Jump to content
John Coltrane

APEX AX-11

Recommended Posts

35 minutes ago, bnb said:

Apex,

Jesu li ovi u foliju uvijeni MKP kondenzatori ulični(osvetljenje) ili iz veš mašine?I koje vrednosti?

Nisam obratio paznju na kondenzatore tek sad vidim da to nisu standardni elektroliti... postavicu pitanje na forumu koje kondenzatore je koristio.

@apexaudio

Mile,jedno pocetnicko pitanje.

Jel moze ova shema da se prilagodi za vece napanjanje(jer koristim trafo sa central tapom,koji sa 2x10,000uF i BR pravi 2x42v),i s'tim je previse za ovu shemu,

a ako to nije moguce, jel bi mogao da mi preporucis neku drugu od tvojih shema da bi radila sa ovakvim izvorom napajanja, po mogucnosti sa 100-njak W snage(moze i manje ali bi valjalo vise:D)

Moze napon napajanja da se poveca na +/-55V maximalno ali ako se umesto BC639/640 stave MJE340/350, umest BD139/140 2SA1837/2SC4793 i za izlazne umesto BD249C/250C stave 2SA1493/2SC5200... za MJE340/350 potrebni su neki mali hladnjaci... 

Pozdrav

@apexaudio

Hvala na brzom odgovoru,hteo sam da pitam jos nesto,nasao sam vasu shemu za Apex D14,izgleda da bi tako nesto takodje mogao da upotrebim,tako da bi se sad svelo na pitanje koji mi je lakse da sastavim jer sam samo pocetnik sa "prosecnim znanjem"(srednjeskolac). Razvijao bih PCB na vitroplastu ili pertinaksu nekom,ne bih pokusavao ovako nesto da sam na raster ploci pakujem,jer sam tako nesto vec pokusavao i nije se bas lepo zavrsilo. Svodi se samo na to da upotrebim ove delove koje vec imam(trafo od 300va,ima 2 sekundara,nisam siguran koliko V na izlazu,bridge rectifier i 2 kondezatora od 10,000uF,kako bi na kraju imalo 2 izlaza od 42v,ili jedan od 84-85V) i da bude sto prostije za sastavljanje(sto manje mesta za gresku :laugh1tooht::crazyrocker:). Sta bi ste vi preporucili? :)

Jednostavno je i jedno i drugo samo sto kod D14 moras da pazis da masa ulaza bude spojena na masu ispravljaca (srednji izvod trafoa, centralna tacka elektrolita) kod AX11 to je vec spojeno na stampanoj plocici... mislim da imam viska plocica za D14 ako te interesuje.

Pozdrav