Jump to content

Neverovatan diy strujni kabel


milovan1963

Preporučeni Komentari

 Kad audiofilska "zajednica" sfati da je svaki kabel na neki način filter imat če odgovore na pitanja " zašto se Čuje" . Svako razumije odnosno sfača promjenu neakvih :) kondenzatora ? , a ne sfača razliku u " zadnjih metar " između štekera i uređaja ? ! E sad kaj su konstruktori čarobirali u tih zadnjih "metar" to je njihova sposobnost ?  Eto čuje se ? .:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bas sam i ja iz tih razloga poceo da frckam kablove sam, i .....pa naravno da se oseti razlika.....sto strujni, sto interconect, cemu ovolika rasprava, ajd da je konstruktivna pa djene djene, ali u zadnjih 5-6 strana jok....

ko ne veruje neka proba, ko nece da proba neka cuti i slusa, a oni treci kupuju skupe kablove i ne posecuju forume nego uzivaju..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U pravu ste bitan je svaki centimetar. Vec rekoh da znam u cemu je caka, ali i da to znanje prodajem za 500eura. Mozda i dignem cijenu jer ocito interes raste... Smrtno sam ozbiljan, ne zajebavam se. Ne trolam, a tko mi ne vjeruje sto cu mu ja, neka radi tko sto hoce.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

20 000 pojačala X 5 evra/m   =   100.000 evra

20 000  pojačaa X 0,2 evra/m  =      4000 evra

Sa stanovišta proizvođača šta će odabrati?

 

Sa stanovišta konzumenta:   sistem 100 000 evra = kablovi 10 000 e.

                                         Sistem 4-5000 evra = kablovi 400-500 evra

Diy almighty konzument:      sistem Priceless        = kablovi  100 evra

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislim da je cistoca samog materijala od kljucne vaznosti, pa zatim ide geometrija samo kabla....nema potrebe puno lupati glavu o zid, barem sa kablovima moze vecina nas da se igra, ne kosta puno, treba samo volje i vremena.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

31 minutes ago, zbotic said:

U pravu ste bitan je svaki centimetar. Vec rekoh da znam u cemu je caka, ali i da to znanje prodajem za 500eura. Mozda i dignem cijenu jer ocito interes raste... Smrtno sam ozbiljan, ne zajebavam se. Ne trolam, a tko mi ne vjeruje sto cu mu ja, neka radi tko sto hoce.

ja ti verujem.

evo slike 2 vrhunska kabla, koje ja koristim.

prvi je za SS, a drugi za cevne uredjaje.

111.jpg

222.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

BTW za ove koji su tek otkrili pletenje i kukičanje u audio svrhe da napomenem da smo se time bavili kada smo bili mali prije puno godina, desetljeća :)

Šteta što se ne vidi fina struktura ala paška čipka budući je završilo u bužiru. :)

Ove popularne nude šildane vjerojatno sam prvi donio u ove krajeve (balkansko-turski region) prije petnaestak godina, ali to je već prepotentno od mene pa neću da se hvalim.:loleverybody:

Pet šest godina recenziranja svega i svačega zaboravimo. Ogluših......

 

 

paška čipka.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa najbolje da raspravljaju samo oni koji imaju "zlatne uši i dobro čuju". Oni koji imaju nekakvo tehničko znanje i iskustvo nemaju pravo glasa, oni se trebaju skloniti pred najezdom onih koji su u većini.

Da, simbolika je jasna i kritčka prema onima koji svojom masovnošću protjeruju one koji znaju tj. barem se trude da nauče.  Sve treba pretvoriti u komercijalnu kaljužu gdje je jedino mjerilo cijena.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...