zemlji, moze da dovede do ozbiljnih problema u radu GPS sistema a pratece pojave kao sto su polarna svetlost i drugi elektricni i elektromagnetni efekti se definitivno odrazavaju na telekomunikacije.

Posebno treba obratiti paznju na solarne mrlje i protuberance.

Ovde se mogu pratiti promene u solarnoj aktivnosti: https://www.spaceweatherlive.com/en/solar-activity

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...