Jump to content

LM4780 Integralac u izradi...


Archangel

Preporučeni Komentari

Rekoh već batalite starving mode, ako je gladan, ne može da radi k'o kad je sit. Ako se insistira na malom naponu, ECC86 ili slična. Čika Borbely se time poprilično igrao i sve objavio. Na žalost, borbelyaudio.com domen više ne radi :(

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ECC86 kod mene čeka... dve u šteku, ganz neue :)

 

Ali ne dam ako neće to da se radi.

 

attachicon.gifWP_20151226_08_44_58_Pro.jpg

 

:P

Stain zasad cuvaj te lapmpice jer cu da napravim prvo bufer od 12ax7 za experiment na nekih 30V. Naglasavam! ;) iako bude bilo nekih distorzija ili nepravilnosti u zvucnoj slici. Ono sto cu ja da oslusnem je kako ce da se ponasa celokupan sistem sa tom cevkom u baferu.

 

Moja ideja zasad je da bacim oko na datashet i da vidim sta moze da se odradi na osnovu grafikona koji su dati u datashetu. Ono sto me ohrabruje za ovaj potez su ova dva snimka.

 

 

p.s. mozda imam negde i ech81 ;) treba da potrazim. ako to uspem onda cemo videti za dalje. 

Zivo me intresuje hoce li se dobiti makar malo na zivosti zvuka sa ovom kombinacijom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre će ECH83 da radi na 12V jer je i predviđena za niske napone, ja sam je imao u predselektoru za AM prijemnik koji je radio na 12V

 

ali ja je ne vide skoro kao ni ECC86 tako da diži napone šinko

 

Uostalom ako se ima vremena zašto se ne igrati..... :to_become_senile:

Mogu da se nadju jos uvek ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

u opisu prvog snimka piše:

ini saya hidupkan dengan adaptor 12v lalu saya naikkan tegangannya dengan smps supaya menjadi 200vdc......

 

u prevodu:

uključim 12v adapter onda podigne napon sa SMPS da postane 200VDC ......

 

što se tiče ECH 81 / 83, moj bed, ove švabe sa linka http://www.radiomuseum.org/forum/ech83_qru.htmlnije mrzelo da mere pa izgleda da je to ista lampa, ja sam koristio 83 na 12V eto da sam tada znao, bilo je na kamare ECH81

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Ova pločica je crtana po Data Sheetu.

Nema potrebe za za preampom jer je za LM4780 dovoljna veoma mala pobuda na ulazu.

Jedimo ako želiš da malko obojiš zvuk pa da dodaš neku tonsku kontrolu...

 

Iskreno ovo IC zvuči poprilično dobro.

Ovo je dvoslojna SMD pločica koju sam ja odradio:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Ova pločica je crtana po Data Sheetu.

Nema potrebe za za preampom jer je za LM4780 dovoljna veoma mala pobuda na ulazu.

Jedimo ako želiš da malko obojiš zvuk pa da dodaš neku tonsku kontrolu...

 

Iskreno ovo IC zvuči poprilično dobro.

Ovo je dvoslojna SMD pločica koju sam ja odradio:

Zapravo mislim da bih zeleo da obojim zvuk malo. Tj da mu dam malo zivosti, koju lape mogu da ponude. Mislim da to uopste nije losa ideja. 

Zapravo taj cip ima lep zvuk ali nekako krut i potisten. To je ono sto bih ja pokusao da promenim.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zapravo mislim da bih zeleo da obojim zvuk malo. Tj da mu dam malo zivosti, koju lape mogu da ponude. Mislim da to uopste nije losa ideja. 

Zapravo taj cip ima lep zvuk ali nekako krut i potisten. To je ono sto bih ja pokusao da promenim.

 

Hmmm.

Onda ovo nije pravi izbor za ono što ti želiš.

Taj "lampaški" zvuk potiče od trafoa koji se nalazi na izlazu lampaških pojačala.

To to je malčice skuplja egzibicija od ove.

 

Možda je dobro da ovaj završiš u osnovnoj verziji i da se baciš na drugi projekat sa lampama.

Možda neko predpojačalo sa lampom?

Čisto da vidiš kako to funkcioniše...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

da mu dam malo zivosti, koju lape mogu da ponude

 

Lampe koje nisu predviđene da daju najbolje od sebe na malim naponima ti tu živost iliti životnost neće dati. Rekoh već, imal' smisla ponavljati...

 

Sedi u prevozno sredstvo i dođi iz Čoke u Suboticu. Čisto da čuješ kako treba da zvuči kada ispred poluprovodnika rade lampe.

 

edit: ako hoćeš da čuješ kako zvuči lampa na 12V ispred ampa, daću ti Cooler Master Musketeer-a, ubodeš na komp i povežeš na pojačalo... (doduše, mislim da je i tu podignut napon sa 12V na nešto više...)

 

http://www.tomshardware.com/reviews/good-latest-coolermaster-musketeer-iii,1146.html

http://www.guru3d.com/articles-pages/the-coolermaster-musketeer-3,3.html

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ta musketarova lampa slatko radi na svojih 300V..napumpanih svicerctom sa 12V

 

Nizak napon je besmislena ludorija za lampu. Ne znam sto se (uvek) zaboravlja da je u pitanju snop elektrona, u vakuumu, na nekim rastojanjima..

 

Nizak anodni napon moze samo cirkus da pravi, da odabere neku grupicu elektrona i da ih zalece(zaletkava, sa manjkom energije) prema anodi, nekada manje, nekada vise, a sta ostali razbacani i zazareni elektroni rade?

Roje se i grupisu koje gde, ucestvuju u sudarima i prave cirkus...i kako da ih geter tretira, kao djubre?

 

Nkako to nece da radi kako treba ispod 80V, a i to zavisi od strukture lampe, visine elektroda, materijala katode...

 

Dajte tim lampionima bar 200V, da mogu da rade cisto, duze ce da traju...manje ce im geter raditi

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hmmm.

Onda ovo nije pravi izbor za ono što ti želiš.

Taj "lampaški" zvuk potiče od trafoa koji se nalazi na izlazu lampaških pojačala.

To to je malčice skuplja egzibicija od ove.

 

Možda je dobro da ovaj završiš u osnovnoj verziji i da se baciš na drugi projekat sa lampama.

Možda neko predpojačalo sa lampom?

Čisto da vidiš kako to funkcioniše...

Evo ovako. Prvo zavrsavam osnovnu verziju. Posle toga cu videti da dodam tube preamp sekciju. Necu dozvoliti da ovaj projekat ostane nedovrsem. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Lampe koje nisu predviđene da daju najbolje od sebe na malim naponima ti tu živost iliti životnost neće dati. Rekoh već, imal' smisla ponavljati...

 

Sedi u prevozno sredstvo i dođi iz Čoke u Suboticu. Čisto da čuješ kako treba da zvuči kada ispred poluprovodnika rade lampe.

 

edit: ako hoćeš da čuješ kako zvuči lampa na 12V ispred ampa, daću ti Cooler Master Musketeer-a, ubodeš na komp i povežeš na pojačalo... (doduše, mislim da je i tu podignut napon sa 12V na nešto više...)

 

http://www.tomshardware.com/reviews/good-latest-coolermaster-musketeer-iii,1146.html

http://www.guru3d.com/articles-pages/the-coolermaster-musketeer-3,3.html

Pripremio sam trafo od 440v za ulazni lampion. Naravno kao sto sam rekao prvo zavrsavam osnovnu verziju. 

 

Hocu da stavim neki pot na ulazu osnovne verzije. Neki predlog?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ta musketarova lampa slatko radi na svojih 300V..napumpanih svicerctom sa 12V

 

Nizak napon je besmislena ludorija za lampu. Ne znam sto se (uvek) zaboravlja da je u pitanju snop elektrona, u vakuumu, na nekim rastojanjima..

 

Nizak anodni napon moze samo cirkus da pravi, da odabere neku grupicu elektrona i da ih zalece(zaletkava, sa manjkom energije) prema anodi, nekada manje, nekada vise, a sta ostali razbacani i zazareni elektroni rade?

Roje se i grupisu koje gde, ucestvuju u sudarima i prave cirkus...i kako da ih geter tretira, kao djubre?

 

Nkako to nece da radi kako treba ispod 80V, a i to zavisi od strukture lampe, visine elektroda, materijala katode...

 

Dajte tim lampionima bar 200V, da mogu da rade cisto, duze ce da traju...manje ce im geter raditi

Uvazene sve kritike. Lampa je lampa i nije predvidjena da radi na niskim naponima. Ukapirao!. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ta musketarova lampa slatko radi na svojih 300V..napumpanih svicerctom sa 12V

 

Nizak napon je besmislena ludorija za lampu. Ne znam sto se (uvek) zaboravlja da je u pitanju snop elektrona, u vakuumu, na nekim rastojanjima..

 

Nizak anodni napon moze samo cirkus da pravi, da odabere neku grupicu elektrona i da ih zalece(zaletkava, sa manjkom energije) prema anodi, nekada manje, nekada vise, a sta ostali razbacani i zazareni elektroni rade?

Roje se i grupisu koje gde, ucestvuju u sudarima i prave cirkus...i kako da ih geter tretira, kao djubre?

 

Nkako to nece da radi kako treba ispod 80V, a i to zavisi od strukture lampe, visine elektroda, materijala katode...

 

Dajte tim lampionima bar 200V, da mogu da rade cisto, duze ce da traju...manje ce im geter raditi

Priznajem, slabo znam ista o tome kako tacno funkcionise lampa i fizika mi nije jaca strana, medjutim, ovakvo objasnjenje, zasto lampe imaju "budjav zvuk" na malim naponima mi zvuci fascinantno :) Fantazija...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Priznajem, slabo znam ista o tome kako tacno funkcionise lampa i fizika mi nije jaca strana, medjutim, ovakvo objasnjenje, zasto lampe imaju "budjav zvuk" na malim naponima mi zvuci fascinantno :) Fantazija...

Na kraju krajeva mozda cu naci negde 12AU7. Ona je predvidjena da radi na 12V ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...