Jump to content

referentni LENCO L75


simplicisius

Preporučeni Komentari

Prelepo. Greota što nije ostavljena mogućnost za druge formate ručica. Dakle baza posebno, ručka posebno - modularno.

Još u fazi razvoja sam predlagao, da se ostavi opcija za 10 i 12" ručice. Dobro je i ovako - vlasnik uopšte nema ambicija da napušta 9" ručice.

Baza  i ručica posebno : mislim da se ta mogućnost nije razmatrala 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 212
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Još u fazi razvoja sam predlagao, da se ostavi opcija za 10 i 12" ručice. Dobro je i ovako - vlasnik uopšte nema ambicija da napušta 9" ručice.

Baza  i ručica posebno : mislim da se ta mogućnost nije razmatrala 

U tom slučaju ovako je bolje :oke:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pomogao sam danas jednom prijatelju oko startovanja ovog Lenca L75. :)Ručica je Rega RB300, zvučnica BM ACE MSvira mnogo dobro

 

Dobro, otfikaren je suvišni deo gornje ploče.

Recite, je l ovo niklovan preostali deo (sa leve strane) i obod tanjira, ili je samo toliko ispolirano da blješti? 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dobro, otfikaren je suvišni deo gornje ploče. 

 

Reče mi Vule da postoji problem sa magnetičnosti šasije i MC zvučnicom.Ja pitah preko PP čoveka sa Lenco foruma koji ima 3 komada, od kojih je jedan isečen ovako i kaže mi da nema nikakve veze. Njegovim rečima, zvučnica svira kad je iznad Al tanjura koji je debeo par centimetara i ima 3,5kg, a ne kad je iznad šasije.

 

Anubis mi je isto to rekao, a poslao sam i FFl-u jednu porukicu da mi kaže šta misli o tome, pored još nekih pitanjaca vezano za Lenco.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dobro, otfikaren je suvišni deo gornje ploče.

Recite, je l ovo niklovan preostali deo (sa leve strane) i obod tanjira, ili je samo toliko ispolirano da blješti? 

Čovek je sam ispolirao i tanjir i šasiju

 

:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Reče mi Vule da postoji problem sa magnetičnosti šasije i MC zvučnicom.Ja pitah preko PP čoveka sa Lenco foruma koji ima 3 komada, od kojih je jedan isečen ovako i kaže mi da nema nikakve veze. Njegovim rečima, zvučnica svira kad je iznad Al tanjura koji je debeo par centimetara i ima 3,5kg, a ne kad je iznad šasije.

 

Anubis mi je isto to rekao, a poslao sam i FFl-u jednu porukicu da mi kaže šta misli o tome, pored još nekih pitanjaca vezano za Lenco.

Nema smetnji

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pitam zato što je ta gornja površina od feromagnetnog materijala i zato što su oprečne informacije glasine smeta/ne smeta zvučnici.

 

 

Ne znamo još šta je unutar kutije (osim što se vidi da se masom krenulo na vibracije)? :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zraci na polne organe...

mislim da nema tu nikakvog magnetizma. disk je suvise debeo i masivan da tu nesto prolazi isod ploce...

ako i ima to mozda zvucnica kupi RF haos, mobilni, radio, CB, sta ti srce zeli od raznih F u vazduhu...

.

Drugi je problem, ponavljam po 5 put i necu vise

Rucka i sasija su spojeni fizicki i elektricno.

to su razlicite tacke i trebalo bi ih odvojiti

sasija ide u packu sa motorom i treba je eventualno sa jumper opcijom prikljuciti na Shucko

Rucka, metalno telo rucke je analog GND balansiranog +,- signala iz zvucnice

i potrebno je da ide na C.T. primajuceg trafoa.

ili na Centralnu masu riaa preampa, pa da se tu eventualno zatvara ground loop

...

Ja cu zbog toga osmirglati prsten oko 2-3 mm i povecati krug gde je je lziste rucke na sasiji

a niosac rucke montirati na izolacioni materijal i na taj nacin prekinuti elektricnu vezu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To je ko zeli da doda jos jednu rucicu, bolju nego sto je originalna,

(okrene gramofon za 90 deg i postavi sa strane...)

A orifginalna ostaje na mestu na kome i jeste kao pomocna.

.

Ovo sto sam napisao je; kako bi po mom misljenju

jednostavno trebalo tretirati rucku koja vec postoji i koja je na

predvidjenom mestu, prostim manualnim radom od 45 - 60 minuta.

.

:angel0: 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Čovek je sam ispolirao i tanjir i šasiju

 

:)

 

čime polira tanjir

 

ja poliram sa purol pastom ali moram svake pola godine da ponovim poliranje da bi tanjir zadržao sjaj

 

ima li kakvo bolje i trajnije rješenje

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

čime polira tanjir

 

ja poliram sa purol pastom ali moram svake pola godine da ponovim poliranje da bi tanjir zadržao sjaj

 

ima li kakvo bolje i trajnije rješenje

radio je purol pastom, kao i ti

za neko drugo rešenje ne znam

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da metal ili aluminijum ne bi gubili sjaj od rdje ili oksidacije treba ih izolovati od vazduha. Ne znam da li u obzir dolazi lakiranje bezbojnim lakom ili nekom drugom slicnom metodom? Ali bi to moralo da resi problem rdje/oksidacije. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

probajte i ovo:

 

http://www.henkel-reiniger.de/kuechenreiniger/sidol/metallpolitur/

 

autolakireri/autolimari su ovo preporucili kad sam se svojevremeno raspitivao kod njih na slicnu tematiku...cinilo mi se da je trajnost uglancanog (manuelno) nesto duze nego sa purol pastom,ali sam ja odustao od tih hemijskih tretmana..suva mekana krpa,i vozi...kromiranje je mozda trajno resenje.. :drink:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Pozdrav.Da ne otvaram novu temu.Po dužem razmišljanju odlučio sam da pro-ject ide od kuče i da kupim neki vintage gramofon.Odlučujem izmedju lenco l78 -kao nov i thorens td 124 u dobrom stanju sa težkim plintom bez ručice. Razlika u ceni je 1:7 .Ručicu imam lenco p77 i u svakom primeru stavio bi ju na jedan od ovih dva gramofona.Thorens td 124 imao sam prije 12 godina i činio mi se tenk od gramofona..Šta kažete,kojeg da uzmem?Pozdrav.dušan

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ako imas novaca - uzmi obadva i garant imas cime da se igras sledecih par godina

 

btw. nekulturno je imati u kuci neparan broj gramofona :hihihihi:

 

ako su novci bitni , kupi Lenco i ne zali ni momenta za Thorensom

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...