Jump to content

EI Nis Yugoslavia - "game over"


ZZZ

Preporučeni Komentari

e da oce neko da uvede Dusanov zakonik na snagu

 

za dan bi odletelo jedno 10.000 dusa svetom Petru na istinu

 

 

ne bi bio problem nakupiti bagre , samo bi bio problem odakle krenuti da bude najbrze

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Idi bre u persun. Sta me podsecas.

:krstix:

 

 

(radnici skupili pare da otkupe mašine al gazda nije hteo da im proda. Iseko švajs aparatom i prodao naotpad)

mora da su ga odgovorne domace vlasti prigodno tretirale - kada se odlucio na takav potez...

U clanku pise da potencijalni vlasnik nije platio u ugovornom roku. Na taj nacin nije ni postao vlasnik.

Pa na osnovu toga mislim da ne bi cinio krivicno delo da sece i prodaje imovinu koja nije njegova?

To je neko drugi isekao i prodao najverovatnije?

U clanku se navodi prethodni vlasnik ili tako nesto - da je to uradjeno posle propalog ugovora...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

e da oce neko da uvede Dusanov zakonik na snagu

 

za dan bi odletelo jedno 10.000 dusa svetom Petru na istinu

 

 

ne bi bio problem nakupiti bagre , samo bi bio problem odakle krenuti da bude najbrze

Veliki troskovi "sarana" i drzanja u kazamatima, kao i dnevnice za fer sudjenja...

Nije isplativo - vodi u bankrot :(

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa vidim covek rece u clanku da je pisano 2015. relativno sveze. Pa rko da prosledim informaciju.

A ima i puno fotografija koje do sada nisam imoa prilie da vidim...

I meni je zao stvarno, jos i vise posle ovakvog teksta i fotografija - ali sta da radimo, to smo mi, samo mi ovde i uvek mi

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo dok je to radilo:

 

 

 

 

Kao i timeline nemilih događaja:

 

http://audiohd.net/phpbb/viewtopic.php?f=17&t=934&hilit=ei+ni%C5%A1

Klasicno otimanje... Namesteno novo "rukovodstvo" od strane partijskih celnika da rasparca i ponisti vrednost firmi.

Napravi haosu pravosudnim postupcima koji se na da razresiti...

Najverovatnije nije ni bio motiv da se to prodaje uopste. Vec da se otme zemljiste? Da bi se tu nesto gradilo. Neka veca prevara sa vecim koruptivnim budzetom...

dobro poznata domaca matrica.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Koliko je samo firmi tako otišlo pa-pa :wavecry:

 

Održavao sam jedno vreme kao nešto struju na jednom otpadu, sekli su se sve ispravni strugovi i prese, lično čerupao kablove sa jedne fabrike na konto dugova od strane novih gazdi, kupili 30000m2 sa sve mašinama dve trafo stanice od 630KW i 4hA zemlje za 80000e

 

 

Ne posoji u Srbijici toliko krivih drveta koliko ološa treba da se poveša

 

To naredio neki neki gore gazda

 

pogledati film Jim Jarmusch - Limits of Control

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Duša me boli kada videh ovu temu i procitah postove.

 

Mene takođe isto tako boli i nestajanje presa i linija za gramofonske ploče PGP RTS.

Postavili su " ladno " istorijat na svoj sajt, a nigde ni slova gde su sada sve te "linije" i prese ?

http://www.rts.rs/page/rts/sr/pgp/story/1271/O+nama/538691/Istorijat++PGP+RTS.html

 

Da poentiram, te citiram sa ovog sajta :

" Sledeće 1960. godine, Produkcija gramofonskih ploča RTB nudi tržištu 21-no izdanje i postiže tiraž od 86.000 primeraka da bi već 1963. godine raspolagala sa 13 presa, ostvarila 150 izdanja i postigla tiraž od 300.000 jedinica. . . "

 

Možda nagoveštaj za "početak kraja" proizvodnje i objavljivanje vinilnih izdanja u PGP RTS "leži" u ovom podatku ( isto sa ovog sajta ) :

" . . . 1997. otvara poglavlje digitalne tehnologije sa prvim CD-om . . . " ?

 

Neke čaršijske priče govore da je direktno zaslužan tadašnji direktor PGP RTS, harmonikaš Miroljub Aranđelović - Kemiš, te da je presa za vinile završila u Londonu u nekoj UK nezavisnoj diskografskoj kući ?

http://www.magazin-tabloid.com/casopis/?id=06&br=196&cl=11

 

Šta je tu od svega toga istina, a šta nije, više nije ni toliko bitno.

Bitno je to da produkcija RTB više nema mogućnosti da samostalno proizvodi i izdaje vinil izdanja.

A odgovorne face iz toga doba se i dalje "šire" i smeju svima nama u lice sa malih ekrana.

Sve dok ne promenimo kanal.

Međutim, gorčina ostaje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Skoro sam gledao neki klip sa CES predavanja o lampama gde neki tip koji pravi lapase (ne secam se neka poznatija firma) prica kako je bio u Ei da se dogovara da pokrenu proizvodnju neke lampe gde ove nase direktore opisuje kao lopurde, tip se smejao, nije mogo da veruje sta rade... Srbijo, najlepsa bajko, Srbijo...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...