Jump to content

Preporučeni Komentari

@apexaudio

Mile,jedno pocetnicko pitanje.

Jel moze ova shema da se prilagodi za vece napanjanje(jer koristim trafo sa central tapom,koji sa 2x10,000uF i BR pravi 2x42v),i s'tim je previse za ovu shemu,

a ako to nije moguce, jel bi mogao da mi preporucis neku drugu od tvojih shema da bi radila sa ovakvim izvorom napajanja, po mogucnosti sa 100-njak W snage(moze i manje ali bi valjalo vise:D)

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Moze napon napajanja da se poveca na +/-55V maximalno ali ako se umesto BC639/640 stave MJE340/350, umest BD139/140 2SA1837/2SC4793 i za izlazne umesto BD249C/250C stave 2SA1493/2SC5200... za MJE340/350 potrebni su neki mali hladnjaci... 

Pozdrav

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

@apexaudio

Hvala na brzom odgovoru,hteo sam da pitam jos nesto,nasao sam vasu shemu za Apex D14,izgleda da bi tako nesto takodje mogao da upotrebim,tako da bi se sad svelo na pitanje koji mi je lakse da sastavim jer sam samo pocetnik sa "prosecnim znanjem"(srednjeskolac). Razvijao bih PCB na vitroplastu ili pertinaksu nekom,ne bih pokusavao ovako nesto da sam na raster ploci pakujem,jer sam tako nesto vec pokusavao i nije se bas lepo zavrsilo. Svodi se samo na to da upotrebim ove delove koje vec imam(trafo od 300va,ima 2 sekundara,nisam siguran koliko V na izlazu,bridge rectifier i 2 kondezatora od 10,000uF,kako bi na kraju imalo 2 izlaza od 42v,ili jedan od 84-85V) i da bude sto prostije za sastavljanje(sto manje mesta za gresku :laugh1tooht::crazyrocker:). Sta bi ste vi preporucili? :)

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Jednostavno je i jedno i drugo samo sto kod D14 moras da pazis da masa ulaza bude spojena na masu ispravljaca (srednji izvod trafoa, centralna tacka elektrolita) kod AX11 to je vec spojeno na stampanoj plocici... mislim da imam viska plocica za D14 ako te interesuje.

Pozdrav

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Evo hvata se zalet :sarcastic: za FX-8

WP_20170115_21_37_06_Pro.jpg

mislim da nisu loše ispale sobzirom da nikad nisam radio pegla toner-transver

WP_20170115_21_38_25_Pro.jpg

pcb-s su ove http://www.diyaudio.com/forums/solid-state/164093-100w-ultimate-fidelity-amplifier-619.html#post4606566

hteo sam da uradim Miletovu verziju pločice ali nikako da razdvojim sa slike raspored elemenata i štampu veze

pa sam uradio ovu gotovu za štampu Apex FX8 Prasi iron.pdf

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Evo ga ladi iz prve, jedan kanal me malo zezo, falš tranzistori bili, još jednom fala Miletu za još jedan lep mali projekat za nas malo slabše sa znanjem

sluša se par dana, danas ubacio i Apex NE555 dc protect

pojačalce jako fino sviri biće uskoro clash FX8 vs AX11, naravno subjektivni test :sarcastic_hand: može i merenja ako mi neko posudi t.gen. sa četvrkom

Dal beše ima neka šema sa NE555 da se ganja sa ton generatora sinusoidom a da ispada četvrtka? Probao sam sa kompa ali iz kartice već izlazi karakondžula tako da nema smisla.

WP_20170123_18_37_32_Pro.jpg

WP_20170123_19_00_48_Pro.jpg

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Još da me nije mrzelo da pravim šablon pa po njemu da sečem otvore na poklopcu, za to bi mi trebalo više vremena nego celo da sklopim

a vožnja frezera iz ruke nikako ne ide, što se iz priloženog da videti :sarcastic:

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah

• Članovi koji sada čitaju   0 članova

Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu

• Kreiraj novo...