Jump to content

Vintage zvucnici vasa selekcija...top 5


Okibokis

Preporučeni Komentari

Na koje zvucnike bi se rado vratili da ih ponovo slusate,odnosno koji je to zvuk koji je po vama istovremeno i prijatan i upecatljiv,kao recimo zvuk stare Alfa Romeo Giuliette.

 

Evo nesto iz moje memorije... Wharfedale Melton,a sad vi dalje dodajte.

 

post-1130-0-35618400-1442688291_thumb.jp

post-1130-0-22122500-1442688295_thumb.jp

post-1130-0-53120700-1442688297_thumb.jp

post-1130-0-31488600-1442688300_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Правио му је неки стручњак те звучнике. 20цм бас, Д5х и Д2х, не сећам се ознака. Бас у посебној кутији а драјвер смештен на врху, компресија. Средњи и високи на посебном стакленом "open baffle-у". Имам нека писма, шта му је овај тражио а како му је овај то решио....и тако...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Philips zv. kutije koje sam izvadio iz starih odbacenih (vintage) Philips Hornyphon CRT-TV-a  , ( ignorisi visotonske horne koje sam dodao na brzaka) ,

hteo sa njima u djubre medjutim nesto me nateralo da ih povezem na brzaka sa pojacalom , i na moje iznenadjenje radile i zvucale su neverovatno  dobro,

, vanserijski u svakom pogledu ,sa neverovatno produzenim bass-om  za tako malene kutije , u stvari to su jedine zv.kutije koje nisu kompresione a koje najmanje kolorisu bass spektar ,

posle nekog vremena poklonio sam taj par pajtasu a on ih neumorno 24/7 koristi vec godinama unazad ,

i svaki put kad odem do njega ponovo se odusevim zvukom tih neobicnih oblikom plasticnih kutija , imam neku ideju da vremenom iskopiram taj stari Philips-ov dizajn ali u uvecanoj razmeri shodno velicini veceg ubacenog bass zvucnika .

post-556-0-51355200-1442702207_thumb.jpg

post-556-0-26224100-1442702231_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam imao dva modela i do danas ne mogu da se odlučim između njih. Prvi je bio AR3a Improved, koji je bio retko dobro izbalansiran zvučnik, ali je imao i opak modulus impedanse, tražio je baš neku životinju od pojačavača da pruži sve što može. Drugi je bio JBL L100, kućna verzija profesionalnog monitora 4311, koji me je oduvek oduševljavao njegovom žustrinom i životom, kao da je uživao u svom poslu. To i danas mislim, jedan moj prijatelja ima par kod kuće, koje je uredno osvežio i koji me i dan-danas oduševljavaju.

 

Tu negde je i stari Spendor BC3, sjajna kutija po mome uverenju verovatno najbolji zvučnik ikada napravljen u Velikoh Britaniji.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam imao dva modela i do danas ne mogu da se odlučim između njih. Prvi je bio AR3a Improved, koji je bio retko dobro izbalansiran zvučnik, ali je imao i opak modulus impedanse, tražio je baš neku životinju od pojačavača da pruži sve što može. Drugi je bio JBL L100, kućna verzija profesionalnog monitora 4311, koji me je oduvek oduševljavao njegovom žustrinom i životom, kao da je uživao u svom poslu. To i danas mislim, jedan moj prijatelja ima par kod kuće, koje je uredno osvežio i koji me i dan-danas oduševljavaju.

 

Tu negde je i stari Spendor BC3, sjajna kutija po mome uverenju verovatno najbolji zvučnik ikada napravljen u Velikoh Britaniji.

Sad me podsetiste ovo sam slusao u Bg-u kod drugara u kombinaciji sa Sugden pojacalom,mislim da je oznaka 55 i godinama cekam hoce li da naleti,ali to se ne desava.Rogers Studio 1

post-1130-0-93647900-1442749066_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Davne 1979 kutije AR-14 su mi bile nezamenljive. Radile su na pojačalu Sansui AU-317 sa Revox B77, JVC DD5, Tehniks SLQ202

 

Davne 1987 nabavio sam Revox Simbol B koji i dan danas najčešće slušam. Na njega je povezano pojačalo Revox B750 MK2, gramofon B790, magnerofon naravno Revox B77, Cd Revox 226 i tjuner Revox B760. Cela linija je u dnevnoj sobi. Ja sam inače veliki fan ove meni drage firme.

 

U spavaćoj je Thiel CS 3.5 na resiveru Revox 285, Cd Revox 225 i dek Revox 710 Mk2. 

 

Maštao sam o AR9 ali me je život malo "pomeo" pa nisam uspeo da ih nabavim. Naslušao sam se raznoraznih kutija. Nisam od onih slušalaca koji donose sud preko karakteristika iz novina i tuđih priča i iskustava.

 

Za mene je i dalje lep zvuk mojih Revoksa i Tilova. Ima i boljih naravno ali nisu moji.

 

Pozdrav.

post-1852-0-85904300-1442758273_thumb.jp

post-1852-0-88698700-1442758299_thumb.jp

post-1852-0-62518000-1442758365_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Istina, iako ostajem pri onome što sam rekao, ali da upotpunim to - moji najdraži zvučnici su ovi koje sada imam. Nisam ih računao kao vintage, jer su diskutabilno vintage (2002. godina) i zato što ih je premalo napravljeno (iz subjektivnih razloga, firma se rasturila), koliko znam svega 7 pari, od čega su jedan u Italiji, a drugi u Belgiji. Drugim rečima, em malo ko uopšte zna za njih, em su šanse da ih nađe na sekundarnom tržištu samo teorijske. A volim ih jer su napravljene sa apsolutnim akcentom na linearnosti, kako zvučnoj, tako i električnoj, izmerene su, pod uobičajenom tolerancijom od +/- 3 dB 36...22.000 Hz, ali mnogo bitnije 40...18.000 Hz +/- 1.5 dB i stepenom uparenosti ktuija od 0,5 dB. Obzirom na osobine, ni cena nije bila prevelika,ako se dobro sećam €1.470 za par, što 2002. godine nije bilo malo, ali nije bilo ni previše. Usput nudi mogućnost biampinga, pa čak i triampinga, odnosno de fakto prelaska u kategorji aktivnih kutija. Radni odziv od +/- 1.5 dB 40...18.000 Hz je isti kao i kod profsionalnih magnetofona za studija, tipa Studer, MCI, Ampex, itd. Moglo bi joše preciznije samo uz vištestruko povećanu cenu, što već nema smisla.

post-474-0-31068000-1442775488_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

Sad me podsetiste ovo sam slusao u Bg-u kod drugara u kombinaciji sa Sugden pojacalom,mislim da je oznaka 55 i godinama cekam hoce li da naleti,ali to se ne desava.Rogers Studio 1

Sigurno neće, to je izvaredna kutija, ali je bila i papreno skupa pa stoga i retka čak i u VB, a kamo li ovde. Ko ih ima, malo je verovatno da bih se ikada odrekao.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Davno 95-96, imao wharfedale 708. Radile ko avion. Nisu bile sampioni efikasnosti sto se tice, ali zvukom (Grid pretpojacalo, Krescendo snagas), tukle mnogo skuplje sisteme. Nemam pojma  sta bi bilo danas da ih cujem, ali u secanju su mi ostale kao dobitna kombinacija za relativno malo para.

post-264-0-94641400-1442780201_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...