Jump to content

referentni LENCO L75


simplicisius

Preporučeni Komentari

Nema nam Anubis-a nigde,

Sad kad pukne slike ima da popadamo  :Dizzy:

Ajde druze bar nas obavesti gde si stao tj, dokle si stigao , sta se desava. znatizeljan sam.

 

Pajo959

Sta radi ta tvoja kafe kuvarica (mada ja to ne razumem bas najbolje, jel to znaci da samo cita a ne ucestvuje u diskusiji)

Jel pravi nesto, sta se desava na tom planu,

Ajde malo da nam ne zamre tema.

Dok Anubis ne odgovori, šta misliš šta je bolja varijanta od ova dva:

 

Postavljena slika

 

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 212
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Pa sa tangecijalnom ruckom znaci varijanta 2

uz ogradu  samo za izradu rucke jer je nikada nisam ni video uzivo a kamoli cuo.

Jer po default-u tangenc imaju manju distorziju od sestarskih rucki ali posto je ovo 12 inchna rucka kao konkurent onda je verovatno razlika mala ali pretpostavljam u korist tangecijalne rucke ako su glave stavljne da budu dobar izbor za svaku od njih jer ako se stave iste glave onda je sasvim druga prica ali ponavljam zato sto je ova sestarska rucka 12 incha, da je 9 incha onda nema sta da trazi tu ni sa jednim izborom glave.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa sa tangecijalnom ruckom znaci varijanta 2

uz ogradu  samo za izradu rucke jer je nikada nisam ni video uzivo a kamoli cuo.

Jer po default-u tangenc imaju manju distorziju od sestarskih rucki ali posto je ovo 12 inchna rucka kao konkurent onda je verovatno razlika mala ali pretpostavljam u korist tangecijalne rucke ako su glave stavljne da budu dobar izbor za svaku od njih jer ako se stave iste glave onda je sasvim druga prica ali ponavljam zato sto je ova sestarska rucka 12 incha, da je 9 incha onda nema sta da trazi tu ni sa jednim izborom glave.

Da, i meni se čini da bi ova druga opcija sa recimo Ninja-inom ručkom bila dobro rešenje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

.Ma skinuti federe sa TD 125 i cvrsta veza, to je bar lako ako treba (ja sam to uradio coveku na 160 i preporodio se.)

:wink2:

Ne izlazi ceo tekst pokusacu ponovo posle isti text da stavim, nesto me ne slusa

Ma skinuti federe sa TD 125 i cvrsta veza, to je bar lako ako treba (ja sam to uradio coveku na 160 i preporodio se.) Ne cvrsta u smisli srafova nego da visi na kevlerskom koncu, nema ljuljanja, manje vibracija a moze rucka teska koliko hoces.

Sto se tice rucke.

Ja sam slusao Air tangecijalne rucke i kada se podese kako treba to je stvarno izuzetno dobro , i dosta bitno mnogo jeftinije nego jako dobre sestarske rucke. Ja je nemam jer mislim da je izbor kombinacija za glavu veci sa mojom ruckom , Slusao sam na istom gramofonu i istom sistemu Tomas Shick 12 incha i Terminator AIR tangecijalno rucku, prosto ne znam sta da ti kazem, ali stvarno ne znam to su dva vrhubska proizvoda slicne cene (citaj mizerne za kvalitet koji dobijas) Terminator ima manje distorzije ima bolji tracking sto je normalno ali se meni vise svideo Shick je je malo zivotniji nekako suptilniji ali da se ne zaboravi pored konstrukcije i razlicitost materijala utice na zvuk. Ja imam sestarsku rucku i nisam hteo da kupim tangecijalnu za sad jer nisam nacisto, a pogotovo nisam sad nacisto od kad je 12 incha.(imao sam 10 incha) Ovo je sve pisano znaci za Air rucke a ne zaboravi da mehanicka nije bas isto zvucno sto i Air ali jedno je sigurno da ce Ninjina tangecijalna od 600e da sarani sve sestarske rucke do jedno 3-4000 eura a tu bi vec mogao da lupim pecat. Imas Terminator Air Pro takodje ako hoces 740 funti osnovna verzzija ili imas MG 1 za 600 usa dolara

Doduse malo zezanja oko pumpe i pritiska sto kod Cantusa nema ali znas kako, ja koji imam magnetno polje za lezaj jer smatram da je najbolje kad nema ili ima najmanje kontakta onda je normalno da cu podrzati AIR u odnosu na mehanicku jer takodje pliva na vazduhu a nema lagere i dodirne povrsine i sve ostalo.

Ali naravno da ima i onih koji drugaacije razmisljaju i to je sasvim OK.

evo linkova za gore pomenute tangecijalne rucke

http://www.trans-fi....formpricing.htm

http://adanalog.com/...ntent&task=view

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma skinuti federe sa TD 125 i cvrsta veza, to je bar lako ako treba (ja sam to uradio coveku na 160 i preporodio se.) Ne cvrsta u smisli srafova nego da visi na kevlerskom koncu, nema ljuljanja, manje vibracija a moze rucka teska koliko hoces. 

 

Sto se tice rucke.

Ja sam slusao Air tangecijalne rucke i kada se podese kako treba to je stvarno izuzetno dobro , i dosta bitno mnogo jeftinije nego jako dobre sestarske rucke. Ja je nemam jer mislim da je izbor kombinacija za glavu veci sa mojom ruckom , Slusao sam na istom gramofonu i istom sistemu Tomas Shick 12 incha i Terminator AIR tangecijalno rucku, prosto ne znam sta da ti kazem, ali stvarno ne znam to su dva vrhubska proizvoda slicne cene (citaj mizerne za kvalitet koji dobijas) Terminator ima manje distorzije ima bolji tracking sto je normalno ali se meni vise svideo Shick je je malo zivotniji nekako suptilniji ali da se ne zaboravi pored konstrukcije i razlicitost materijala utice na zvuk. Ja imam sestarsku rucku i nisam hteo da kupim tangecijalnu za sad jer nisam nacisto, a pogotovo nisam sad nacisto od kad je 12 incha.(imao sam 10 incha)  Ovo je sve pisano znaci za Air rucke a ne zaboravi da mehanicka nije bas isto zvucno sto i Air ali jedno je sigurno da ce Ninjina tangecijalna od 600e da sarani sve sestarske rucke do jedno 3-4000 eura a  tu bi vec mogao da lupim pecat. Imas Terminator Air Pro  takodje ako hoces 740 funti osnovna verzzija ili imas MG 1 za 600 usa dolara

Doduse malo zezanja oko pumpe i pritiska sto kod Cantusa nema ali znas kako, ja koji imam magnetno polje za lezaj jer smatram da je najbolje kad nema ili ima najmanje kontakta onda je normalno da cu podrzati AIR u odnosu na mehanicku jer takodje pliva na vazduhu a nema lagere i dodirne povrsine i sve ostalo.

Ali naravno da ima i onih koji drugaacije razmisljaju i to je sasvim OK.

evo linkova za gore pomenute tangecijalne rucke

http://www.trans-fi....formpricing.htm

http://adanalog.com/...ntent&task=view

Hvala za linkove i preneta iskustva. 

 

 

Ova je do skoro bila u ponudi na oglasima:

 

http://www.stereophile.com/content/eminent-technology-two-tonearm

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Steta sto je bila (proslo vreme) to je odlicna rucka tip je trazio 500 eura sto je stvarno bila grehota da neko ne kupi.

Ja sam se zanosio nesto pa sam kontaktirao coveka ali me WAF sprecio,. mozda je i pametnija od mene vise je krajnje vreme da se skrasim, i ovo sto imam retko slusam a cela porodica je "trpela " dok se nije nabavilo.

Neki put sam gori od deteta, ocu nesto da kupim pa to ti je a  da me covek pita sta ce mi  :whistle2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Na onom gramofonu nije prasina

vec opiljci od nagazne sile zvucnice...

Mislim da si pogresio, to je Thorens TD 124

Da, Lenco Motor se greje, optimalna radna temperatura je nekih od 55 do 67 deg. ali to im ne smeta ni najmanje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam video smajlija pa sam shvatio ozbiljno. NHF

Pa jedino preko oglasa, ili ceo gramofon pa uzeti motor ili ako neko prodaje delove, ne znam za drugi nacin. Ako nema rezervni mislim da ovi sto kako se kaze vinkluju motore mogu to da srede ako bude nekog kurslusa :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo :)

Meni je na nekom Thorensu AC motor

bolje radio kada sam ubacio 2 x trafoa ispred

verovatno je i kod lencovog AC motora slicno?

(mozda i tripujem,

ali jedno je sigurno sa trafoom ispred motora manje je osetljiv na

nagle promene napona,,,)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa da, da.da.da.da.

zato ja i zelim da mi se napravi ta kontrola rada motora a to valjda ima i posao da odrzava frekvenciju/napon stalnim. Tu ima trafoa (stvarno se izvinjavam ali ja i elektrotehnika nismo na ti, nismo cak ni na vi na moju ogromnu zalost.)

Stavio sam neke slike ranije u ovoj temi koje je i Zen Mod komentarisao pa ako je od pomoci.da pogledate te sheme.bice mi drago.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ovo nije bila kontrola brzine u funkciji frekvencije mreze

(koja bi trebalo da bidne 50Hz kod nas, neverujem da je tacna mada nisam merio.

prica se da je oko 48-49Hz?)

nego samo izolacija motora da ne ide bas direktno na mrezu.

nisam imao 220V:220V trafo odgovarajuce snage, manji

pa sam postavio 2 komada u rezimu 220V:12V + 12V:220V

Thorensov motor je oko 20W sange a trafoi su bili oko 30W-40W

sa tim sto je drugi "naopako okrenut"

nepravilno

primar je preko sej=kundara u tom slucaju

ali u praksi se na tim malim potrosnjama nista lose nije desavalo

motror je radio dobro i bez pregrevanja

kao i transformatori

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ovo nije bila kontrola brzine u funkciji frekvencije mreze

(koja bi trebalo da bidne 50Hz kod nas, neverujem da je tacna mada nisam merio.

prica se da je oko 48-49Hz?)...

 

Ova frekvencija bi trebalo da je konstantna, e sad... ...ako regulacija nije baš baš, a nije taka, ume da šeta u zavisnosti od opterećenja mreže. Kad je mreža opterećena oće klizne malko naniže, kad je rasterećena oće i naviše. Ko ima sat koji radi na tom principu, a ja imam jedan, može da primeti da ovaj počne da kasni u grejnoj sezoni a tamo naproleće ume i da požuri nekad.

Sad i nije tolika frka al onomad kad su bile restrikcije, kasnio je ihaaaj...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nista ne radim, prvo posao pritisao a sada vec i grip. kljukam se tabletama i cajevima i mantam po glavi.

 

air tangencijalne rucke imaju karakteristican zvuk koji moze biti posledica psihoakustike a mozda i ne, znaci uzasno je sve suptilno i detaljno, muzika lebdi u oblacima, ali im po meni ultimativno nedostaje sirova dinamika. medjutim mnogi ljudi vole takav zvuk, isto kao sto vole elektrostatike-ribone/panele pre nego horne, ali to je ta analogija. verujem da postoje modeli koji to kompenzuju ali za koji novac? kada se u obzir uzme sve, WAF, odrzavanje, cena kostanja, usisavanje prasine, picke materine, dobra normalna rucka je, ako se gadja sa glavom koju izaberete, tezak no brainer a pogotovo taj 3012 sa prve slike sa TD125. btw, imate na KP oglasima jedan 127 (520) sa 3012, verujem da moze da se ucenjka na 1000e.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...