Jump to content

Windows 10, Windows 7 i ostala WIN familija


shonne

Preporučeni Komentari

Da bi došli do cifre, verovatno im je jasno da bi bilo mnogo teže kada bi ga prodavali... Win7 se kod nas još uvek prodaje po dobru lovu http://www.winwin.rs/racunari-i-komponente/programi/microsoft/oem-softver/windows-7-professional-64-bit-english-1pk-sp1-oem-dvd-fqc-08289-1184516.htmlistina, i nešto povoljnije u odnosu na cenu novije 8mice http://www.winwin.rs/racunari-i-komponente/programi/microsoft/retail-fpp-proizvodi/win-pro-8-1-32-bit-64-bit-eng-intl-non-eu-efta-dvd-fqc-06915-1186678.html ali cena office paketa ne pada značajno... http://www.winwin.rs/racunari-i-komponente/programi/microsoft/retail-fpp-proizvodi/office-home-and-business-2013-english-fpp-t5d-01598-1170707.html

 

Pre koji dan sam baš razgovarao sa bivšom zaposlenicom jedne veće firme, devojci je firma dva puta godišnje menjala miša i tastaturu (zbog istrošenosti) a insistirala je na MS Office paketu (i naravno dobila) jer sa OpenOffice paketom nije htela/umela da radi. To je podrazumevalo da svi računari u firmi ima da dobiju po jednu licencu... A to je samo jedna (velika i jaka firma u Subotici)

 

To što sada bukvalno dele novu verziju OS-a i šakom i kapom možda ide sa nekom skrivenom agendom, ali možda i ne. To je počelo već sa verzijom 8 i 8.1 za mobilne uređaje. Za 110€ se mogao dobiti ne samo pristojan Smartphone (recimo Lumia 520)  nego i MS OS koji naprosto radi... Praktično isti uređaj (funkcionalno i vizualno) sa free Androidom je koštao nekih 84€ (Nokia X) što otprilike dovodi na razliku od 26€ za win8... Potom je usledio besplatan update sa 8 na 8.1, kupovina navigacione aplikacije (Here Drive, licenca se dodatno plaćala u verziji 8, sa win8.1 je postala besplatna u sklopu paketa) Skype je u vlasništvu MS-a od 2011, Nokia od aprila prošle godine postaje vlasništvo Mikrosofta (bar u segmentu telekomunikacija) ... lista je čini mi se mnogo duža od ovoga...

 

Kako se meni čini, pitanje je dana kada će se na tržištu uz već postojeće Microsoft telefone pojaviti i Microsoft laptopovi i desktop računari, multimedijalni "pametni" TV uređaji... Besplatan OS/softver je samo deo jedne mnogo veće, pozamašnije i ozbiljnije priče o kompaniji koja teži da ima udeo u svemu...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam se bas udubljivao, ali rekoh da pitam ako neko zna. 

Naime na kompu imam win7 32Bit., a moje pitanje je da li bi mogao odmah da ga update na Win10 ali 64Bit?

 

Pozdrav Misa

 

 

 

Question 2: Will the future free upgrade to Windows 10 force me to Windows 10 32-bit as well?

If you need to switch to Windows 10 64 bit, you will have to manually download the 64 bit Windows 10 .ISO and do a custom install over your current Windows 7 32 bit installation.

 

 

http://answers.microsoft.com/en-us/insider/forum/insider_wintp-insider_install/windows-7-32-bit-to-windows-10-64-bit/94c39294-ca19-4a3a-bf57-97d3a271a7cd?tab=question&status=AllReplies#tabs

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

da se aktivira  sa loaderom (ako nije aktivirn WIN7). skine ISO odozgo - i onda apgrejduje na WIN 10 64bit. 

 

i tako isto na  sve masine u komsiluku ... Zamisljam Kineze po selima kako instliraju danas. Vec je par puta prsavao Mikrosoft od jutros- zbog preopterecenja  :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zaista ne razumem što se svi palite ko hepo? Oću metnit neću metnin novi BESPLATNI vindovz pa onda kupiti novi hardver i sl. gluposti da bi dobio isto ono što već imam ILI na taj način iskoristiti maksimalno postojeći hardver koji posedujem, LOL da da sigurno je baš tako!

 

Većina (kod kojih sam bio ili koje znam) imaju tako loše spore neispravne računare da sam se uvek čudio ZAŠTO novi i zahtevniji OS stavljati i dodatno mučiti računar tj hardver sa softverom kad je svakako preslab i za prethodnu (manju, slabiju itd) verziju vindovza?!

Ljudi šta god koristili na računaru uvek imate hardver koji izvršava softver a koji onda opet izvršava softver, kapiš?

 

Moja preporuka svima koji imaju tako dobar hardver kao npr. Mika da lepo stave vin10 + dodate u virtualnu mašinu još jednom 10 pa da imaju vindovz 20 !!!!!!!!!!!!!!!!!

ili

da lepo ostave vin7 (kolko god bitni os) jedini ovde "bit" je zbog količine memorije (a realno NIKOME ne treba više od 3,xxGB) i da kad već žele nešto pametno da urade dokupe još jedan hard disk (ne ssd jer su to bačene pare bolje dva harda u rejd modu) ili veći monitor!

 

Ja na par računara imam vindovz XP 32 BITNO i radi u svakom pogledu SVE ali BAŠ SVE brže nego sve ostale verzije.

Tamo gde sam dobio original vin8.1 ili vin7 (laptop, netbook) naravno da nisam stavio XP jer tamo nije ni BITNA brzina...

 

E sad instalirajte BESPLATNU najnoviju verziju 10-tku ali nemoj posle da bude, nisam znao...

:wink2:

P.S. ne bi ja bacao pare na DIGITALNI HARDVER već bi radije kupovao ANALOGNE PLOČE :oke:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nije zahtevniji. tacka.  bolje radi od WIN7 - tacka.

 

a nije ni nov. kernel je nesto drugo ovde a izmedju Win XP i Win 7 ≈ WIN server 2012 (samo interfejs podseca na Win 8.1)  :guitarplayer:

 

neka radi ko sta hoce = drugacije ni ne moze biti.

 

 

vreme ce da pokaze ko je bio u pravu.

 

 

misljenje je kao dupe = tudje smrdi .     :thumbsup:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nije zahtevniji. tacka.  bolje radi od WIN7 - tacka.

 

a nije ni nov. kernel je nesto drugo ovde a izmedju Win XP i Win 7 ≈ WIN server 2012 (samo interfejs podseca na Win 8.1)  :guitarplayer:

 

neka radi ko sta hoce = drugacije ni ne moze biti.

 

 

vreme ce da pokaze ko je bio u pravu.

 

 

misljenje je kao dupe = tudje smrdi .     :thumbsup:

 

eh tačka tu tačka tamo...    daj nešto konkretno!

Ja ti mogu postovati liste igara gde se vidi broj frejmova, ili preko frapsa pa da vidimo na kom sistemu je neka

igra brža! Sa istim hardverom naravno.

Takođe ima milion benčmark programa i svuda isti rezultat. Ok bez vin10tke ali nema razloga da je brži od bilo

koje prethodne verzije...  to bi bio zaista izuzetak a i znalo bi se odmah, jer novi hw uglavnom samo gejmeri

kupuju a "oni" na taj način više svega prodaju. Nema razloga da neka igra NE RADI na drugoj verziji vindovza.

Neke igre zahtevaju win7 ili veću verziju i ne rade na XPu "kao" zbog direktX10 ili 11 ali zato radi na konzoli gde

je takođe XP gore i ima samo DX9 LOL tolko o tačkama...  :unbelieveble:

btw bio sam par godina i progamer i dvostruki prvak države u igrama tako da znam o čemu pišem i alergičan sam na trzanje i razna vindovs usporavanja i slična sranja tako da...  ko me poznaje ZNA da istinu govorim ali ako treba možemo uvek organizovati neki Quake duel ili neku trku online :wink2:

 

Svako neka radi šta hoće naravno, ja sam samo dao savet ljudima o vindovzu ne mišljenje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Prvi PARTY u JUGOSLAVIJI!!!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Prvi party u YU se odrzao na PALICU 1990...Tacan datum PARTY-ja je 10.10.90.
Organizator party-ja je MARKIZ iz tada grupe VICTORY...Na prarty-ju je bilo
dosta ljudi i trajao je nekoliko dana...Party nije ni po cemu znacajan,jer
na njemu nije bilo nikakvog takmicenja...Bila je to samo zajebancija do zore
i nista vise...Na party su doshli SVI ljudi sa tadasnje scene,a grupa CHAOS
nije prisustvovala iz jednostavnog razloga...ZAKASNILI SMO!
Bilo je tu i ljudi iz inostranstva...Jedina stvar znacajnija za ovaj party je
ta sto je od tog party-ja grupa VICTORY promenila ime,odnosno postala je
YU ogranak velike (mislim FRANCUSKE) grupe TRANSCOM.
Jedina mocna stvar vezana za party je ta sto je u to vreme STING bio ka putu
za VEKTORSKU grafiku,koju do dan danas na C64 (koliko ja znam) niko osim njega
nije uradio!

 

:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...