Jump to content

Neverovatan diy strujni kabel


milovan1963

Preporučeni Komentari

onda izvinite alex od kog kabla si napravio mrezni i interkonekt

 

Mrežni od kabla od frižidera i od još nečega, ne znam čega, a interkonekt od antenskog kabla od Yuga 45.

 

moze neka slika kako da izpletem interkonekt bananica sa 2 rca unapred hvala

 

Ne pleteš interkonekt... nisi čitao one linkove... ajd opet:

 

http://www.audiologs.com/ozrenbilan/mrezni.htm

 

http://www.audiologs.com/ozrenbilan/interk.htm

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

Ne bih mogao da sigurnošću da tvrdim da jeste tako, jer nisam raskupusao medičajn kabl da vidim kako su zavareni činčevi... verujem da su dobro, jer je kabl provodio signal  do pojačivača. Ne bih mogao ni da tvrdim da je zbog činčeva jer su samo obični pozlaćeni plastični... ne verujem ni da oni daju značajan boljitak. Verujem da značajan boljitak daje sam kabl. Kako je opisano u tekstu fazon je uzeti što tanji provodnik, jer ulazni stepen pojačivača već ima dovoljan gain da se izbori sa oslabljenim signalom koji mu, usled otpora tanane žice, dolazi, a tanji provodnik znači - manja parazitna kapacitivnost, manje indukovanih smetnji, itd...

ja sam probao ovu varijantu....tj. sličnu sa jako tankom žicom u sredini (0.2mm a ne 0.1 kao kod osciloskopa)...medjutim ne podržavam, ako je jedna žica u pitanju onda minimalni prečnik nek ti bude 0.5mm za cd, za gramafon može manje....

narano sam probavao, sa istim rca plugovima...razne dimenzije i varijante kablova...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa, ima već par godina, ali pleo sam zvučnički kabl sa 6 žica i od svih tutorijala, najviše mi je pomogao video gde jedna gospođa pokazuje kako se pravi neki hleb, pletenica, šta li :D

 

Bio je neki ovakav video, ima ih više po jutjubu, sve je veliko i lepo se vidi, kad jednom uđeš u rutinu ide jako brzo.

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 years later...

Hm ... Pletenje 3x1.5 silikonske zice stvarno nije problem. Posle ih samo uvrnes i to je to. Nego ja se pitam, sta bi bilo kada bi se dve pletenice od po 3x1.5 uvrnule i ubacile u shirm (po Moxtone i Venhaus receptu), a treca pletenica - uzemljenje uvrnula oko svega, i naravno posle spojila sa shirmom na suko konektoru? Znaci kombinacija Ozren Bilan i Moxtone/Venhaus?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Godisnji odmor, ima se vremena, a dokon pop i jarice krsti ... Varijanta 1) DIY Shunyata helix. Naravno nije to njihov helix, s obzirom na to da prema shemi pletenja ne bi mi bio dovoljan ni ceo godisnji da zavrsim kabel. Kao osnova za pletenje je silikonski kabel 4mm2, oko kojeg se plete pletenica od 8 kablova po 1.5mm2 (4+4). Sve to u teflon, snake skin i na to Wattgate 320i i 360. Link ka necem slicnom: http://www.pinoydvd.com/index.php?topic=61440.0

Varijanta 2) DIY LessLoss. Pletenica od 4 zice. Faza ima dve, jednu od 6 i jednu od 2.5 mm2, nula je jedan zica od 6mm2 a uzemljenje 4mm2. Kablove sam omotao teflonom a zatim uvukao u pamucni oplet skinut sa kabla od pegle. I naravno, opet Wattgate konektori. Link: http://www.lessloss.com/dfpc-series-p-213.html

Poredicu sa Bilan-ovom varijantom i sa Lapp-om ciji je sirm zakacen na schuko konektoru.

Komentari dobrodosli.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 hours ago, no1livz4ever said:

Godisnji odmor, ima se vremena, a dokon pop i jarice krsti ... Varijanta 1) DIY Shunyata helix. Naravno nije to njihov helix, s obzirom na to da prema shemi pletenja ne bi mi bio dovoljan ni ceo godisnji da zavrsim kabel. Kao osnova za pletenje je silikonski kabel 4mm2, oko kojeg se plete pletenica od 8 kablova po 1.5mm2 (4+4). Sve to u teflon, snake skin i na to Wattgate 320i i 360. Link ka necem slicnom: http://www.pinoydvd.com/index.php?topic=61440.0

Varijanta 2) DIY LessLoss. Pletenica od 4 zice. Faza ima dve, jednu od 6 i jednu od 2.5 mm2, nula je jedan zica od 6mm2 a uzemljenje 4mm2. Kablove sam omotao teflonom a zatim uvukao u pamucni oplet skinut sa kabla od pegle. I naravno, opet Wattgate konektori. Link: http://www.lessloss.com/dfpc-series-p-213.html

Poredicu sa Bilan-ovom varijantom i sa Lapp-om ciji je sirm zakacen na schuko konektoru.

Komentari dobrodosli.

pa, iako je dosta vode proslo od bilanovog kabla, svakoa cast na entuzijazmu...Moje sadasnje iskustvo ( a verovatno i mnogih drugih) posle brojnih pletenih i nepletenih diy kablova strujasa  je da su mi najbolje ispali kablovi koji su imali posebno sirmovanu fazu i posebno sirmovanu  nulu...Uzemljenje nisam sirmovao. Najcesce je to bila razna vrsta pletenice, a sirm je uvek alum. ili bak . folija a preko nje bak. sirm. Licno nikad ne bih motao nesirmovanu fazu ni nulu oko uzemljenja bez obzira na reputaciju firme. Ne vidim sta dobijas umotavanjem sve tri nesirmovane zice u teflon ako sve imaju teflonski omotac ? Da bi imao Lessloss moras imati i preporucene original quaide konektore koji jedini imaju veliki otvor za prihvatanje jako debelih zica, kao i inf. koje zice koriste, a ne samo sliku sa njihovog sajta sa cetverostrukom pletenicom...Inace svako bi imao taj kabel sa nasom zicom i laznjacima quaide za sve 30e... No svakako, srecna rabota

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

.....i onda sve te fancy žice dođu do transformatora gdje se sa 100 metara zapetljane najobičnije žice zrakom napon prenese na slijedećih XY metara obične zapetljane žice.....:loleverybody:

......a prijenosni opseg trasformatora ni blizu HF smetnji.....

 

Inspirativno mi je je ovo pantljičenje prepucijuma pa ne mogu odoljeti, sory na smetnji....:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 hours ago, vladd said:

I ja bih dodao da uzemljenje ipak treba da ima "najmasniju" zicu..sto veceg poprecnog preseka.

Da ne sirim pricu o stanju iza suko utikaca...

Nebitno je stanje iza utikaca.
Deluje neverovatno ali zapravo je tako.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...