Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

Što se tiče OCC i UPOC stvar bi trebala da bude jasna.

Svaki metal kristališe (očvršćava poslije topljenja) u obliku metalnih zrna. Oko njih se izlučuju nečistoće (oksidi, nitridi, nitrati...) koji tvore granice tih zrna. Utiču na električne osobine, naravno na mikro nivou.

Haotična usmjerenost kristalne strukture svakog ponaosob zrna takodje utiče. Pa zatim razni poremećaji kristalne strukture (dislokacije itd.)

Odmah je jasno da što je kristalna struktura savršenija, to je bolje. Kod OCC se radi o jednom kristalu i tu su mnogi problemi gore pomenuti riješeni. I tako...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 Pa ja ne pravim kablove da mi (ne) pomeraju kompas .

 

Ne vredi Aco. I ja nudim na testiranje i niko da poslusa al znaju da ne uticu na zvuk, da filtriraju visoke frekvence, da ne valjaju, da....

A niko da stavi butilku vina u kesu i dodje na slusanje. :drink:

Evo posto sam zasao duboko u ovu raspravu ja sam za,samo bez tog vina molim,onda necemo cuti nista  :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo posto sam zasao duboko u ovu raspravu ja sam za,samo bez tog vina molim,onda necemo cuti nista  :buehehe:

Obicno me tada uhvati napad za pustom glasnocom,pa obicno sve tad i sve bolje cujem   :preved:  :buehehe:  i naravno gujo,razlaz

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam imao nameru da ( za sada) razglabam o teorijskim postavkama uticaja materijala i kvaliteta kabla.( To je za neku drugu temu ali ne verujem da je vorum "sazreo" za takvu diskusiju)

Mislio sam samo da podelim iskustva. To i dalje nudim. Poziv ostaje otvoren za ABC test ( no name kabl, "moj" shirmovani sa noname konektorima, i takav ali sa "brand " konektorima). Taj poziv vazi i za IC i zvucnicke ( moje svajsovane).

Uzgred, postoji i teorija uticaja "zadnjeg metra" na zvuk sistema. Googlajte.

Hebi ga , pa struja posle kabla prolazi i kroz osigurac. Trebalo bi i on da bude srebrn, zlatan, pala(mu)dijumiziran.

http://www.highend-electronics.com/39.html

 

Komentar za ovaj linak tu dole...  pa probao sam AHP, PADIS FURUTECH, WOLLENWEBER, HIFI-a SUPREME (imam 5 komada) i ULTIMATE  :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa dobro de,ali sve je to vise manje slozices se isto,jedino poboljsanje kod ovih drugih materijala ida na kartu same reakcije medju metalima i korozije istih na nasusnom vazduhu,ali provodnost je ocito losija kod svih u odnosu na srebro i bakar,tako da dalje ne bih diskutovao na tu temu..

Najvise sam se ukljucio iz razloga proizvodnje ovih mreznih utikaca i to me toliko iritira da je to neverovatno,mislim svako ko je nekada video instalacije po stanovima (99% nas nema nista posebno u tom sistemu) ne znam kako moze da "padne" na ovakav stos sa poboljsanjem zvucnog kvaliteta sa ovim utikacima,sta ti znam i nekakvim kablovima za mrezno napajanje!!  

Od g..... pita nikad nije mogla da bude dobra...

Prikljuciti ovako nesto na sistem,a toliko loseg bakra (u danasnje vreme vise ni 2,5mm2  nije kao sto je nekada bio po prodavnicama,a koliko i bakra ima tu veoma je tesko dati precizan rezultat,pre bih se pitao koliko ima gvozdja u tim kablovima) i prelaznih kontakata u instalacijama ne vodi nicem razumnom,bacene pare...

 

Ovakve ko tebe najviše volim, često se kladim sa takvnim likovima (u pizzu ili piće ništa preterano) i naravno uvek dobijam, da li su osigurači u pitanju da li strujni ili IC kablovi svejedno. Za bezobrazne spremim takođe opkladu tipa dobiješ tri četiri kabla pa ih sam ubodeš u sistem a ja na neviđeno kažem koji je kabel bio to strujni ili IC ali takvu školu i naplatim mada je to retko jer nikome ni ne pada napamet da se kladi. Drugo je pisati gluposti po forumima, sa jedne strane se kupuju najbolji elementi za pojačala specijalne igle i ručke za gramafone a sa druge strane se meću istrošeni činčevi i strujni od računara koji ako ih malo jače opteretiš istope! 

E sad da li da se manem hifija jer mi kablovu u zgradi kući sobi itd ne valjaju?  :angry27:

Treba otići kod Branka i saslušati a ne napamet pisati...     Mi smo ovde zato da pomažemo jedni drugima, oni koji nešto otkriju a da valja i trebas to da podele sa kolegama jer smo zbog istih stvari ovde na forumu a to je da nešto naučimo i da ne lutamo (i trošimo) previše na ovaj naš hobi!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Piskarao sam sporadično o tome, ali, poenta je da DA, napojni kabl utiče na zvuk. Kao i konektori. I to drastično.

 

 

    Niko ne spori da se razlike mogu cuti ali iritira to sto su cene nekih stvari smesno velike, narocito konektora, kablova zice i slicno. Ako su razlike u zvuku drasticne, to vec znaci da je i sam uredjaj drasticno od idealnog ili radi u nekom losem okruzenju (kroz mrezu prolazi razno RF djubre koje i mi sam pravimo svojim kucnim aparatima sa svicerskim napajanjima recimo). Osim RLC-a ima bar jos tri varijabilnih stvari, recimo za inerkonekt kablove a to je karakteristicna impedansa izvora, karakteristicna impedansa ulaza narednog stepena, izlozenost sredine RF zracenju, pa elektromagnetno zracenje itd. ima tu dosta stvari, sto ne znaci da je neki dobar i skup kabli neka konstanta, tj, negde se nece cuti razlika izmedju kabla od 15e i kabla od 1500e. Po meni je veci izazov napraviti uredjaj na kome ce razlike u zvuku pri promeni kablova biti minimalne. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Po meni je veci izazov napraviti uredjaj na kome ce razlike u zvuku pri promeni kablova biti minimalne.

 

Kad sam onomad pravio cirklotrona (što hibridnog, što balansiranu iteraciju/repliku Sipijevog) upravo je ovo bio jedan od projektnih zadataka tj kriterijuma koje je uređaj morao da ispuni... To je kasnije dovelo do toga da je za uparivanje morao da se konstruiše i prateći preamp... I moram da dodam, zadatak ispunjen veoma uspešno :)

 

 

 

Ja ne videh ovde nikog besnog?

 

Ni ja... nema tu besnila... tu ponekad dolazi do blage iritacije (izazvanu trenjem u istoj tačci) kad se krene po sistemu jedan u ploču a drugi u klin a sve bazirano na ličnim tj subjektivnim opažanjima u neuporedivim sistemima gde se najčešće ni za jednu od komponenti u sistemu ne može jasno i nedvosmisleno izlistati svaka od bitnih karakteristika koje je Borko  u svom postu lepo nabrojao... Samim tim, ne može se ni raditi bilo kakva egzaktna matematika i onda bude "moja tata je jači od tvog tate, da, ali moj tata može da skoči višlje od tvog tate i ..." tako u nedogled...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I ne nudim na slušanje u neuporedivim sistemima, nego u vašim.

Nekad sam nudio probu za pivo, pa sam nudio probu i ja donosim pivo... :D

Niko ništa. Doduše, javilo se par ljudi kojima sam poslao. Svidja im se, ali izgleda ne toliko da bi pisali o tome :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I ne nudim na slušanje u neuporedivim sistemima, nego u vašim.

Nekad sam nudio probu za pivo, pa sam nudio probu i ja donosim pivo... :D

Niko ništa. Doduše, javilo se par ljudi kojima sam poslao. Svidja im se, ali izgleda ne toliko da bi pisali o tome :D

 

Ja se nisam javljao jer kod mene uglavnom sve balansirani kablovi, a ni sluh više nije k'o nekad... Kod mene kako je, meni jako dobro, a i oni koji behu nisu izašli razočarani... :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

WaveIO vec ima dobru regulaciju napona, treba mu 5v externo ili iz USB-a.

Ja sam za DAC uzeo ovaj (TPS7A4700, 5V i 3V) koji cu da koristim za i napajanje waveio jer ide do 1A.

http://www.diyinhk.com/shop/audio-kits/46-17uv-ultralow-noise-dac-power-supply-regulator-33v55v-1ax4.html

 

Onda mi ostaje samo napajanje za buffer dac-a (opamp +-12V) a to cu da ukradem sa preamp-a.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...