Jump to content

U poseti kod ZZZZZZZZZZZ


grozni

Preporučeni Komentari

Ovo su fotke koje ste svi dugo cekali, a mene pritom .....

Sistem radi veoma prefinjeno. Zvuk iako dolazi iz "omanjih" kutija nepripadajucih velicini prostora, nijednog momenta  nije bio predimenzionisan, svaka mala nota, svaki "huk i odjek" prostora je bio tu, scena onolika kolika i treba da bude, jednom recju veoma lepo vece.  Kvadovi rade za sve pare. Nisam veliki ljubitelj sprava Gordog Albiona ( taj "Engleski" zvuk, cesto zna da bude i prevara), ali matore zveri mogu mnogim skupljim i uslovno receno lepsim snagasima pokazati da bez starca nema udarca, ni lepote zvucne.  EMT opet prica za sebe. Zoki je nesto pricao o radijskom karakteru EMT sprava, ali verujte, ogromna vecina nas bi se udarala nogama u zadnjicu od srece, samo kad bi mogla da se "pati i bavi" tim ah, ogromnim problemom. Nisam slikao, ali ni cuo vintejdz varijantu kutija, zbog kojih bi pretesterisao rodjenu nogu ovako na nevidjeno. Al to za sledeci put. Dosada je cudo, dosadjivacu, ubedicu ga, pa da cujem. Slike slede kolko oma! U svakom slucaju, divan domacin, prelep zvuk i izbor muzike, plemenito vece.  Zoki hvala.

post-264-0-35940300-1380119330_thumb.jpg

post-264-0-85563800-1380119343_thumb.jpg

post-264-0-66460500-1380119357_thumb.jpg

post-264-0-21573200-1380119404_thumb.jpg

post-264-0-66735300-1380119426_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 81
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Altec Biflex 420A

 

 

Hvala, ime moje najljepše! :)

 

Znači nije duplex, nego je, pretpostavljam, membrana podijeljena na bas i mid dio sa zajedničkim motorom?

Ma nema veze, izguglat ću sve dalje! Tenx!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Al' se častimo, ha? :DA koji je VT? Isto Altec?

 

Dynaudio esotar T330 u tratrix horni čini mi se...

 

 

Kad ce bre neko da se javi ko se zove Milosav. Ocu i ja jednom da se castim :wild:

 

Malo li ti je onih repova, još bi da se častiš preko toga :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kad ce bre neko da se javi ko se zove Milosav. Ocu i ja jednom da se castim :wild:

 

 

'Ajde se nađemo na pola puta?

 

Zvu i ja se preinačimo iz Mladen u, pazi sad - Miladin, pa imamo isti korijen u imenu. :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

......  U svakom slucaju, divan domacin, prelep zvuk i izbor muzike, plemenito vece.  Zoki hvala.

 

S obzirom da je i moja malenkost prisustvovala ovom druženju da i ja kažem neku.

Ono sto je Grozni zaboravio da pomene, a veoma je bitno za forumase je sledece :

 

ZZZ-ov setup ( zvucnici i amplifkacija ) smo slusali prvi put u ateljeu, a potom kod ZZZ-a (vremenska distanca 3 nedelje).

Atelje kao veoma nezahvalan prostor za audio, mogu cak reci i "neprijateljski" nastrojen, sa puno stakla, otvora, vrata ....

Jedino dobro je kubatura, tj. stara gradnja sa "visokim" plafonom.

Kod ZZZ-a je bila vecini dobro poznata slusaonica, dnevna soba u stanardnim stanovima. Doduse, tu se ZZZ dobrano potrudio. Zid slusaonice ispred koga je postavljen setup je spoljni, tako da je zimi bilo izuzetno hladno, te je taj zid tretiran azmafon plocama, a potom lesonitom. Ovako su jednim aktom napravljena dva poboljsanja - dobra izolacija i akusticni tretman sobe.

Iz ove dve seanse se odlicno moglo cuti, potom zakljuciti koliko je sama slusaonica bitna, kriticna za sam kvalitet i uzitak u muzici.

 

O sistemu :

Kao "tvrda" struja FR postovalaca, u principu sve kutije koje imaju skretnicu/skretnice, mogu slusati sa koncentracijom neko vreme, a potom pocinje zamor. Medjutim, bio sam prijatno iznenadjen BR kutijom sa Altec driverom, a ono sto me je dodatno iznenadilo to je bio Esotar DY u horni. Veoma interesantan zvuk generalno, leprsav, bas o kome bi mogli sada pricati pro et contra, ali definitivno visoka pozitivna ocena. Sinergija starih, dobrih Quad monoblokova uz neke modifikacije ZZZ-a je bila za respect.

 

Preamp-ovi : jedan sa pasivnim pojacanjem, drugi TVC.

 

Izvor zvuka :

Atelje - Mac Pro laptop + ZZZ-ov DAC sa Wolfson chip-om. Odlicno, cak impresivno. Grozni je poneo svoju Lampuceru ( koja bese u Vrdniku, ona sa nekoliko intervecnija : OP menjani, dodavani kondenzatori , etc... ). U poredjenju sa ZZZ DAC-om cista pobeda onako na "prvu" notu, naravno ZZZ DAC.

Kod ZZZ-a : Mac Pro laptop + neka zvucna kartica za merenje zv. kutija , potom AYA II DAC. Bespredmetno je govoriti da je zv. kartica bila "smesna" u odnosu na AYA-u. Naravno, slusano nekih 50 minuta dok se sistem ne dovede u radno stanje i pripremi za ozbiljno slusanje muzike, tj. slusanje muzike sa vinila. :wink2:

E sada, ono glavno - njegovo Velicanstvo gramofon ! :respect:

EMT 930 u punom sjaju. Onako robustan, smesten u drvenu kutiju, nezgrapan, ali ljubiteljima analognih sprava prelep. Takodje, EMT rucica i Micro Bentz Gold MC zvucnica. Ono sto je ZZZ komentarisao kao, citiracu ga - mellow zvuk, to je zvuk origigi EMT RIAA-e. Meni licno nije bilo bitno sto je to broadcast uradjena RIAA, "isecena" i "gore" i "dole", ali ta riaa je svirala smo tako to vece. Vintage sa "dusom". :good2:

Ceo taj EMT sistem mi je bio utisak veceri, i prosto je steta sto ZZZ nije uspeo ( za sada ) da obezbedi neku EMT zvucnicu da ugodjaj bude jos bolji.

Pustali smo LP za LP-om i vreme je proteklo u trenu. Bilo je tu i Bob James&Erl Klugh ( moj input Groznom i ZZZ-u kako el. gitara od Eric Gale-a zvuci bozanstveno. O malom orkestru - gudaci +duvaci, a ne neki štrajhovi, "pipalice" što sam imao nesporazum sa Prophet-om za Deodatov LP, ali smo to kolegijalno apsolvirali i shvatili da mislimo na isto :shakehands: ), Eric Bibb ( poneo kao vec obavezno stivo za nosenje/slusanje/druzenje koje sam nosio i u Zr kada smo slusali Kuzma + Restek + Tannoy od Wolland-a ), Naim-ov LP "Meet me in London" sa .Frocionne-om i pevacicom Sabina Scubba.

Na kraju, u jednom cosku ZZZ-ove sobe stoje kutije sa vrhunskim driverima ( RCA, WE, Lowther, ali stari Lowther kada je okvir bio cetvrtast, a ne ovalan ). Ostao je dogovor da moramo cuti i tu postavku zvucnika.

 

Kako zavrsi Grozni u prvom postu - hvala Zoki !

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sorry malo kasno se uključujem u temu

smlatoi me neki grip jebote svaki mišić me boli strašno

.

Hvala na poseti bilo je super:)

.

ima jos tu posla oko kabineta

prvo mislim da je ta horna vizuelno mala i da bi trebalo da bude veća

i lepo bi bilo kada bi prelazila malo ispred zvucnika.

To je exp-hiprbolična horna i jako puno pojacava preko 4.5 db

tako da sam morao da malo to pridavim

drugo ovi iz dyn su mislim malo omanuli kod spla za T300 izgleda da je barem za 1.5 do 2 db efikasniji

oni su izgleda to merili za nekim otporom i C nije dovojno jasno.

.

drugo teba da nalepšim sloj zaptivajuce gume posto sada dolazi drvo na drvo na poledjini

ovaj sistem mi je super zadna ploca je motirana posebno i naleza na 3  letve tako da kada se skine kleme ostaju na kabinetu

.

Skretnicu dosta dugo isprobavam i tu sam koristio L jako malog otpora.

ispod 0.15 oma zica 2.2mm.

Eksperimentisem jos i isprobavam za sada gore je sigurno 18db bessel mozda 24db

sa hornom jednostavno ne pale skretnice manjeg reda.

.

cilj mi je da postignem sto bolje faze na FF merenjima.

Ja sam malte ne odmah prpakovao tu skretnicu i dobio sam jos bolje rezultate i na merenju i na Uho

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...