Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

nema, ne verujem da ce ga pronaci...

najverovatnija shema je da ovi sto kradu stoje na mestima gde su automati i trafike tacno na autobuskim stanicama

pa onda tu cekaju da neko ostavi kljuceve u automobilu i izadje da podigne novac ili nesto kupi u trafici.

onda zdipe vozilo, vide ako ima nesto unutra od vrednosti da ukradu.

A automobil prodaju bud zasto nekome ko tu u blizini obicno na periferiji ima neki servis za automobile

koji ima zatvoreni deo. Najverovatnije zeleznik, Sremcica, ili neko mesto na ibarskoj pre Stepojevca...

A moda i neka garaza u Zarkovu. To mislim na osnovu sistema kojim kradu. Posto onaj sto ceka da ukrade auto ne zna koji ce model da mu dodje. Sigurno je da ne kradu previse skupe modele koji mozda imaju neki tracking

a i plase se da to nisu neke budze, pa ce posle da im j.m.

a ni neke krseve. Vec neke gradske modele koje voze obicni gradjani. nesto u vrednosti oko 3000-4000

najverovatnije taj sto ukrade dobija 500EU i ono sto nadje unutra

standardno. i to mu placa onaj koji rastura automobil

Odmah ga tamo odvezu i pocne skidanje delova koji se potom prodaju bud zasto

ostalo sto se ne proda ide u staro gvozdje...

tako da mislim da se moj automobil nece vise pojaviti u saobracuju...

.

na tom istom mestu je ukradeno 3 vozila na isti nacin za koje ja zanam a to znaci verovatno i vise.

A cuo sam da su ukrali coveku na isti nacin automobil sa detetom na zadnjem sedistu.

Dete izbacili na sledecoj stanici i nastavili...

...

Eto to se sve desava u BG.

.

Mada im i pozitivnih strana

Bez automobila odmah sam primetio da sam vise napolju nego unutra, vise pesacim, 

A i socijalni momenat nije zanemarljiv

sinoc dok sam cekao bus sretnem druga iz londona koga nisam dugo video, a samo je kratko u BG.

Neke moje studente.

Ulazim polako u shemu bus plus u pm

U automobilu je OK ali ipak je covek malo izolovan 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...

 

.

Mada im i pozitivnih strana

Bez automobila odmah sam primetio da sam vise napolju nego unutra, vise pesacim, 

A i socijalni momenat nije zanemarljiv

sinoc dok sam cekao bus sretnem druga iz londona koga nisam dugo video, a samo je kratko u BG.

Neke moje studente.

Ulazim polako u shemu bus plus u pm

U automobilu je OK ali ipak je covek malo izolovan 

Шта ти је човек,

протекле деценије су учиниле своје да се свака недаћа сведе на "кисело грожђе",

Увек се нађе снаге да се преброди потешкоћа и тера даље.

Докле више?

 

Колико је то позитивно што човеку не умањује полет,толико смо несвесни да нас овакве ствари терају у амбис.

Нема струје-има свећа,

Поскупео бензин-ја и даље сипам као и раније за 1000рсд,

Токсично млеко- па и неморам да га пијем,

поскупело месо- ионако имам повишене масноће,хранићу се здравије,

Пропао ми посао- нема везе,ко зна зашто је то добро....

и тако у недоглед...и онда неком кврцне у глави и сви се питају :"Шта му би,био је миран човек?"

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...и онда неком кврцне у глави и сви се питају :"Шта му би,био је миран човек?"

 

 

Kad poslušaš ljude koji žive u okolici uvijek su to naoko mirni ljudi. Zen filozofija (ne mislim na admina, nego na Zen kao učenje) ima svoje granice nakon kojih se gubi svaka filozofija.

 

Nego, veliki respect za ZZZ zbog načina kako proživljava ovo.

 

 

 

A sada mali povratak na topic:

post-436-0-51243300-1365871325_thumb.jpgpost-436-0-62400300-1365871375_thumb.jpg

 

Prvo je pločica od Uriah Dailya i upareni LDR-ovi, a drugo je, pogađate, trafo za budući preamp. Ldr-ovi će služiti umjesto klasičnog pota, a iza njih će se složiti nekakve lampe - tek da se uživa u fetishu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ldr-ovi će služiti umjesto klasičnog pota, a iza njih će se složiti nekakve lampe - tek da se uživa u fetishu.

 

Dobro porazmisli oko toga, vec je bilo price, ali na kraju je najgalantije bila varijanta sa Jfet baferima pre posle LDR-a.  :wink2:

 

Nepoznata mi je plocica, to nije PoorSMens lightspeed ?  :icon9:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dobro porazmisli oko toga, vec je bilo price, ali na kraju je najgalantije bila varijanta sa Jfet baferima pre posle LDR-a.  :wink2:

 

Nepoznata mi je plocica, to nije PoorSMens lightspeed ?  :icon9:

 

 

Pločica je od Uriah Daily-ija sa http://www.buildanamp.com/

Mislim da ionako nema velikih razlika između većine varijanti LDR pota jer su sve inspirirane radom GeorgeHiFi-a sa big diya i http://members.optusnet.com.au/~georgehifi/

 

Ako ne bude valjalo lako skinem LDR-ove ili se pozabavim Jfet buferom, ali baš bih volio imati "sandless" pretpojačalo kad već imam te single ended triode u izlazu. Zato sam i dodao ono o "fetishu".

Uriah mi je rekao da bi LDR mogao dobro raditi sa lampama. Iskreno, nemam pojma kolika će biti Z na ulazu u pretpojačalo, a to bi trebao biti ključni faktor.

 

Naručio sam i ovo: http://www.ebay.com/itm/Assemble-Remote-Volume-Control-Preamp-kit-with-ALPS-pot-/110672466365?pt=US_Home_Audio_Amplifiers_Preamps&hash=item19c497d1bd ali je još na putu za moju vukojebinicu. Samo sam zamolio da se pot od 50k zamijeni sa 100k. 

 

Ideja je da audio signal ukradem i provedem u LDR umjesto kroz pot i iskoristim funkcije daljinskog za izbor kanala i regulaciju struje kroz diode na LDR-ovima.

 

 

Guja, trafo je napravio gosp. Kolarek iz Varaždina. Mislim da se firma zove CBC.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa jes, kažem ja cbc trafo. nego mu malo čudna rupa pa pitam koji mu rating

 

Aha! Nisam onda razumio pitanje.

Trafo je sljedećih izvoda:

 

1. sekundar - 230V/100mA

2. sekundar - 15V/1A

3. sekundar - 15V/1A (Da, to su dva ista sekundara. Nije greška!)

4. sekundar - 9V/1A

5. sekundar - 9V/500mA

 i ima namotan shield između primara i sekundara. Tijelo je na jezgri od 100VA.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pogledao sam ponovo fotku i onda trafo uživo. Na fotki se vidi nekakva sjena, pa izgleda kao da je ispod trake još nešto, ali nije. Samo sjena koju je moj telefon nekako snimio da izgleda kao da je još jedan sloj ispod.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...