Jump to content
NIXIE

NIXIE NOS DAC

Recommended Posts

DAC konačno ožičen i RADI!!! Trajalo je dosta duže nego što sam mislio.

Nisam ga slikao u pogonu jer ima problema sa jednom cifrom na displeju koja povremeno neće da se upali, odneo sam kumu da vidi o čemu se tačno radi, verovatno neki loš lem ili kontakt. Kad ga sredi ima da okačim neki snimak na youtube. Sad mi treba i neki USB kabal da valja.

20180128_174153.jpg

20180128_174254.jpg

20180128_174347.jpg

Malo deluje neuredno, ali ožičenje je rađeno kompletno posrebrenim bakarnim živcama sa teflonskom izolacijom, koje iako licnaste nisu dovoljno fleksibilne, skoro kao pune žice se ponašaju. Ožičenje 220 volti je urađeno sa LIYCY širmovanim kablom, ista priča.

Ja sam trenutno bacio oko na schiit eitr kao najhvaljeniji "budget" usb-SPDIF konverter...jebeno je što ga je malo teze naci u evropi, kamoli kod nas. 

12 hours ago, chakija said:

Veoma lepo i ozbiljno deluje. Svaka čast za rad.

Nego, mene zanima kakav je taj WaveIO USB ulaz naspram recimo JLsounds Xmos-a?

Moglo je i lepše da sam uradio prednju ploču graviranu, ali meni to nije toliko bitno. Prednja ploča može lako da se promeni. WaveIO sam uzeo jer ga je tvorac ovog DAC-a proglasio najboljim od nekoliko koje je testiraio, nemam ništa za poređenje tako da sam verovao čoveku. Cena je 100eur i poštarina oko 15 zaboravio sam tačan iznos, uzet je pre godinu dana. Taj JLsounds puno liči na WaveIO verovatno su slični po performansama.

Sa Rumunima barem tradicionalno i istorijski nikada nismo imali konflikte, pa je kao predznak pozitivno da se na ovim prostorima za koriscenje upotrebi. :)

U zdravlje da sluzi, pa i utiske da cujemo, a i neko poredjenje.