Jump to content

All inclusive kod Super-Fi-ja


chakija

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 71
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Ninja,

 

Primare za mid i visoke, wadia za bass :drink:

 

Salim se naravno...Wadia je bila privremeno zbog varijabilnog izlaza...Preamp se nesto skutijava pa je ovo bio jedini nacin da slusamo. Inace preferiram (by far) Primare Zen-modovan u odnosu na wadiu.

 

Chaki, doneo mi Impuls neku sljivu, javljam utiske koliko vec sutra :-)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stock Primare je shitara zesca...ugusio ga Mike gomilom (3 ako se ne varam) OP2134 (IV, gain stage,...) Sve je to izbaceno...

 

Trafo IV pa SuSy gain stage...

 

Jeste, ono je ''stolar'' Notax znan i kao Boki

 

Jos Zen da dodje ali ne sme, boji se da mu se ne svide Scanovi...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mene isto bila drmala 3 dana stomačna neka viruščina...mislio sam d ću dumrem. Sad sam na terapiji sa albankom :)

 

I kako onda to sve svira? Valja li Troelsova skretnica ili treba nešto menjati?

 

Igore, jel Boki bio Obi-Van, a Impuls Yoda ili obrnuto? :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dosta sam cutao oko sistema koje sam cuo u Subotici pa je red da napisemkoju rec nakon sto su se slegli utisci. Pocecu malo izdaleka.

 

Pre mnogo godina sam imao neki besan benzinski kadet sa dosta konja. Isao kao zvrk, dok trepnes stotka na satu. Prijatelj kupio malog Lotusa Esprita i krenulim malo da se provozamo. Koza na sedistima savrsena, ugao sedenja odlican, ubrzanje zakucava za sediste, zadnjica proklizne u krivini kad se doda gas... Nakon voznje udjem u moj super mocni kadet i nikako da se namestim u sedistu, stalno nesto zulja i smeta. Krenem i dodajem gas a on nece da ide, kao da ga neko vuce unazad...

 

Sad da se vratim na sistem. Sistem kod SuperFi-ja savrsen i sa Wadiom sa varijabilnog. Prostor neverovatan, izvodjaci zaobljeni, muzika iz svake note a srednji, srednji je posebna prica, cisto, cisto... kao da uopste tonovi ne izlaze iz elektronike vec instrumente i glasove slusate uzivo u dobro akusticki tretiranoj prostoriji. Do sad nevidjeno iskustvo ali nisam hteo da komentarisem dok ne cujem sa Primarea, jer znam sta nudi, bio je kod mene neko vreme, i preampa. Tako bi i ostalo da nije jedan dodatni faktor uticao a za njega predjite na drugi pasus ispod.

 

Sistem kod drugog forumasa je iako drukcije zamisljen izuzetan u svom pogledu kao i SuperFi-jev. Sonusi sa Wadiom i lampaskim 845 pojacalom svira neverovatno cisto, klinicki precizno. Svaki ton bez ijednog nedostatka sa dovoljno dugom potrebnom reverberacijom. Celokupni utisak je malo pokvarila akusticki netretirana prostorija pa je malo vise reverberacije bilo nego sto bih zeleo ali i takav sistem je tesko postici i vidi se da je sve pazljivo birano da se iz svake komponente izvuce najbolje.

 

Onda sam prenocio, utisci se slegli a ja ukljucio moj sistem. Muzika koju sam slusao u Subotici je kod mene muljava, nejasna, bez detalja, bez dinamike, bez prostora i nisam mogao vise da je slusam. Dosao sam u situaciju kao sa Lotusom i kadetom. Prelazak na bolje i nije toliko primetan ali prelazak na losije itekako ubode.

 

Mislim da sam sve napisao. Dva totalno drukcije tonski osmisljena sistema a oba vrhunska. Meni licno iako sam fan preciznosti, malo smeta tako precizan sonus i ipak bih dao prednost SuperFijem sistemu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja se jednom zajeb'o i presao sa keca od 90 konja na punta od 60

 

necu vise nikad , a narocito u fifi-ju ....... zato ne idem nigde i ne slusam nista

 

:hihihihi:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

:cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...