Jump to content

referentni LENCO L75


simplicisius

Preporučeni Komentari

nista ne radim, prvo posao pritisao a sada vec i grip. kljukam se tabletama i cajevima i mantam po glavi.

 

air tangencijalne rucke imaju karakteristican zvuk koji moze biti posledica psihoakustike a mozda i ne, znaci uzasno je sve suptilno i detaljno, muzika lebdi u oblacima, ali im po meni ultimativno nedostaje sirova dinamika. medjutim mnogi ljudi vole takav zvuk,....................... modeli koji to kompenzuju ali za koji novac? kada se u obzir uzme sve, WAF, odrzavanje, cena kostanja, usisavanje prasine, picke materine, dobra normalna rucka je, ako se gadja sa glavom koju izaberete, tezak no brainer 

Pre svega nadam se i zelim ti da sto pre ozdravis.

Drugo cena nekih Air rucku u opste nije svemirska na pr, od 600 dolara do 780 funti. (taj 3012 je skuplji polovan) Zatim ja imam sestarsku rucku i mislim da sam bas bio objektivan kada sam pisao predhodne postove ovde a vezano za ovo pitanje. Tu se slazemo da 12 incha vs tangenc je veliko pitanje, pisao sam o tome sta sam slusao, (zezno sam se , bilo je na drugom forumu)

Trece ja sam naveo samo koncepciske razlike tj konstruktivne jer se vekomi pokusava da  smanji trenje kod rucki a to isto trenje je manje kod Air nego kod kuglicnih lezajeva, nista vise. To smanjuje distorziju puno a sto se tice ostatka zvuka  na zvuk vise uticu materujali rucice i duzina tube i tome slicno.

Nema analogije sa horne vs elektrostatici vs konvecionalni zvucnici.

Nije pitanje ukusa ako ja i ti sedimo pijemo kafu i slusamo neka dva sistema i razgovarama sta je bolje tj sta nam se vise svidja sistem A sa hornama ili sistem A sa konvecionalnim zvucnikom

Inace na tvoj Garrard bi legla jedna Tomas Schick 12' da nemas pojma ali ako bas ne moze onda i ta 3012 nije lose :) Pazi bolje a jeftinije. Onda ces videti da nema mestu ukusima, bolje je bolje i tu je kraj, Pecat.

moja 2 cenata. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 212
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

nista ne radim, prvo posao pritisao a sada vec i grip. kljukam se tabletama i cajevima i mantam po glavi.

 

air tangencijalne rucke imaju karakteristican zvuk koji moze biti posledica psihoakustike a mozda i ne, znaci uzasno je sve suptilno i detaljno, muzika lebdi u oblacima, ali im po meni ultimativno nedostaje sirova dinamika. medjutim mnogi ljudi vole takav zvuk, isto kao sto vole elektrostatike-ribone/panele pre nego horne, ali to je ta analogija. verujem da postoje modeli koji to kompenzuju ali za koji novac? kada se u obzir uzme sve, WAF, odrzavanje, cena kostanja, usisavanje prasine, picke materine, dobra normalna rucka je, ako se gadja sa glavom koju izaberete, tezak no brainer a pogotovo taj 3012 sa prve slike sa TD125. btw, imate na KP oglasima jedan 127 (520) sa 3012, verujem da moze da se ucenjka na 1000e.

 

Ne verujem da je to 12"..starija verzija 3009,sa dvodelnim protivtegom..vidi koliko je blizu rucka tanjiru..da je 12"-ka ona bi bila pomerena vise unatrag,koso..daska koja prima rucku 12" je prakticki neiskoriscena..mogao bi odfikariti visak deo koji je neiskoriscen,pa da bude 320-ka... :)

 

BTW otkud sad pa preporuka za Thorens?..pa to je zabranjeno voce :)

 

http://www.kupujemprodajem.com/oglasi.php?action=photo&oglas_id=4457909&data[photo_num]=4

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

More dugacka je ona rucka, tesko je reci zbog ugla ali nesto i napred ode daleko, ali moze da se kontaktira prodavac ako ga intresuje. Ne mora bas da stoji toliko sa strane,  bitno je da postignes geometriju.

Mislim da sa desne strane rucke stoji drugi deo tega.

 

Ali koja je logika , da kupi ceo gramofon za 1000 pa onda proda gramofon i rucka mu bude jeftinija nego sto se inace prodaje.

Tomas Schick predaje rucke za ako se ne varam 6oo e, takodje se da kontaktirati a rucka i nova i do OO pa opet do OO. Za Denon 103r je,hb,,,e da slomi kombinacija jos ako stavi  Denona u neku ezoteriju od kucista za njega. Za 1200 eura i glava i rucka i da vidim ko ce da donese spravu na crtu. Ispod 2000 ceo gramofon a ima da svira bar kao novi od 30.000e. ako ne i vise.

A ako stavi Koetsu  :Dizzy:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sto bi rekao @Zika, Mea Culpa

 

ma no frkenzi,ko radi taj i gresi..okomer mene nije prevario..svaki dan gledam 3009-ku ne jednoj 126-ci.iz raznih uglova.. :)

 

ali za veselo drustvo kod ovog stola:

 

http://www.audioland.hu/forum/27-galeria/241-hifi-rendszerem-gyjtemenyem.html?limit=20&start=1940

 

L-75-Mocart...projekat koji se cini blizi kraju sad vec..bilo je tu lakiranja,pa struganja istog,pa ponovo lakiranje sa meksim lakom i tome slicnih stvari...:) :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

http://www.audioland.hu/forum/27-galeria/241-hifi-rendszerem-gyjtemenyem.html?limit=20&start=1940

 

L-75-Mocart...projekat koji se cini blizi kraju sad vec..bilo je tu lakiranja,pa struganja istog,pa ponovo lakiranje sa meksim lakom i tome slicnih stvari... :) :)

Tvoj poznanik/prijatelj?

Koja je ova Mocart rucka, ne vidim, Da li isto ceo bearing pliva dole u ulju. Ja sam vidjao one kopije WTA, ovo se nesto ne secam.

Ako ti je prijatelj pozdravi ga i ako mu treba neki savet a znamo rado cemo pomoci.

Voleo bih da digne tanjir, da vidim nesto. Ako je iskoristio samo 4 fabricka srafa da pricvrsti plint recu mu da treba sa jos srafofa da pricvrsti plinth za dasku pogotovu kod ove ne bas tako teske varijanthe drvenog Plinth-a

Ali vidim teksure i bolje drveta lice na moje :)

ps

potpuno sam zaboravio  da ti imas 3009-ku

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tvoj poznanik/prijatelj?

Koja je ova Mocart rucka, ne vidim, Da li isto ceo bearing pliva dole u ulju. Ja sam vidjao one kopije WTA, ovo se nesto ne secam.

Ako ti je prijatelj pozdravi ga i ako mu treba neki savet a znamo rado cemo pomoci.

Voleo bih da digne tanjir, da vidim nesto. Ako je iskoristio samo 4 fabricka srafa da pricvrsti plint recu mu da treba sa jos srafofa da pricvrsti plinth za dasku pogotovu kod ove ne bas tako teske varijanthe drvenog Plinth-a

Ali vidim teksure i bolje drveta lice na moje :)

ps

potpuno sam zaboravio  da ti imas 3009-ku

 

 

coveka "znam samo sa foruma"..do pre par godina je vozio sistem sa fancy komponentama,pa je negde uleteo i on u neku slepu ulicu,pa se sad kao neki "sapatnici" dopisujemo :)..nije on jos to finisirao,vidim tamo sad na polici neki cevas (Dynaco?), i znam sigurno da se sad muci oko kutija..Goodmans Axiom,Altec neki Tannoy DC je zaciljao,pa sta bude...pecnuo sam ja vec njega danas oko pozicije kako je baza okrenuta u odnosu na rucku (selektor brzine sa onom plasticnom dzombom sto mu je kao hvataljka se nalazi tacno na onoj manipulativnoj strasi za stavljanje-skidanje LP-a,pa se tu u nekom nesmotrenom trenutku mogu izdesavati i nezgodne stvari=ogrebes LP dok si rekao piksla,sem ako ne koristis neku  specijalnu "padobransku tehniku" :))

 

Sto se tice Mocarta,meni svaki isti,mada su mi vec skretali paznju da ima i tamo nekih varijacija..

post-653-0-87988200-1360330262_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ima sa polozajem plintha tu jos jedan veci problem a to je da neke glave a Grado posebno oce da bruje jer prolazi tacno iznad motora, jer ovako kako je sad glava sve vreme prati motor koji je AC da se ne zaboravi. To je tu muka kao i da mnogo vise zvukova ima da pokupi od motora a to nikako ne valja, treba bi to da okrene dok je vreme.

Ja kada sam rekao za srafove ja sam mislio na ovo

Postavljena slika

 

vide se dodatno srafovi kojima je ucvrscen plinth za bazu (oni sto idu u krug)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Stradi:pogledaj sad link,imas opet link na link,sad na drugu stranu :) :),ali da stavimo sad salu na stranu,u Mocarta je montirana Grado glava,doduse Platinum Wood,doduse nisam proveravao koja je opcija=standarni MM(MI) naponski,ili varijanta sa niskim izlaznim naponom za koji isto teba step-up...

 

Oko tih Grado-a se vrte razne price,da su osetljivi na neke gramofone... :drink:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ali da stavimo sad salu na stranu,...

 

Oko tih Grado-a se vrte razne price,da su osetljivi na neke gramofone... :drink:

Ja sam sve rekao ozbiljno.

Pa ne mislis valjda da je onaj sto je projektovao Lenco bez veze stavio motor sa druge tj najudaljenjie strane. Mada ja nista ne silim samo sam prokomentarisao nista vise.

Svako radi kako mu se svidja, moj je komentar dobronameran, nisam hteo da pametujem vec da pomognem tako da nije bilo nikakve zle namere sa moje strane.  :viannen_82:

ps

pa to admin treba da se zahvali za internacionalizaciju sajta, sto se mene tice hvala najlepse, video sam link

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam sve rekao ozbiljno.

Pa ne mislis valjda da je onaj sto je projektovao Lenco bez veze stavio motor sa druge tj najudaljenjie strane. Mada ja nista ne silim samo sam prokomentarisao nista vise.

Svako radi kako mu se svidja, moj je komentar dobronameran, nisam hteo da pametujem vec da pomognem tako da nije bilo nikakve zle namere sa moje strane.  :viannen_82:

ps

pa to admin treba da se zahvali za internacionalizaciju sajta, sto se mene tice hvala najlepse, video sam link

 

 

ma sve OK s moje strane,zaokretanje za 90' je isto kao nije sija nego vrat oko polozaja u toj pozici naspram zvucnice,ili kod mene slabo radi projekcija u nevidjeno..no bitno da se covek ne zali na brum,u tako okrenutoj opciji :)..price kako motor hebe MC zvucnicu kod thorens 124 mk1 verovatno najbolje znaju ti sto menjaju na swissonor tanjir,ili kako utice motor technics 1200/1210 na Ortofon SPU je opet prica za neki  drugi fan klub :whistle2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ma sve OK s moje strane,zaokretanje za 90' je isto kao nije sija nego vrat oko polozaja u toj pozici naspram zvucnice,ili kod mene slabo radi projekcija u nevidjeno..no bitno da se covek ne zali na brum,u tako okrenutoj opciji :)..price kako motor hebe MC zvucnicu kod thorens 124 mk1 verovatno najbolje znaju ti sto menjaju na swissonor tanjir,ili kako utice motor technics 1200/1210 na Ortofon SPU je opet prica za neki  drugi fan klub :whistle2:

Za Technics ne znam.,  nije bio predmet mog interesovanja,  za Thorens TD 124 znam jer je tanjir gvozden ili ima mnogo gvozdja pa je noramalno da ga privlaci magnet sa MC zvucnica.(nema tu nikakve nauke)

Kod Lenco ima taj problem sto je motor stvarno blizu tanjira i stator je veliki i sa gornje strane blize tanjira je postavljen pa hoce da izazove brujanje kod LO MC zvucnica a za Grado mnogo ljudi prica da je moralo da ih menja  zbog tog problema (ako oni lazu lazem i ja).

Na Grado se inace desava da se ljudi zale na slicne probleme i na drugim gramofonima sto nije ako cest tslucaj sa drugim firmama mada ja nemam nista protiv Grado zvucnica.

Problem moze da se  resi stavljanjem jos jednog tanjira ili jako debelih matova. Vrlo cesto na Lenco ide jos jedan tanjir jer je utvrdjeno vremenskim testom da do 16kg tanjir nece ostetiti lager a dodatak tanjira pozitivno utice na zvuk. Takodje je tacno da ne prijavljuju svi taj problem, zasto i kako ne znam.

Sto se tice pozicije motora to je ovako

Na brzinu uradjene slike

kod tvog forumskog drugara je ovakav polozaj, znaci glava prelazi bas preko motora

Postavljena slika

a ovakav je fabricki, glava kako ide kraj ploce sve je blize motoru

Postavljena slika

Sad vidis kakav je polozaj putanje igle u odnosu na motor na jednom a kakav na drugom primeru.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Od čega je gornja površina Lenco L75 gramofona i kako utiče na magnete zvučnice?

 

 

Za Technics ne znam.,  nije bio predmet mog interesovanja,  za Thorens TD 124 znam jer je tanjir gvozden ili ima mnogo gvozdja pa je noramalno da ga privlaci magnet sa MC zvucnica.(nema tu nikakve nauke)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Stradi:to je to upravo sto je i meni palo napamet "siti se Stipane",okrenuo si magnetna polja sipanja motora,eliminisao si smetnje..sa covekom sa tim Mocartom imam vec duze vremena dogovoren slusanjac tamo-vamo,"muci ga DC zvuk",kad tad ce se to realizovati,jbliga..ja sam vec spremio svoje stitove,pun mi Q vise menjaja,fizicki mogu da primim ispod police sadasnjeg gromofona,jos jedan,oba moja integralca sto koristim trenutno,imaju po 2 phono sekcije,unutar sadasnjih dimenzija hife u sobi,pozicioniranja,trougla itd,mogu da uglavim jos jedan par manjih zvucnika tamo,nesto a la JBL Ti18/20T,XE2 za gledanje dvd-a,slusanje Mp3,FLAC i slicne boranije,moze se tu lako naci neki i drugi gramofon,sa nekom jeftinijom zvucnicom za rovarenje i off road upotrebu za ploce slabijeg kvaliteta :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Od čega je gornja površina Lenco L75 gramofona i kako utiče na magnete zvučnice?

Ne znam od cega je, metalna verovatano pocinkovana, ne znam stvarno. 

PTP se u originalu pravi od nerdjajujeceg ceklika, moj je od aluminijuma jedan Svedjanin je napravio od bakra.

Nisam nikada cuo da se neko zali na plinth u odnosu na zvucnice bilo MM bilo MC

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Može vamo, da ne širimo priču preko L75 teme?

 

 

 

Ma koji je više qrc sa svim editorima na svim forumima?!

 

ma sve OK s moje strane,zaokretanje za 90' je isto kao nije sija nego vrat oko polozaja u toj pozici naspram zvucnice,ili kod mene slabo radi projekcija u nevidjeno..no bitno da se covek ne zali na brum,u tako okrenutoj opciji :)..price kako motor hebe MC zvucnicu kod thorens 124 mk1 verovatno najbolje znaju ti sto menjaju na swissonor tanjir,ili kako utice motor technics 1200/1210 na Ortofon SPU je opet prica za neki  drugi fan klub :whistle2:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

Pomogao sam danas jednom prijatelju oko startovanja ovog Lenca L75. :)Ručica je Rega RB300, zvučnica BM ACE MSvira mnogo dobro

Prelepo. Greota što nije ostavljena mogućnost za druge formate ručica. Dakle baza posebno, ručka posebno - modularno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...