Jump to content

Trenutno na gramofonu ...


Preporučeni Komentari

strpljenja molim,najkasnije u nedelju cu da se lanem i za Stanton 881S,i za ovo :) za sada,barem mom ukusu odgovara :wink2:

No,kao sto sam obecao,prvo Stanton 881S,sa JICO Shibata:vazno,ako se bude iko upustao u ovakvu avanturu,ili razmislja o ovako necemu,nek u najsirem luku zaobidje ponudu od Lp Gear-a,jednu njihovu Shibata sam vracao nakon cca 7-10 sati usviravanja,kvalitativan problem,pogresno usadjena igla u sam nosac,reklamacija uvazena s njihove strane,pare su vracene natrag,sledeca narudzba obicna eleipticna igla,ni ona nije 100%,nisam mogao da je vratim vec,predugo vremena sam proveo zezajuci se sa njom,al i ona pati od nekog problema distorzija na nekim plocama.Znaci ako se uzme slucajno i nakon 20-30 sati zvuk se ne smiri,distorzije ne nestanu,momentalno je vracati..No nakon 2 ovakve avanture,dao sam jos jednu sansu celoj ovoj prici,i narucio sam od JICO-a,iglu sa Shibata profilom,prvenstveno poilazeci od toga da je igla sa SAS profilom za Shure 15/V bila prva liga.Vec na prvo,iz aviona se vidi da je JICO varijanta kvalitetnije uradjena:plasticni odlivak je kvalitetniji,bolje/preciznije prianja uz telo zvucnice,debljina nosaca igle je negde 1/3 u odnosu na onu od LP Gear-a,tako da tu na ovaj deo mozemo da stavimo i jednu tacku.Prednost robe iz LP Gear-a je ta da ameri ne stavljaju vrednost robe na posiljku,dok to japanci cine nemilosrdno do zadnjeg jena...Najbitnije odavde je eliminisati predrasude oko toga "originalna/NOS" vs "aftermarket igla",ovo svako treba da resi za sebe..ono sto se dobija je prakticki originalni zvuk 99%,ako ne i 100% u odnosu na original.Stanton 881S nije bio ni u originalnoj formi,niti ce biti sa JICO Shibata profilom ljubimac onih koji preferiraju neki barsunasti,topliji,prefinjeniji zvuk,ima to topline u sebi tamo gde treba,ali to nije lazirano:to je oduvek bio jedan neposredan,direktan zvuk gde se nikad nije postavljalo pitranje "a sta je sa ovim pisac hteo da kaze u stvarnosti".Rezolucija detalja na izuzetno visokom nivou za jednu MM zvucnicu,ali gde neke novije MC zvucnice idu predaleko:previse filigranski,utanjeno drobe muziku dodajuci i neki vestacki forsirani trodimenzionalni stage,ovde ostaje sve "ujedno":zvuk je energican,treba cuti jedan trombon,sax od A.Shepp/Coltrane-a,trubu od Miles-a,gitaru od Hendrix-a i vrlo brzo ce se ukapirati,da sviraju muzicari puni energije,a ne deca koja nisu ni doruckovala,ni rucala...Svojevremeno ovu zvucnicu nisu slucajno koristili u kontrolnim sobama prilikom rezanja mastera,ili po radio stanicama cak i gde se pretezno svirala ozbiljna muzika.Sve u svemu,ako se pristupi problematici otvoreno,bez predrasuda,moze da bude izuzetno dobro resenje za one koji se neckaju da li da zakorace putem MC-a,ili za one koji su zakoracili,pa traze neku odstupnicu i traze i dalje "live feeling" u nekoj elementarnoj formi..Toliko :drink:Next step:Pointe Analogia,primerak koji je bio prosle nedelje u BG na sajmu.To je zvanicno Analogia SE,sa nekim sitnijim modifikacijama,koje su ne znam tacno,ako i bude "stampanja",tek pocetak iduce godine eventualno.Bilo je vec komentara da je u sistemu na sajmu,ceo taj sistem svirao malo ostro.Slusao sam ga vise puta,prije sajma,pa nakon sajma i to sa Well Tempered vrtilici sa Supex 1000/Garrott Bros (uz naravno SUT) cevna amolifikacija(Pointe) i sirokopojasni zvucnik,ni trunke gruboce se nije dalo primetiti.Tehnikalije pojma nemam,valjda 4 cevi,EC88 ako sam dobro video i FZ80(?),MM phono,prekidac napred sa LED-om,pozadi ulazi/izlazi,dimenzije nesto kao AN elektronika,ono najgore sto ja kazem,nit je pola,nit je celo za jednu policu,nema odvojenu sekciju napanja kao neki raniji primerci sa "crevcima" :hot: Sonicno:otvoreno,vragolasto,brzo bez nekih bombasticnih kucerazarajucih dubokih,ali je ekstenzija dobra,tamo gde se ukaze potreba za time,svira rock,SRV/Hendrix, nisu patili,jazz bez problema,tajming jako dobar (Donald Fagen/Dylan) ima onaj potreban efekat "cupkanja",zvuk je ujednacen,bez vestackog uvelicavanja vokala,duvaca itd.Probano sa Stanton 881S,Stanton 681EEE,Shure V15/IV koja je malo vec sa drljavom iglom,i Grado Platinum Sonata.Ovo sa Grado-om sam morao odraditi,posto se kod mene koristeci Sansui 719 (linijski ulaz,tuner) javljao jedan problem prezasicenosti pobude,pa sam imao jedan relativno visok nivo osnovnog suma,sto se u kombinaciji sa tim Grado-om i linijskim delom jednog Audio Analogue Puccini SE-a pokazalo da phono sekcija nema nikakvih problema sa odnosom signal/sum.. Moze da bude dobra opcija u slucaju da se trazi neki phono,a nismo bas DIYeri,cenovno,ako se nesto ne izvitoperi,negde oko 600 eura ako sam dobro razumeo.Posto se ne radi o nekom triperaskom/fetis zvuku a la Audio Note,lako ce se uklopiti u vecinu sistema,nebitno jel ostatak cevaski ili tranzistorski.Nisam bas neki veliki pristalica zezancija sa kablovima,Mogami 2552 je bio koriscen u vecini slucajeva za vezu sa integralcem,nazalost nesto suzenija svucna slika,tmurniji ton se pokazao sa obicnim strujnim kablom,tako da oko ovoga se treba poigrati malo...Znaci jedna opcija,trziste je relativno dobro popunjeno u ovom cenovnom rangu gotovih phono sekcija,treba probati/poslusati ako se ukaze prilika,pa sta bude.. :drink:BTW:ako administracija moze,i misli tako,nek prebaci ove "ispovesti" u neku adekvatniju temu :hot:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

doco da ne prećeruješ malo :wink2:

Ne, nimalo.

Kada se pojavila i sa 17 godina izdala za EMI ovaj upravo preslusani prvi LP, ( Roger Waters je posredovao u EMI-ju kao uticajan clan P.Floyd-a ) pratim njen rad i iskreno joj se divim.

Mogao bih dosta ovde napisati o Kate, ali ima dosta o tome na net-u.

Veoma mi je drago da je posle jedne pauze ponovo "zasijala" sa svoja dva veoma uspesna poslednja albuma ( Director's Cut i 50 Words for Snow ). Narocito ovaj poslednji kao jedno izvrsno konceptualno-ambijenatlno delo.

 

@revox - ne preterujem ama bas ni malo sto se tice Kate Bush, naprotiv, bio sam veoma skroman u pohvalama.

 

Te u to ime i njen drugi LP upravo na VPI-ju :

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne, nimalo.

Kada se pojavila i sa 17 godina izdala za EMI ovaj upravo preslusani prvi LP, ( Roger Waters je posredovao u EMI-ju kao uticajan clan P.Floyd-a ) pratim njen rad i iskreno joj se divim.

Mogao bih dosta ovde napisati o Kate, ali ima dosta o tome na net-u.

Veoma mi je drago da je posle jedne pauze ponovo "zasijala" sa svoja dva veoma uspesna poslednja albuma ( Director's Cut i 50 Words for Snow ). Narocito ovaj poslednji kao jedno izvrsno konceptualno-ambijenatlno delo.

 

@revox - ne preterujem ama bas ni malo sto se tice Kate Bush, naprotiv, bio sam veoma skroman u pohvalama.

 

Te u to ime i njen drugi LP upravo na VPI-ju :

Postavljena slikaKate 2.jpg

 

ne znam

čuo sam neđe davno ovaj njen album i nešto mi nije lego

post-38-0-72854500-1384987173_thumb.jpg

može biti da si u pravu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne znam

čuo sam neđe davno ovaj njen album i nešto mi nije lego

Postavljena slikaKate.jpg

može biti da si u pravu

Dragi Revox,

gde si se bas uhvatio za taj album ( jedan od njenih nakompleksnijih i za prvo slusanje "najtezih" ).

Najverovatnije si se njega "do'vatio" zato sto se 1989 god. pojavio cak i ( cini mi se ) kao CD licenca u radnjama ex-Yu.

I meni je za taj njen album trebalo vremena, tu je doslo do prekretice u njenom muzickom razmisljanju i "uplivu" u etno i world music pravac koji su se tih godina onako snazno pojavili na svetskoj muzickoj sceni ( https://realworldrecords.com/world-music/ ).

Sada mi je razumljiv onaj tvoj komentar iz posta #563.

Zahvaljujuci danasnjim internet "cudima" , tj. "ruskim radnjama" mozes uzeti, pa preslusati za pocetak "The Kick Inside" ( sa vec evergreen numerom Wuthering Heights, mada su za mene sve numere jednako dobre i ovaj njen album prvenac pokazuje elemente konceptualnosti ). Zatim, njen treci album ( Never for Ever sa takodje sada evergreen numerom Babooshka ).

Pod obavezno cetvrti The Dreaming ( najkontroverzniji njen album ) - remek delo.

:shakehands:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dragi Revox,

gde si se bas uhvatio za taj album ( jedan od njenih nakompleksnijih i za prvo slusanje "najtezih" ).

Najverovatnije si se njega "do'vatio" zato sto se 1989 god. pojavio cak i ( cini mi se ) kao CD licenca u radnjama ex-Yu.

I meni je za taj njen album trebalo vremena, tu je doslo do prekretice u njenom muzickom razmisljanju i "uplivu" u etno i world music pravac koji su se tih godina onako snazno pojavili na svetskoj muzickoj sceni ( https://realworldrecords.com/world-music/ ).

Sada mi je razumljiv onaj tvoj komentar iz posta #563.

Zahvaljujuci danasnjim internet "cudima" , tj. "ruskim radnjama" mozes uzeti, pa preslusati za pocetak "The Kick Inside" ( sa vec evergreen numerom Wuthering Heights, mada su za mene sve numere jednako dobre i ovaj njen album prvenac pokazuje elemente konceptualnosti ). Zatim, njen treci album ( Never for Ever sa takodje sada evergreen numerom Babooshka ).

Pod obavezno cetvrti The Dreaming ( najkontroverzniji njen album ) - remek delo.

:shakehands:

 

e moj doture

 

zgleda da sam ti ja takve sreće, puna vreća pikica a ja se ufatim za krivi kurac

 

taj LP bio u to vrijeme u izdanju Jugotona

 

znam da me smorio do ludila i da je oma završio vani

 

pošto si uporan a po onome što slušaš neđe se po malo preklapamo ajde da te poslušam pa ću da izbunarim te albume na netu da vidim šta sam propuštio :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I poslednji deo plena

 

Pat Metheny Group - Travels

 

Postavljena slika

 

Sve četiri ploče su u odličnom stanju, kupio ih za 28€ u jednoj prodavnici vinila udaljenoj svega 400 metara od orijentira u centru grada. Udaljenost izražava visinsku razliku, pao sam sa nogu penjući se uz stepenice :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...