Jump to content

Windows 10, Windows 7 i ostala WIN familija


shonne

Preporučeni Komentari

 

install if you don't care about what your os does or collect and you like a "pretty" os by Microsoft. should be good enough reason to upgrade right :lol:

 

Nema ništa na mom računalu što već do sada onaj kojeg je zanimalo nije mogao saznati o meni ili o mojim navikama. Čak niti analitičarima, ako su točne sumnje da je svatko tko posjeduje smartphone praćen, nisu zanimljive "devijacije" normalnog čovjeka jer su zasuti sa milijardama podataka koje po nekom algoritmu iskaču van. Od sitnih krađa matica na poslu do nevjere - ništa što ne iskače iz prosjeka neće privući pažnju.

MS će na ovaj način dobiti milijardu registriranih korisnika koje će u narednim godinama na neki način stvoriti svojim pretplatnicima. No taj položaj će ionako izbjeći samo Linuxaši. Dok god koristimo MS nismo imuni na to.

Jedino što možemo napraviti je da ne pripremamo pučeve dok koristimo MS. :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

izbjeći samo Linuxaši. Dok god koristimo MS nismo imuni na to.

 

nece ni oni. Novi Ubuntu po defaultu prati sta radis. NSA je ugradila u (skoro) sve linux-e i android  SELinux ( za sad moze da se iskljuci) ... MacOSX  takodje prati sta se radi  :whistle2:

 

 
All this Windows 10 "spying" paranoia is juvenile in the extreme. :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vidi, to što sam paranoidan ne znači da me ne prate :rofl:
Važnije je pitanje što to krijem?
Mislim li da nitko drugi ne gleda gluposti na netu, ne dogovara "kvar" preko vibera, SMS-a ili FB-a?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam detalje. Nešto se šuškalo o tome da može svirati lossless FLAC.
Meni se sviđa zvuk. Nemam zamjerke, ali koristim ASIO za ESI Juliju i JRMC.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam detalje. Nešto se šuškalo o tome da može svirati lossless FLAC.

Meni se sviđa zvuk. Nemam zamjerke, ali koristim ASIO za ESI Juliju i JRMC.

Aha, to za flac sam negde citao, mada, ne vidim primenu kod sebe. Sviko godinama na foobar, on cita flac, sta ce mi flac podrska u os?

Meni 8.1 odlicno radi za muziku, pa sve nesto razmisljam da li da idem na 10 ili ne... Dac koristi vindovsov audio usb drajver, pa, rekoh, mozda neko ima slicnu situaciju i probao je 10-ku.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

install if you don't care about what your os does or collect and you like a "pretty" os by Microsoft. should be good enough reason to upgrade right :lol:

 

 

Ko o chemu nashi samo o shpijunazi.Upashce nezvani gosti da nam ukradu blender i toster :wild: .

 

Chovek je mislio na to da Win 10 "trpa" sve i svashta i da ce stalno ici na najnoviji apdejt,iako cesto taj apdejt moze da izazove krah mashine,a u tome ne mozes da ga sprechish.Popravice tako sto ce probati da instalira ponovo nesto sto ne radi.

U nedelju ga instalirasmo kod kolege.Starija grafika - Nvidia.Nadje neki drajver od pre par dana,iako najnoviji drajver je star mesec dana.Instalira,slika ok,prijavi eror da nije instaliro drajver - a jeste.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Aha, to za flac sam negde citao, mada, ne vidim primenu kod sebe. Sviko godinama na foobar, on cita flac, sta ce mi flac podrska u os? Meni 8.1 odlicno radi za muziku, pa sve nesto razmisljam da li da idem na 10 ili ne... Dac koristi vindovsov audio usb drajver, pa, rekoh, mozda neko ima slicnu situaciju i probao je 10-ku.
 

 

 

 

 

 

 

Nemam ništa iskustveno za reći. Nisam imao osmicu. Mnogi su pisali da je osmica jako lijepo radila audio za razliku od sedmice koju sam imao donedavno.
Meni se sviđa zvuk sa desetkom i rekao bih, doduše bez direktne usporedbe jer je audio memorija kratkog daha, da je finije nego sa sedmicom.
Po sjećanju mi izgleda da je razlika u zvuku usporediva barem po pravcu ako ne po obimu sa onom koju sam čuo kad sam instalirao trial JPlay uz JRMC u usporedbi sa solo JRMC na W7.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nemam ništa iskustveno za reći. Nisam imao osmicu. Mnogi su pisali da je osmica jako lijepo radila audio za razliku od sedmice koju sam imao donedavno.

Meni se sviđa zvuk sa desetkom i rekao bih, doduše bez direktne usporedbe jer je audio memorija kratkog daha, da je finije nego sa sedmicom.

Po sjećanju mi izgleda da je razlika u zvuku usporediva barem po pravcu ako ne po obimu sa onom koju sam čuo kad sam instalirao trial JPlay uz JRMC u usporedbi sa solo JRMC na W7.

Nista, cekam da vidim razvoj situacije :)

Nemam ocekivanja o eventualnim poboljsanjima ili pogorsanju zvuka promenom sistema. Znam da se ozbiljne glave kunu kako to ima velikog znacaja, ali lenj sam ja za takve stvari u zivotu. Kratak je zivot za takve egzibicije :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znam da se ozbiljne glave kunu kako to ima velikog znacaja, ali lenj sam ja za takve stvari u zivotu. Kratak je zivot za takve egzibicije

E, baš tako! :D

Ako ide lako naprijed onda u redu. Ako ometa moj mir - nije vrijedno. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mogu reci da mi se sve vise svidja kako svira.

Kako su dobro odradjeni drajveri za hardver. Kako je dobra slika i zvuk i boje - "to je sve deo zavere", elem...

 

 

Jednom prilikom miss America spopala ovog lika sa Zerovog avatara da joj nachini bebu sa rechenicom

 

"Jao gospodine Tesla zamislite da dete bude lepo na mene,a pametno na vas".

 

A Nikola joj odgovori "A shta ako bude suprotno".

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...