Jump to content

referentni LENCO L75


simplicisius

Preporučeni Komentari

a kud sam inace kliknuo na link koji si dao na tu prvu sliku gore - divno izgleda, stvarno. naravno prvo sto sam ugledao je nocna mora za svakoga ko hoce nesto da radi sa 401 a to je kokomo kit za lezaj. to ce tek biti pakleno za preziveti. ovaj 401 koji sam ja slusao radi sa kokomo lezajem, i vlasnik tvrdi da samo tako radi kako treba. a napolju se vodi rat oko toga, posto se izgleda planeta deli na cigane i grobare i na kokomo i anti-kokomo tabor. pa ti budi pametan, bez da prethodno pljusnes pare, probas pa vidis sta ti se vise svidja...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 212
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

stogodj

 

samo , ne zaboraviti ogrnuti kozun , pri proveri svake nove - web based - ideje

 

70% svih tweakova pocinju i propagiraju oni koji cede suvu drenovinu iz kojekakvih K.Ichiwata skalamerija , ostalih 25% ckupo prodaju sposobni imzenjeri za preckupo , a 5% toga valja novce

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja sam svojevremeno odustao od prekomplikovanih uređaja za održavanje pošto se i ta stavka pokazala kao bitna u jednačini vreme/muzika/uživanje, pošto sistem koji zahteva više od pola sata dnevne nege+zagrevanja i nije adekvatan za nekoga ko nema više od sat vremena za slušanje istog.

 

:) jbga taj problem se moze javiti i kod korisnika koji imaju dnevno i vese od mozda sat vremena za  aktivno slusanja muzike..plug n play sto rece @anubis,moze da bude resenje kad se smraci i sa manje komplikovanim spravama..

 

@Stradi:razdvajanje spratova,ustvari odabir materijala,tehnicko resenje da tako kazem je verovatno prica za sebe:ovakvo drvo,onakvo drvo,pa siljak,pa siljak sa podloskom,pa od cega je siljak itd..pa sve to jos jednom za nosac rucke :)..koja su iskustva u vezi toga?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da li je neko probao da stavi gramofon na podlogu od peska?

 

nije samo pesak vec sitan sljunak sto vredi probati,granulati cca 3-5mm,moze se uraditi kao sanduk,ili nesto plice u vidu neke "tacne",pa se to onda moze lancima okaciti na plafon..tu se treba poigrati sa velicinom (tezinom) toga i kolko sljunka ce se sipati u to..ako preteras,zvuk ce se "ubiti"...sa takvom tacnom okacenim na plafon je konacno jedan thorens 124 prosvirao..dok je bio na drvenom stocicu,to je bilo zdravo za podmornicu u Dunavu.. :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nije samo pesak vec sitan sljunak sto vredi probati,granulati cca 3-5mm,moze se uraditi kao sanduk,ili nesto plice u vidu neke "tacne",pa se to onda moze lancima okaciti na plafon..tu se treba poigrati sa velicinom (tezinom) toga i kolko sljunka ce se sipati u to..ako preteras,zvuk ce se "ubiti"...sa takvom tacnom okacenim na plafon je konacno jedan thorens 124 prosvirao..dok je bio na drvenom stocicu,to je bilo zdravo za podmornicu u Dunavu.. :wink2:

 

 

drugim recima nije valjao plinth, isti rezultat bi vlasnik postigao da je napravio kasvetni (sto bi reko siroma) teski plinth

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da krenem od kraja,

i ja mislim kao Anubis da nije valjao plinth ali po meni ne zbog tezine, ima Thorens  svoje specificnosti koliko sam ja uspeo da saznam od ljudi po svetu koju su ga jako uspesno usviravali a resenja su im bila razlicita sto se bar baze tice. Thorens je posebna prica kao i Tehnics 10/15.

Da se vratimo onome sto treba nasem drugaru a to je Garrard.

Ja sam imao prilike da slusam kokomo lezaj i to tako da se probalo seriska pa kokomo varijanta. Ima razlike definitivno ali svako ko je cuo nesto keramicko na nekom delu hife zna kakav je uticaj keramike. Svi su imali prilike da se uvere u to na zadnjem show u Holiday inn hotelu, prezentacija siljaka sa keramickom kuglicom. (i drugim metrijalima naravno)To je najmanji tweak, mislim kuglica i poklopac., sad to sto kosta to je druga stvar ali veruj mi moci ces jako dugo bez toga jer ce ti novi gramofon tako svirati da ce taj kokomo doci jednom kao sto je i sve ostalo doslo. Ali ima ovde likova na forumu koji mogu da ti naprave to ali da kuglica bude prohromska  a podloska od nekog mekseg materijala bronza ili mesing ili obrnuto ali znas da ono, mora kombinacija mekog i tvrdog materijala inace se sve brzo pojede.

Kod Lenka na primer ja sam imao problem, sve sam probao cak i ovo sto izgleda da umres u sredini je drvo koje je toliko tvrdo da se od njega prave zupcanici

Postavljena slika

ali na kraju sam nasao neke interesantne ljude koji su mi objasnili neke stvai a to je da original lager namerno pliva ceo u ulju.  Svajcarci su to predvideli namerno, tako je sam svoje rezonovanje ubijao, ja sam ga samo celog stavio u jos jedno cauru sa takodje punu uljem i zavrsio, Naravno podrazumeva se da su caure kao nove (a ima i nove da se kupe) jer je kod originala najmanje dodirnih tacaka osovine lagera sa kucistem. Zamenio sam i kuglicu, i podlosku i eto ....uglavnom spasao se za nenormalne pare a bolje je. Dokaz da prava pomoc nema cenu.

Opet ja malo malo pa Lenco, izvinjavam se ali tu sam se najvise zadrzao a kao sto smo konstatovali Zen Mod i ja slicne su to masine bar u izvornom obliku.

Ako si odabrao prvu sliku kao resenje to ti je najlakse da se napravi, Ono na cemu ja insistiram je da bude 2-3 vrste punog drveta i jedan sloj od 4mm aluminijuma , to se sve furnira spolja i farba po ukusu :). Drvo treba da bude sto gusce i cvrsce, neki egzotik, palisander, tresnja, Americki orah, i naravno Javor ali onaj sto nabavljaju ovi sto prave instrumente.. Ima u Novoj pazovi ljudi uvoze sta oces i prodaju na manje kolicine .

Kod ovog resenja je skoro sigurno bolje da ispod Garrada stoje 4 gumene polululopte ma koliko ti baza bila teska, veruj mi nisu oni iz Loricrafta nimalo naivni a sve ostalo bas kako je taj Norwezanin napravio sa tom ogromnom rupom u poslednjem nivou. Ali to ces moci da probas pre nego ofarbas bazu, pa verovatno i sam da se uveris.

Komadi drveta od kojih se sklapaju ti slojevi moraju da bude razlicite velicine tj duzine (Shindo fora) , Tom kombinacijom, i razlicitim drvetom i aluminijumom si pokrio skoro ceo frekventni opseg bar onaj cujni od loseg rezonovanja.

Drugo resenje istog problema je da uvezes Pancerhol i da sa donje strane taj poslednji sloj napunis mesavinom olovne piljevine i bitumina , to je probao jedan graditelj violina iz Francuske zove se Frasoa i ima neverovatno dobar rezultat, mislim da ti je ovo drugo petljaza ali ja sam obecao da taj tvoj gramofon mora da ubija kako svira i da cu ja uloziti svo moje znanje pa sam duzan onda da kazem i ovo drugo resenje.

Kako mozes da primetis na netu je 80 posto laksih baza za Garrard 401 i to skoro svi imaju tu veliku rupu dole. Pogledaj i sam i pitaj se zasto.

Samo da dodam da cenim Igora mada ga ne poznajem i njegov napor ali ja imam totalno drugacija razmisljanja i nisam ovo radio komercijalno jer ne mogu da uradim to na visokom nivou (znamo gde zivimo) a posteno gledano i ne zanima me uopste da se to komerializuje ja to radim zarad dobrog zvuka za sebe i meni je to satisfakcija a kao sto sam rekao ja nisam za prosek, dovoljno je proseka u svetu ako hoces da prodjes moras da iskocis kako znas i umes. onda mozes da ocekujes i neku korist od svog rada, ili moras da budes vrstan prevarant pa ceo svet da podvedes pod svoje shvatanje posle je lako. :) Jos mi je veca satisfakcija verovao ili ne kada mogu da pomognem jer ces jednog dana nekome reci Nikola mi je pomogao a nista lepse od spominjanja imena u takvom kontekstu, zar ne.

Umorio sam se nastavak sledi.

Pajo959 druze nisam zaboravi da ti odgovorim, stici ce.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

no frkenzi,ovi sto su do sada turirali malo motorne testere ko na startu trke za cross-motore ce se smiriti vec nekako :)..kafe kuvarica sa TD124 na lanci je dostavljeni link u ovdasnjem Lenco clubu vec postavila na odgovarajuce mesto odavde,tako da Vas gledaju i citaju i s ove strane vec izvesno vreme  :) :)http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9161440&la=123075945

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

apropo norvezanina, ne razumem najbolje zasto recimo on ima slojeve sa razlicitim oblikom rupe. kada sam na tu temu komunicirao sa englezima, garrardofilima, receno mi je da oni preferiraju isti izrez te rupe po celoj dubini da bi ventilacija gramofona bila nesmetana - navodno se greje, ne znam.

jedino obrazlozenje za manju rupu pri dnu je da se vecim drvenim delom povecava masa, narocito pri dnu sto ide na tragu tvoje teorije - tj nekoliko tvojih teorija, one o laksem gornjom sloju, pa one o razlicitim slojevima itd. to mi deluje logicno.

 

kada kazes olovno/bitumensko/alu punjenje, da li to ide u gornji sloj (kod motora) ili dole, na nizi sprat na koji se oslanja gornji sa motorom?

 

dalje - loricraft presecene loptice za skvos  u njihovom slucaju, kazes idu pod garrard  ali koliko znam to je samo u opciji sanduk plinth, ne u opciji skeletal plinth. ovo o cemu ovde kontempliramo je nekakav miks, zar ne. skvos lotpice ako se razdvoji plinth za motor od rucke sa nosacem bojim se nisu opcija jer ne obezbedjuju zeljenu preciznost, kao sto rece ZM, to mora da bude u 3 ravni upucano. ako se ide na bilo kakav elasticni element oslanjanja onda nema odvajanja rucke od motora, moraju da budu na istoj dasci.

 

dalje - moram sesti u auto da se odvezem do bosanske granice, nasao sam tamo trakslera za horne ali mi je nebitno sto ima veliki strug nego covek radi sa lokalnom egzotom, vadi drvece iz zemlje, susi ga po 10 godina i tek onda obradjuje. uglavnom za umetnicko posudje i slicno, imam par njegovih stvari u kuci i ekstra su. ima svega, od tresnje do tog javora za instrumente, i kao laminirane ploce i ucelo. hvala za tip za lamele razlicite velicine, srecom mislim da mi je i on sam rekao da tako radi svoje lamirane ploce zbog bolje cvrstine. ne radi sa industrijskim lepcima nego sa nekim svojim prirodnim mazalicama - eto foo elementa u koji cemo poverovati da ce svirati super!

 

norvezanin i dalje vodi sa svojim resenjem sa spajkovima koji definisu precizne pozicije nosaca rucke u odnosu na motorni plinth da bi se dobio tacan overhang. uskoro pocinjem da crtam....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stradi molim za malo više detalja u vezi korišćenja keramičke kuglice, i ako znate je li neko poredio rad sa čeličnom ili keramičkom kuglicom.

Kakvi su bili utisci.

Lično mislim da takva vrsta tačkastog kontakta osovine i kuglice jeste dobra u pogledu smanjenja trenja, keramička ili čelična kuglica mislim da daju istovetno dobre rezultate.

Imate li neka saznanja ili iskustva u vezi ovoga?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre svega posto je zaslugom clana Paja 959 doslo do internacionalizacije teme moramo da obratimo paznju na recnik, nije zbog psovki nego sto im tesko da prevedu psovke ima google translator da se sludi. :)

 

Leonardo, uglavnom sam odgovorio, keramika vodi po onome sto sam ja cuo ali celik u kombinaciji sa mesingom je takodje odlican pa cak i vise nego odlican,

Mnogo zavisi za koji gramofon, neka moja iskustva su da nije keramika najbolja za sve gramofone. Da ja sad ne nabrajam sta sam sve slusao bilo bi lakse da konkretno kazes za koji te gram interesuje pa ako imam iskustva tu sam da pomognem. Inace sto se tice tipa lagera sa kuglicom to koristi jaki puno firmi u svetu i tu cu se sloziti sa tobom. Posle magnetnog lezaja najbolji sistem od postojecih. (taj sa kuglicom)

 

Vec sam gore spomenuo da pored kuglice je bitna i podloga na koju kuglica lezi, ustvari kombinacija ta dva materijala daje dobar ili los rezultat,

Svi zaboravljaju jer ih mrzi da probaju a to je ulje, Mogu da garantujem da najbolji lezaj losim izborom ulja ima da se use....re. kao i sto ce korektan lezaj da postigne odlicne rezultate kao da je vrhunski.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

u bre Pajo nikako da dodjes na red, to je zato sto si me pitao dosta siroko pa treba verovatno da se ubijem od pisanja pa sve izbegavam ali odgovoricu sigurno.

 

Anibus-e nevero moja :)

1. Motor se neverovatno greje, kod Lenka je oko 70 stepeni mislim da je i kod tebe slicno,

Norvezanin vrlo inteligentno smanjuje rupe da bi dobio na masi ne nekog sloja nego celog gramofona (nisi bas shvatio to nije ni blizu onoga mog, za sad ne bitno, vraticemo se ako bude trebalo ili ako neko trazi, jel vazi) kao i da bi strujanje toplog vazduha pospesio i tako bolje i efikasnije izveo napolje a i da mozda najbitnije ima sto vise povrsina od kojih ce da se odbija zvuk samog motora. Ovde odmah da napisem da das Zen Mod-u motor da ti ga servisira do besvesti jer to nije trebalo da udje u cenu gramofona a posto covek ima visegodisnje iskustvno nemoj zaliti ni para ni strpljnja da ti se to odradi najbolje, jedan od presudnih elemenata za dobar rad Garrarda i svih idlera inace.

Englezi seku istu rupu jer obicno imaju jedan sloj samo ispod gramofona a oni koji imaju vise slojeva time simuliraju skeletal resenje samo vizuelno izgleda kao da je sanduk. Oni vole ono da jedno vidis a unutra je ustvari drugo, pa budimo realni ko je lud da odaje bas sve svoje tajne. Video si i do sad, pola stvari koje moj gramofon ima se i ne vide. Kad smo kod toga ja sam evo rekao sta Shindo koristi a to je bila strogo cuvana tajna dok jedan njegov "komsija" iz Hong Konga nije provalio uzivo kako to izgleda i to podelio sa nekim svojim prijateljima jer jeste da Japanska tresnja drugacije svira od Evropske tresnje ali ne toliko, cak ima i verzija samo sa furnirom od jJapanske tresnje. Kod njega je bitna i kolicina lepka , mada je fantastican (gramofon) zbog rucke i glave a radi se o 301 a ne 401 a to nije bas isto to znas i sam. Najvece priznanje za Shinda je da je covek  pre 30 godina shvatio vrednost Garrard 301 i nije napustao svoje misljenje a niko drugi nije u to verovao. Istrajao je i kada su svi napustili gramofon, nastavio da razvija isti, to je za svu paznju ovoga sveta, kakva posvecenost necemu sto su svi odbacili i kakav sluh da provali vrednost gramofona i da to usavrsava 30 godina. Ste strane tih 20.000 dolara je jeftino a sa nase strane je videces i sam kad ti gramofon bude gotov.

 

2.Olovno bitumensko punjenje je u gornjem sloju kod motora, tu i treba masa, donji sloj je kod tebe obicna polica nije deo gramofona .mislim jeste deo gramofona ali kao i svaka druga polica na koju ga stavljas, nije deo baze to sam hteo da kazem.

 

3.Kod njih nije razdvojen plint od arm poda. Ja sam rekao da probas pre nego ofarbas, Cvrsta veza izmedju metala i drveta i cvrsta veza izmedju metala gume i drveta nije isto, jel tako. Nisam bio precizan, nisam mislio da se ljulja na polulopticama nego da se one nalaze izmedju metalnog dela gramofona i drvene baze a da veza bude svrsta srafovima kako je inace predvidjeno za Garrard 401. Ponavljam rekao sam da probas pre farbanja, to nije neki problem i lako se skine. Taj sistem sa odvojenim arm podom ima taj problem sto mora da bude neverovatno tezak inace svako ciscenje prasine je i stelovanje rucice i posto siljcima stelujes odnosno nivelises da bude idealno ravan sa gramofonom , podvlacim idealno ravan, Sad kako to libelom postici to ces se ti uveriti sam na svojoj kozi, uglavnom ne daj mackama da se motaju blizu provesces radni vek u stelovanju overhanga. :)

 

4.Za drvo svaka cast nisam znao, ako mi zatreba nadam se da cu dobiti kontakt.

 

Sta sam zaboravio od prosli put da odgovorim Bog te pita.

 

evo jos nekih varijanti iz belog sveta ssa odvojenim arm pod-om

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

 Setio sam se 

ako se pitas 9 ili 12 incha rucka, ja sam pre mesec dana stavio 12 incha i reci cu samo jedno, gledao sam je i gledao i na kraju pitao (rucku) pa gde si ti bila celog mog zivota, Da se razumemo, zvuk, kvalitet i karakter ostaju isti manje vise ali se toliko smanji distorzija da to nije normalno a ja sam imao 10 incja a ne 9, mogu tek da zamislim koja je razlika izmedju 9 i 12 incha, Ovo sam napisao bez preterivanja. U zvuku je najveca dobit valjda to smanjenje distorzije pa neke stvari dodju do izrazaja, kada sam rekao manje vise mislio sam nema sada vise basa srednjih ili sta ti ja znam sta ali ono sto fascinira je neka cistoca. Rucke od 12 incha se retko spominju iz dva razloga jedan je cena a drugi mnogo bitniji je sto na mnogo gramofona ne mogu da se ugrade jer nema mesta. To i jeste verovatno razlog sto  je samo neki prave jer verovatno u glavi vec imaju potencijalnu klijentelu. Sve pohvale i savet ko ne moze tangecijalnu rucku da nabavi da obavezno nabavi 12 incha to je najblize idealnom resenju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Stradi:razdvajanje spratova,ustvari odabir materijala,tehnicko resenje da tako kazem je verovatno prica za sebe:ovakvo drvo,onakvo drvo,pa siljak,pa siljak sa podloskom,pa od cega je siljak itd..pa sve to jos jednom za nosac rucke :)..koja su iskustva u vezi toga?

Pa evo dodje na red,

sve utice, sta da ti kazem.....

 

Sad da se uozbiljimo, Gramofon je mehanicka sprava sa jako malo delova na sebi, To jeste ralog sto i mi duduci pokusavama sa vise ili manje uspeha da ga napravimo, Ovde je smisao reci duduk mnogo sireg znacenja i to na svetskom nivou.

Posto ima malo delova jedino sto moze da utice drasticno na njegov rad pored tih delova je izbor materijala, ono sto takodje jako utice na rad je preciznos izrade delova e tu mi sa ovih prostora padamo na ispitu (naravno cast izuzecima ali generalno gledano je tako nazalost. 

Materijali su pak cudo svaki ima neke svoje karakteristike i svaki je dobar za nesto ali ne za sve, beton je za kucu ali nije za cipele, (mozda mafija ne misli tako oni koriste beton i za cipele bar u filmovima) ali generalno nije. Kad na ovo dodamo i da je gramofon kao clan Audio sveta em clan udruzenja koje ima svoje zakonitosti kao sto je subjektivitet ili neznanje ili finansiska nemoc pa u tom svetu on je neki mikro svet koji takodje pati od istih bolesti ostalih clanova problem dobija na tezini da ga je sve teze i teze resiti.

Prvo pitanje je da li neko uopste hoce da ga resi, on je izvor novcane dobiti firmama i kao takav dozveljen mu je kontrolisan napredak da bi sto duze donosio istu tu dobit, slazes se.

Predostavljam ali samo predpostavljam je kada bi se skupili mozgovi i hteli to da rese da bi i resili (mozda) ali zasto da se skupe , za koga, za nas audiphile izumirujucu sortu, pa mi ne donosimo pare, jedino sto mi eventualno donesemo jesu problemi nama samima. Medjutim gramofon kao tako jednostavna sprava cak i da hoce svi mozgovi sveta da je rese jednom za svagda nisam siguran da bi uspeli jer on i jeste to sto jeste u nekoj svojoj ne savrsenosti a sa svakim stavljanjem ploce se menja toliko parametara da to prosto nije ni za pisanje.a kamoli resenje.

Jasno ti je sta se sve desi kada stavis tanju plocu a imas unipivot rucku stelovanu na debljoj ploci, Ako neko ne zna, promenom VTA se menja VTF kod unipivot rucki dosta, ako imate Lyru koja trazi idealnih 1,75 grama jasno vam je da ce dve ploce razlicite debljine da zvuce razlicito samo zato sto nisu isto debele (ne zene)

Posle opseznog filozofiranja, sreca da sam se sprijateljio sa Anibus-om inace bih sad naj.eb,,o.

Vidi Pajo,

puno drvo izmedju sebe ima nekih razlika zbog same strukture ali generalno drvo visoko rezonuje i to je to. Kod rucica je taj problem izrazeniji da li drvo kokosa, bambusa,ebanovine,palisandera,javora i sta ti ja znam cega jos

Drvo u odnosu na viseslojnu sperplocu je vec veca razlika jer kod ovog spera ima i uticaja lepka a ne samo drvenog dela, po meni ali vise po drugima on ima dosta topliju prezentaciju zvuka od punog drveta, znaci vise farba zvuk .

Aluminijum je odlican ali ne sam vec u kombinaciji sa drvetom jer tada izlaze vibrzcije iz cujnog opsega, Raspored alu drvo ili drvo alu jeste bitan jer taj prvi sloj je determinanta uglavnom, to sad zavisi i od ostatka gramofona.

MDF ili ti medijapan ima najtopliji zvuk od ovih jer to i nije drvo vec proizvod drveta papir a ima takodje lepka ali je sve to pod mnogo vecim pritiskom i mnogo veca specificna tezina materijala ali u kombinaciji sa viseslojnom sperplocom za pravo cudo daje dosta dobre rezultate mada je prezentacija zvucna i dalje na toplijoj strani. (jos jedan dokaz da bi mozgovi imali problema da naprave idealan gramofon).

Nogice su posebna prica, tu imamo i materijal i oblik. Ja imam kombinaciju Oraha i mesinga i meni je ok, razlicito je implementirana na gornji i donji sloj ali ta dva materijala. Nasao sam interesantnu studiju da siljke treba okrenuti na gore a ne na dole kako svi rade, neki Japanski casopis sa detaljinim objasnjenjem., lako se proveri, stavis vrh na dole i kuckas gramofon, stavis vrh na gore pa opet kuckas gramofon i cujes sam. Naucno gledano trebalo bi na gore da bude siljak, ali ko ..ebe nauku ako mi cujemo drugacije :)

Show u Holidey Inn hotelu koji sam vec spomenu je bila prezentacija spajkova za uredjaje, Na Mcintosh uredjajima i zvucnicima su demonstrirani siljci sa kuglicom unutra i sala je bila puna i slozili se Srbi da ne verujes da bez i sa siljcima zvuci drugacije. Meni je doduse bitno da sam ja cuo tu razliku koja je neverovatna sudeci o uredjajima u kojoj klasi pricamo ali je dokaz necega sto jje kod gramofona jos izrazenije. mozes da das 100000 eura za uredjaje oni ce zvucati drugacije ako das /dodas 1000 za spajkove, nadam se da si me razumeo sta sam hteo da kaze, Ocekujes da te velike skupe firme budu malo razlicite u kvalitetu a onda se desi da siljci prave takvu razliku kakvu ni razliciti uredjaji iste cene ne bi trebalo da prave. Mislis dao sam sve pare to je to kad ono cvrc, Ne bih da polemisem vec sam ovo naaveo zarad onoga da tek kod gramofona svasta utice na zvukpa tako i siljci,Sto su malopre bili siljci  na Mcintoshu to je klamp kod gramofona.

Koji su najbolji, da znam sad bih bio na Havajima ali meni odovara mesing i mesing i drvo ili samo drvo, ko koristi bazu od Slate (Skriljac) njemu najvise odgovaraju nogice od Slate takodje i to kazu kvadratnog oblika.

Poslednje si pitao za nosac rucke, tu je prica laksa ili aluminijum ili mesing ili neko extra tvrdo drvo, sta ti volja , Bar negde da bude lakse

 

Ne bih zeleo da izazovem bilo kakvu polemiku koja moze da dovede do izliva strasi pa se unapred izvinjavam ako je text malo vise svojeglav

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Stradi:thanx :drink:

 

@anubis:pogledao sam slike one 124-ke,kuciste je povece,nije ona minimalna varijanta sto se cesto vidja po forumima,od drveta je,kakvog ne pitaj,znam samo da se i to poradjalo vremenski skoro pa ko iznosenje jedne trudnoce :wink2:

post-653-0-60140800-1357751093_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

vidim fino se zabavljate oko prasine :)..jos finije bi se zabavljali da cujete to kako svira (ko sto sam rekao konacno),sa jednim Goodmans Axiom 401+modifikovani Dynaco 70,klon Audio Note M7+neki cevni phono sa trafoom za EMT TSD15,crnih kutija,zica kolko oces..kafe kuvarica Lenco kluba je pokupila valjda svoj sad vec 7-8 primerak L75-ce,tacnije sad je uzeo 78-cu,i sad je obecao da ce to malo doterati bolje no sto je do sada radio sa njima,tako da svaka ideja,opis,pljuvanje,uzdizanje u nebesa ce sadrzavati korisne informacije za ljude koji znaju citati medj redovima..

 

:wink2:  :drink:  :oke:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

Nema nam Anubis-a nigde,

Sad kad pukne slike ima da popadamo  :Dizzy:

Ajde druze bar nas obavesti gde si stao tj, dokle si stigao , sta se desava. znatizeljan sam.

 

Pajo959

Sta radi ta tvoja kafe kuvarica (mada ja to ne razumem bas najbolje, jel to znaci da samo cita a ne ucestvuje u diskusiji)

Jel pravi nesto, sta se desava na tom planu,

Ajde malo da nam ne zamre tema.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...