Jump to content

All inclusive kod Super-Fi-ja


chakija

Preporučeni Komentari

200km vožnje stvarno nije ništa kada je kvalitetno druženje u pitanju.

Prošlu subotu imao sam prilivilegiju da to iskusim na Paliću kod cenjenog nam kolege Super-Fi-ja.

Bio je to jedan od onih dana kada čovek prosto izgubi pojam o vremenu.

Cilj posete, pored druženja, je bio da se čuje kako Ekta grande sviraju sa AMB betom.

Prvo što ostavlja bez daha jeste završna obrada samih kutija. Žao mi je što nisam poneo fotoaparat da ih uslikam (mada već postoji tema na forumu) iako nikakva slika u elektronskoj ili bilo kakvoj drugoj formi ne može da definiše koliko dobro izgleda i kakav osećaj pod prstima ima furnir i lak na kutijama. Spojevi su odrađeni neverovatno precizno. Kutija je mrtva ko pokojni Toza...Zatim tu su detalji poput natpisne pločice, oborenih uglova itd. Za izgled kutije 10tka ko kuća.

Ekte su gonjene AMB betom, by Sync&Super-fi. Izvor je bio primare CD plejer. Preamp je bio cevni Karan (oxygen ili tako nešto).

Slušano svašta nešto, od Chesky test diskova preko Alice in chains, Patricije do nekog flamenko diska koji je pokazao koliko je brz i rezolutan ovaj sistem.

Kako se to sve čulo? Ja lično ne znam šta bih zamerio zvuku koji su bacale Ekte u saradnji sa družinom pre njih.

Jednostavno, teško mi je da nađem neku zamerku kada nisam imao prilike da čujem druge sisteme u toj klasi.

Ono što sam čuo, za mene je bio neverovatno brz, transparentan, ogroman zvuk sa autoritetom u bassu koji je u stanju da uzdrma dijafragmu, srednjim koji dira udara u srce i visokima koji miluju ušne dlačice. Posebno bih istakao visinu zvučne scene. Beta se ponaša kao kombinacija visoke D-klase i A-klase. Uvatila za muda Ekte i ne pušta, a istovremeno zvuči brzo, prirodno i ne zamarajuće.

Negativna stvar kod čitave priče je ta što sam morao 2 dana da se navikavam na zvuk koji imam kod kuće... :crying:

Pored super kvalitetne svirke, bilo je tu svega za popiti i pojesti. Posebno bih istakao albansku lozu od koje čuvam uzorak u sefu u špajzu.  :respect: 

 

Čestitke Super-Fi na izvanrednom sistemu i hvala na gostoprimstvu koje se ne viđa često :respect:

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 71
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Svaka čast Chakija što si Superfija zatekao kod kuće! Smatraj to većim dostignućem od gradnje vrhunskih zvučničkih kutija! Ja ga juče popodne ni na jedan od dva telefona nisam uspeo dobiti, nadam se da je sve u redu i da nije u nekom problemu...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Chaki,

 

Nemas pojma koliko mi je bilo drago kada sam vas video :-)

Meni je bilo fenomenalno, druzenje je nesto najlepse u ovom hobiju...Pazi, da mi dodju trojica prijatelja iz NS...pa ne dogadja se bas tako cesto (meni)

 

Ogromna je steta sto njih dvojice na forumu vise nema, jos kako bi imali sta da napisu i pokazu...Syncova Beta je primer apsolutno vrhunskog DIY-a. Gledam na amb sajtu i niko nije napravio nista slicno...Leo je sa prednjom plocom jos jednom pokazao svo majstorstvo...kapa dole! 

 

Sto se tice Ekti G, da, samogradnja kutija se jos kako isplati. I jedan od primera da se do dobrog zvuka ne mora stici obavezno sa vintage ili 15'' pro driverima :guitarplayer:

 

Kako se to kaze ovde u SU, nista to nije valjalo, trebalo bi to ponoviti (i popraviti) :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sto se tice Ekti G, da, samogradnja kutija se jos kako isplati. I jedan od primera da se do dobrog zvuka ne mora stici obavezno sa vintage ili 15'' pro driverima :guitarplayer:...

 

Ajme de me nađe u ovom momentu ! :crying:

 

Ogromna je steta sto njih dvojice na forumu vise nema, jos kako bi imali sta da napisu i pokazu...Syncova Beta je primer apsolutno vrhunskog DIY-a.

 

Baš zato što ih više nema na forumu nisam hteo da spominjem da smo bili zajedno na druženju...no svakako je to bila greška kada se zna koliko su uticaja obojica imali i na tvoj sistem i na štošta drugo na forumu...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

..........

 

Sto se tice Ekti G, da, samogradnja kutija se jos kako isplati. I jedan od primera da se do dobrog zvuka ne mora stici obavezno sa vintage ili 15'' pro driverima :guitarplayer:

 

........

 

repeticio est mater studiorum :rofl:

 

zato Fi ima bar jos 16 pari zvucnika , racunjajuci EWG , FR-ove od 8 i 12" , Westminster u izradi itd ..... dokaz da je dobar zvucnjak dobar , pa nema veze koji je pristup

 

:hihihihi:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

dokaz da je dobar zvucnjak dobar

 

 

Da je Zvučnjak dobar ne bi visio s nama tu na forumu! :buehehe:

 

Zvule, :cheers:

 

 

Lijep tekst gore! Šteta što nema i koja fotka da začini thread. Veliki pozdrav svoj četvorici od vanjskog dopisnika! :phil_04:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Poslednja informacija: Impuls dolazi u cetvrtak da slika sistem :oke:

 

Zen, rado bi ja menjao ekte za tvoje RCA :-)

 

Na zalost, nisam cuo ove moderne pro drajvere da sviraju ni upola tako dobro kao oni (mislim tu i na ekte g i na rca...) mada, sto sta ja nisam cuo...Ovo je samo prilagodjeno mojem trenutnom zivotnom prostoru. Ako me zena otera onda moze i westminster u 16 kvadrata kod mame hahaha

 

Chaki, ajd slikaj to lozu vec jednom...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

hahaha

 

sad ce joj biti lakse, unosice 4 tone uglja...

 

Sto se tice prilazenja spravama to je strogo zabranjeno :-)  Imam dvoje klinaca, zato je Ring Radiator visoki a ne obicna kalota :whistle2:

Za cetvrtak potvrdjeno, dolaze Boki i Impuls. Naravno, slusace se oni veseli Japanci...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...