Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

Iskreno razumem muku sa kolima i praznim obecanjima, imate moju podršku da izdržite. Kad bude iza vas nećete se ni setiti. Tačno je da to može da te dovede do ludila, ali ako malo bolje razmisliš postoje mnogo gore stvari oko čega bi stvarno čovek mogao da se sekira, pa u poređenju sa tim, ha kola, to je ništa.Reno! Odrastao sam u Renou Gordini, sto je sportska verzija Renoa 8. Kad kazem odrastao, to je bio ocev ljubimac, njegova prva kola nakon Vespe. Eh, davnih li vremena, kad se cela porodica potrpa u taj mali autic i krene put mora. I to smo pamtili i prepricavali. Ovde, kod mene, cim se rodi beba, zena mora odmah da pređe u Van, kao da je rodila nilskog konja a ne par kila bebu. Valjda da može da stane sve? Sad kad se setim, tako natovareni, sa sve četvoro unutra, otac kada počne da pretiče na putu, uhvati zalet dovoljan da pofigne i 747 u vazduh, a ne tu malu zujalicu. Ha, ništa nam ne fali, živi smo i zdravi i uz to duhovno bogatiji. Pozdrav, i uveren sam da se Punto pronto smeši iza ćoška nedelje.

Fića. 4-člana porodica moje, tada devojke, danas supruge, i ja... Bgd->more, stajanje u Rajlovcu.Jaja u brašnu, sve po pravilima za okorele camp-ere... :)Dok nisam ja, jednom, stotinak metara, koliko mi je dozvoljeno, provez'o (tog) Fiću, moja žena je verovala da za menjač mora da se ima 200-ak sati u teretani i da mora drugom da se vozi beskonačno...I, opet, sa setom se sećam(o) tih dana...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako petica sa 25 godina vredi 900 koliko vredi moja dizel devetnaeska sa 20 godina?

Realno, moja petica ima 112.000km, 1.4 motor sa injektorom, katalizator, 4 nove zimske, zatamnjena stakla, redovno servisiran u ovlaštenom servisu, metalik boja, utegnut, ali mator k'o biblija. Leti u kombinovanom režimu grad-otvoren put troši manje od 5 L/100km, ulje ne troši, limarija nikada nije bila krpljena, i još uvek nema tragova korozije. Meni vredi mnogo više jer je strahovito pouzdan. Ni jednom me nije doveo u situaciju da požalim što nemam neki bolji auto. Pali i na ekstremnim hladnoćama od -18 i -20C što inače nije tipično za francuze ove klase. Na zapadu ovakvi idu u poklon za 500€ maksimum. Kod nas, cena se formira u zavisnosti od odnosa ponude i potražnje. Srećom, ovakav R5 kao moj, još uvek spada u traženu vrstu. Lagunu je ortak kupio pre 5 godina za skoro 14.000, danas, na domaćem tržištu cena ide oko 4-4.5 hiljada. Ova Laguna realno vredi mnogo više jer je full paket, ima sve, čak i više (senzori za parkiranje, navigacija, 4 letnje na AL felnama, + 4 zimske na čeličnim...) i ne samo održavana i servisirana već su i sve fabričke greške i slabosti otklonjene.http://www.mojauto.rs/rezultat/automobili/vozilo_je/polovan/proizvodjac/Renault/model/R_19/gorivo/Dizel/prva_registracija/1990-/poredjaj-po/ceni/redosled/rastuci/http://www.mojauto.rs/rezultat/automobili/vozilo_je/polovan/proizvodjac/Renault/model/R_5/prva_registracija/1985-/poredjaj-po/ceni/redosled/rastuci/http://www.mojauto.rs/rezultat/automobili/vozilo_je/polovan/proizvodjac/Renault/model/Laguna/gorivo/Dizel/kategorija/karavan/menjac/manuelni/prva_registracija/2002-2002/oprema/xenon_lampe-parking_senzor-klima-alu_felne-multi_volan/poredjaj-po/ceni/redosled/rastuci/
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@stein, ne bih da kvarim rabotu, ali argument da se na autu sve pokvarilo što se da pokvariti pa je sad to popravljeno meni ne bi bio nikakva vrlina, pošto mjkmubožju,........-itditd

Skraćeno zarad preglednosti...Lagunu sam lično dočekao kada je stigla. Znam je dakle od dana #1 kada je stigla u Zerbiju iz Erlangena. Postoji mračna statistika na netu da 25% svih Laguna ima potrebu da ide u veliki remont pre nego napuni 5 godina. Ova je, jadna, upala u tih frtalj svih. Pošto je moj ortak ne samo ortak već i 20-godišnji prijatelj, kršteni kum moga deteta i vlasnik frikin jedine kamp kućice u Subotici koja podleže godišnjoj registraciji (teža od 750kg pa ne može na 3. tablicu) tražio je auto koji ima muskularnu strukturu da bez problema može da vuče istu na more. Laguna 1.9DCi to može ali nauštrb grejanja i dosta muke. BMW serije 5, tačnije 520 je prinova, 2L dizel, ali mnogo više konja nego Laguna. Pecanje je trajalo oko 4 meseca dok se nije pojavila jedna u salonu u Hannoveru. Otad ortak meni nudi Lagunu, a ja stalno neću jer mi je auto preveliki. Sada se nešto mislim, ako ga dobijem na neki "kreditni" aranžman sa dovoljno dugim rokom otplate, možda...Što se tiče kupovine vozila u Zerbiji zemlji junaka, prevaranata, i Barnumovih mezimaca (sucker) nema nikakve šanse za naivnog kupca. Posebno ako je auto iz Italije ili Holandije. Nemačka još ima neku (kažu veoma strogu) regulativu oko ispravnosti podataka vezanih za auto, što servisa, intervala i kilometraže. Kupovina u (nemačkim) ovlaštenim dealerskim kućama ne mora biti skupa, ali se dobije dokumentacija za koju diler mora ne samo da garantuje već i krivično i materijalno odgovara. Kod nas, kao i u one dve spomenute države, takva regulativa je samo zbir rupa u zakonu... Nema je, ili nema nikoga da motri i kažnjava za malverzacije.Polovan auto, kao i kuća je rupa bez dna. To sam odavno naučio, stoga ne ulazim slepo ni u kakve svetove gde svi nose roze naočare...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Samo da potvrdim, Laguna ostaje kod mene. Detalji raščišćeni, mnogo mi dobro ispala kombinacija, a R5 sam praktično već prodao kolegi sa posla koji je jedva dočekao da zgužva svog Yuga i baci u kantu za đubre. Malo ću mu dati fore da otplati na rate jer sam i ja dobio Lagunu na "dođem ti"... :Laie_68:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Baš sam srećan!Uživaj(te)!!!!!Je l' ima Cabasse ozvučenje...? :Viannen_loungelizard:

Ne bih znao, a iskreno, nije me ni briga. Ozvučenje u kolima mi ne znači ništa. Može da bude i Ei, ionako ne prčkam po dugmićima. Otkako su mi drpnuli radio iz R5, odvikao sam se od muzike u autu, a u gradu šta god da mi drmbulja, dobro je, mada i ne mora...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne bih znao, a iskreno, nije me ni briga. Ozvučenje u kolima mi ne znači ništa. Može da bude i Ei, ionako ne prčkam po dugmićima. Otkako su mi drpnuli radio iz R5, odvikao sam se od muzike u autu, a u gradu šta god da mi drmbulja, dobro je, mada i ne mora...

Takes one to know one...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zastava Promet Sombor je bila pod blokadom racuna pre mesec dana (par dana trajanja) i opet sad - vec nekoliko danaima li ko kakvu vezu ili info kome se obratiti - kako proveriti u Kragujevcu da li su uopste i kad su izvrsili uplatu za konkretan proizvod ( konkretan broj sasije i motora) ?e tacno sam se naostrio da ih tuzim - cim dobijem klokotalo i registrujem ga ......

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

navik'o sam brate na ova ciganska kola , ne na ta fina Jevropskaovde bar znas da ce skripi , al' ce i da ide 100 g. ko i svaki skripavi Fiat ...... dok je oti Sandero ko i mrtvacke cipele - lep i ulickan , a lim k'o flis papir :sarcastic_hand:mogu i u foliju za pecenje da ga umotaju - ne primam ako ne daju i set Alu felni :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sto rece Impuls - Zastava Sombor i Zastava Promet Sombor su dve razlicite firme ;

izaditovao sam unazad moje postove da se lepo zna da je dziberana u Zastavi Promet Sombor

sad sam tek - ne znam kako mi promace - video par postova koje ne procitah ..... Gordini .... Ficko ....... :character13:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...