Jump to content

Teske ili lagane membrane?


Okibokis

Preporučeni Komentari

Pocelo je od tvog sarana kapitalca.Ovo drugo sto nije ni postojalo,a ti ga konstruises znaci trazenje u forumu problematicnih likova i njihovih zrtvi,to si sve sam radio,ja sam ti lepo rekao da ti nisi saran i nastavio dalje u saljivom maniru ,jer tako treba kad si negde u drustvu.Ili kod tebe ne treba?Znaci ,,baljezgarije i proseravanje "to ostavi za neko drugo mesto.Meni se obracas licno,niko te nije zvao.Jednostavno gledaj svoja posla.

Ocekujem da kazes nesto pametno o membranama,da nesto naucim.

 Zaustavicemo se ovde.Necu da ti kazem da baljezgas ili se proseravas,jer mi je to malo jevtino.

 

Počelo je od tvoje generalizacije o ljudima u pedesetim, tamo si hranio šarana.. znaš - svaka generalizacija osim što je glupa, često je uvredljiva - ona tvoja je bila.. uostalom piše sve tamo iznad. Od mene (opet) imaš lajk, za nevidljivost - sakrio se iza membrane da te ne vidim.. OK zaustavićemo se

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

23 minutes ago, Okibokis said:

Wolande odmori malo ovde se prica o membrana,Bextren ili papir,polemika stavovi misljenja.Sve drugo ostavi za nekog sa kim se poznajes ukljucujuci i te prostacke digresije.Znaci ako te licno nisam prozvao ili se ne radi o tebi ,nemas sta da insistiras.

Samo batali uvrede a sve ostalo je u redu.Ako imas neki problem samnom izvoli na telefon ili PP.

Jebote pa ti kao da nisi normalan majke mi optuzujes coveka za prostacke digresije koje si ti samo nekoliko postova ranije pokrenuo i to sa pogresno napisanom reciju "mindja". Pa svaki tvoj post je uvijena visokoumna digresija.

I nije uopste problem u preprodaji, pa tesko ce se naci na bilo kom forumu ovog tipa neko ko u nekom momentu nesto nije prodao dalje. Ili vise toga. To uopste nije nista neobicno ni u bilo kom smislu problematicno. Pa hvala bogu da ima i da je bilo preprodavaca ja prvi ne bih mogao da dodjem do nekih uredjaja i delova. Neko je to nabvio doneo proverio ocistio i sta je tu problem sto je svoje aktivnosti i naplatio?

Problem je tvoje shvatanje preprodaje. Ti uvek prvo kao pokrenes neku temu, kao sasvim slucajno toboz interesuje te nesto da pitas a onda slede fotke bas takvih uredjaja koji su temi. Mislim da ljudi to shvataju kao da ih pravis budalama. Umesto da lepo kazes imam to i to, prodajem, cena je ta ta. I gotovo jasna stvar. Veruj mi ne bi imao nikavih problema. Vise bi prodao uredjaja, i sto je mozda vaznije vise bi imao odavde, sa ovog foruma, preporuka za dalju prodaju... Ti nam ovde bre svima delis neke moralne pouke u vidu nekih glupih basni i prezvakanih prica o uredjajima godinama i to na neiskren, pretvoran, uvredndljiv i zlonameran nacin. Nije ni cudo sto nailazis na takav odziv. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma isle su na ostrvu i papirne membrane.Dugo smo kolektivno bili istog stava da su papirne 15-ice preko 90db jedina prava prica,pa posle vidim da mogu i mrcine lepo da sviraju.Nekada davno su mi za sve lenje kutije sa ostrva preporucivali Quad,posle probam neku drugu firmu,recimo Talk audio ,Creek ili Meridian,pa vidim da ni to nije definitivno.

Zvuk koji je dovoljan za 25 kvadrata,a da se ne dere ili potresa i vise nego sto treba je moguce proizvesti i sa 8 incha.

Izgleda da su kroz vreme opstale i te da kazemo neefikasne kutije kako je to moguce?

Neko je pomenuo sta je presudno za zvuk u sobi,pa mi se logicno namece kao prvo da ne treba da se preteruje sa velicinom i snagom samih zvucnika.U tom smislu treba gledati sobu kao osnov za dobar ili los zvuk.Pa tek posle sve ostalo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Slušao sam nekoliko modela  vintage kutija sa tim membranama, top modeli (reference i sl.) i to je bio solidan zvuk. Meni se dopao, naročito sa lampašima. Vidi se odmah da je to projektovao neko ko je imao znanje a i dobar sluh. Za to vreme jako dobar zvuk. Međutim, ima to dosta mana. Prva je nedovoljna rezolucija u mid-u. Zatim prizvuk plastike. Da ne govorim o drajverima poređanim u jednoj ravni itd. Ako govorimo o gradnji zvučnika from the ground up ima mnogo boljih izbora za drajvere a to su upravo drajveri sa papirnim membranama, neke od njih i sam poseduješ. Poenta cele priče vezane za tvoju dilemu je da si napravio poređenje između koliko toliko solidnog zvučnika i drajvera u FR režimu poprilično neadekvatno implementiranog a rekao bih i preforsiranog a samim tim sveukupno osakaćenog. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Wharfedale su takodje nasiroko preporucivali, kao par decibela efikasnije.

Ja jos ne mogu da odmrsim prazne price marketinga i agresivnih kampanja od konkretne realnosti. Tako sam pre jedno cetr decenije sa buljukom vernika isao da slusam Spencer i Doroti BC1, da prinesemo muzicku zrtvu hramu ezoterije, i bio je cudan osecaj zbunjenosti kada se ocekuje ne znam sta a dobije jedan standardan, obican i pomalo cudan monitorski zvuk..nista specijalno..ali sahranis sumnju i nastavis da citas balalajke. 

I tako nametnuse efikasnost, kao ne znam sta.

Krenuse da namecu obicaje, koji su i danas krucijalni, kupi hiljadu komponenti, medjusobno ih izmiksaj i probaj pa zadrzi nesto, privremeno, dok se ne pojave nove hvale i kombinacije. Pa opet asov u dzep i isporuci svotu za zadovoljstvo.

 

I sad, efikasnost, kao veliki gepek, nekome treba a nekome ne. Logicno je sa navalom snage polovinom 80-ih, da je ostala kao osobina zvucnika ili kutije, ali koga briga sa 50-70- 200W po kanalu..neka se brinu oni sa 4-12 ili 16w

Pride energetika u vidu skretnica, treba sve to gurati pojacalom, a skretnice sve zesce, ostrije, kompleksnije..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

46 minutes ago, Woland said:

 

 

Počelo je od tvoje generalizacije o ljudima u pedesetim, tamo si hranio šarana.. znaš - svaka generalizacija osim što je glupa, često je uvredljiva - ona tvoja je bila.. uostalom piše sve tamo iznad. Od mene (opet) imaš lajk, za nevidljivost - sakrio se iza membrane da te ne vidim.. OK zaustavićemo se

zaustavi se ti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

43 minutes ago, ZZZ said:

Jebote pa ti kao da nisi normalan majke mi optuzujes coveka za prostacke digresije koje si ti samo nekoliko postova ranije pokrenuo i to sa pogresno napisanom reciju "mindja". Pa svaki tvoj post je uvijena visokoumna digresija.

I nije uopste problem u preprodaji, pa tesko ce se naci na bilo kom forumu ovog tipa neko ko u nekom momentu nesto nije prodao dalje. Ili vise toga. To uopste nije nista neobicno ni u bilo kom smislu problematicno. Pa hvala bogu da ima i da je bilo preprodavaca ja prvi ne bih mogao da dodjem do nekih uredjaja i delova. Neko je to nabvio doneo proverio ocistio i sta je tu problem sto je svoje aktivnosti i naplatio?

Problem je tvoje shvatanje preprodaje. Ti uvek prvo kao pokrenes neku temu, kao sasvim slucajno toboz interesuje te nesto da pitas a onda slede fotke bas takvih uredjaja koji su temi. Mislim da ljudi to shvataju kao da ih pravis budalama. Umesto da lepo kazes imam to i to, prodajem, cena je ta ta. I gotovo jasna stvar. Veruj mi ne bi imao nikavih problema. Vise bi prodao uredjaja, i sto je mozda vaznije vise bi imao odavde, sa ovog foruma, preporuka za dalju prodaju... Ti nam ovde bre svima delis neke moralne pouke u vidu nekih glupih basni i prezvakanih prica o uredjajima godinama i to na neiskren, pretvoran, uvredndljiv i zlonameran nacin. Nije ni cudo sto nailazis na takav odziv. 

Zoki, ne napadaj Bokija bez razloga.

i ja sam pokretao razne teme, pa me nije niko napadao.

a i prodao sam posle neku doticnu stvar.

niko me nije napao.

sto se napada Boki, nije on gori od mene.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...