Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

41 minutes ago, vladd said:

 

50 minutes ago, skrstic said:

A ova napred podnožja? Čemu služe pošto su vezana?

Utikaci, treba samo muski, pa da se koriste. Odnosno.. vidim da je osavremenjeno.... :) 

Ma znam da je napred imao ulaze ali ovo su podnožja za lampe... šou. Ono ima se, može se... dobro. Forum ispunjava svrhu, nešto novo da se nauči.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ali, neko ga je pocistio kao veprica i ubacio neku drugu koncepciju...

Trebalo bi preslisati taj rad, cisto da se vidi gde je i sta je sada..

P.S.

Pusti muzikante, kod njih su lampe na cedjenju..,

pogledaj karakteristike lampe, dole na linku.. ne bi ih tek tako odbacio
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne, nisu za odbacivanje, dapace, sjajne su. 

26 minutes ago, skrstic said:

ali ovo su podnožja za lampe

U stvari su konektori, e sad, nekada se stedelo i pravilo kompatibilnim, pa je jedna vrsta podnozja preuzela konektor. :) 

 

P.S.

Uzgred, cudi me da niko nije pokrenuo neki kurve traser za lampione, a toliko je konstrukcija sastavljano. Prosto se osecam prozvan da to izguram.. :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 hours ago, skrstic said:

Ma znam da je napred imao ulaze ali ovo su podnožja za lampe... šou. Ono ima se, može se... dobro. Forum ispunjava svrhu, nešto novo da se nauči.

ranije su koristili bas tak tip podnozija kao ulaze ili neke interkontekte. A postoji i muski konektor koji ide na njih. Isto je i na jednom komadu koji imam, Leak TL12+. Nazalost samo mono verzija i imam 1 kom. Ja sam zamenio EL84 sa ruskim ekvivalentom, obicne otk. Rade vrlo dobro. Tu nije trebalo busiti dodatne rupe za rca konektore, vec skinuti ta octal podnozija, napraviti prilagodne plocice i montirati RCA konektore na mesto podnozija. Tako bi originalna labela sa podacima o proizvodjacu i tipu pojacala bila na frontu... Ja sam na sacuvao originalni Leakov muski konektor sa kablom koji je isao do pota, a u relejsko kuciste koje ima octal pinove montirao RCA konektor. Tako da bez izmena mogu oba sistema da se koriste.

maxresdefault.jpg

(foto sa neta, ali i kod mene ovako izgleda taj konektor...)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nesto kontam...koliko mi volimo te fullrange zvucnike...a za nekoga su hrpa otpada...

Juce udjem u lokalni Tv servis zbog pokvarenog TV-a (duza prica). Uostalom, meni TV nebitan. Okrenem se u stranu, i u cosku, u velikoj kartonskoj kutiji hrpa...zvucnika. Vecina su mali prcvoljci sa novijih TV-a, ali ih ima i sa starijih TV a :)

I pocnem ja malo da prekopavam ali pazljivo da ne izgledam sumnjivo, napipam nesto lepo, izvucem, kad ono,Visaton FR10, naizgled neostecen! Ali, samo jedan, drugog nema, a lik nema pojma kako je i taj zavrsio tu. Uzmem ga ja, al eto bio sam u zurbi pa nisam stigao da ga uslikam i isprobam. Uglavnom, opet cu ja krisom tamo, mozda nadjem jos ponesto da valja pre neko sto lik sve to baci u staro gvozdje...

Slika uvece...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Neće, pipao sam i zato sam otvorio. Norveški kreten umotao CA dac3 u krpicu i još sa par krugova selotejpa. Totalni idiot, još napisao duplo veću cijenu da me carina više odere ... 

 

A to što je mutno je sa namjerom :)

IMG_20171004_184509.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, Zen Mod said:

 

 

stvarno su ih imali surnajs'

https://www.avito.ru/rostov-na-donu/audio_i_video/tsap_cambridge_audio_dac_3_291119156

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...