Jump to content

Weiss dac 202 ... zasto ???


Anubis

Preporučeni Komentari

Shuco razumem Vas stav sa visokorezolutnim dac-ovima ali isto tako razumem i stav ljubitelja TDA1541. U ovoj temi ste svi u pravu. Isto tako mogu reci da bi se pojavila grupa koja brani TDA1540 koji je 14 bitni i svira bolje od TDA1541.Takodje u dosadasnjim modifikacijamam sam imao srecu da sam uglavnom pogodio ukus vlasnika cd plajera. Ne kazem da nije bilo i nekih razocaranja ali sam uvek sa strahom gledao da izvucem maksimum iz cd plejera. Ono sto moram navesti za Philips da je njegov najveci problem zrnatosti njegov digitalni filter 7220 i njegovim izdvajanjem na posebno napajanje se mnogo dobije na cistoci TDA1541. Druga bitna stvar je i/v onverzija o kojoj Zen prica u diskretnoj verziji. Kada jednom cujete D1 uradjen za TDA shvaticete sta moze da uradi dobar izlazni deo. Zika bi to rekao: noga cupka. To je ono sto ja pokusavam da dobijem u svom sistemu ali nesto ne uspevam a da zadrzim detaljnost od najnizih do najvisih tonova. Prijatno sam se iznenadio kada sam bio u poseti Sinevoice-u i vec na prve tonove zaboravio da slusam frekvencije i uzivao samo u muzici. Iznenadjujuce kako je dobro uradjena sinergija njegovih pojacala i zvucnika. I zato izdvajam ono bitno zasto i pisem a to je da postoje medju audiofilima razliciti kriterijumi za ocenu dobrog zvuka. Neko voli da slusa samo glasove i bez basa i visokog u sistemu ce moci da uziva. Neko voli mono snimke i slusanje na jednom zvucniku, neko da mu noga cupka a neko da oseti svaki treptaj sa ogromnom energijom a to pretpostavljam da imate u Vasem sistemu. Ja sam se odusevio kod Zena na onim njegovim ruznim ispupcenim zvucnicima kada sam cuo otkidanje zica kontrabasa. iako su krajnji delovi spektra falili to je sviralo da ti srce zatreperi od uzbudjenja. Tek paralelnim testovima cujete razliku i vidite sta Vam fali ali orate uzeti u obzir da je i sinergija sistema jako bitna i da bi kombinacija vasih daciova u nekom drugom sistemu drukcije zvucala.Meni licno TDA1541 ne prija nakon PCM63 ali mi isto tako ne prija ni PCM1798, CS4398... Za razliku od njih moram reci da CS4303 neverovatno dobro radi u Audio Alchemiju 1.1. Da li je to do low pass filtera koji je kod njega uradjen za zavojnicama, ne znam ali je cinjenica da takva kombinacija daje malo vise melodije u muzici u odnosu na novije dac-ovePrema tome ne mislim da ste ikog uvredili time sto Vam se ne svidja 1541.Iz napisanog se moze zakljuciti da iako je sve sazvakano u elektronici razliciti sklopovi oko dac-a ce drukciji zvuk dati pa je i za Weis trebalo naci odgovarajucu kombinaciju. Za razvoj jednog dac-a treba bar 6 meseci ili mnogo para pa radit mnogo verzija odjednom sa razlicitim okruzenjem. Za usviravanje kondova treba i do 400 sati, malo vise od 3 nedelje. Ako zelite da probate bar 10 razlicitih kombinacija kondova izracunajte koliko je to vremena. Svaka zamena operacionog trazi i izmenu njegovog okruzenja da bi se postigla sinergija. Zato da bi se dobro uradio neki cd plejer treba jako mnogo vremena da bi se sve isprobalo i uvek jedan izvor kao reper da bi se videla razlika.Nadam se da ce mnogi naci sebi poneki odgovor u ovde napisanom

Svojevremeno je Montanući , tehnički diektor AR napisao povodom modifika CD-a i DAC-ova da je autokonstruktorima dostupno svega 10-tak % mogućih promena i to obično biva , malo napajanje a malo izlazni deo . Glavni deo , a to je sama arhitektura konverzije niko ne dira . Sa druge strane tih 10-tak % podrazumeva ne samo promenu izlaza , nego svega što ide nakon samog DAC-a .....napajanje , konverzija I/O , filter i izlazni deo . Ne znam zašto ali ja verujem da tamo gde se promenom jednog kondezatora dobijaju uočljive razlike , nešto ne štima kako treba ......tj kao kad bih ja na visokotonac od 50 evra stavio kondezator od 100 evra umesto uobičajenih 10-tak .....u svakom slučaju razlika će biti , ali u svakom slučaju manja da sam u startu kupio visokotonac od 150 evra i stavio opet onaj kondezator od 10 evra . Pojedinačna komponenta je beznačajna u odnosu na samu konfiguraciju i okruženje . Meni se najviše dopadaju oni koji su zadovoljni sa zvukom svojih sistema , recimo to kako otkidaju žice kontrabasa , ono gde sam ja protiv je to da ubećuju druge da je to tako ispravno .....dakle to može biti vrhunski zvuk otkidanja žica kontrasa i tako treba da je definisan .....ako se pojavi nešto sa otkidanjem membrana na bubnljevima , to jednostavno nije predviđeno projektom ....morate ići u Kikindu kod Pere jer njegov sistem radi to perfektno , ali ima problem sa kontrabasom ...... To naravno uopšte nije slučajno , pošto se radi o najobičnijoj podvali i jednih i drugih i trećih . Zar nije jedna najlogičnija stvar i krajnje jednostavna da svi DAC-ovi određene kategorije po ceni i konstrukciji rade isto . Zar nije najlogičnija stvar i krajnje jednostavna da sve kutije određene kategorije rade isto .......ne ne rade i poprilično se razlikuju .....jedni tvrde jedno drugi drugo , a u principu je najednostavnija prevara ......kako će jedan prosečan i tehnički nepismen audiofil napraviti razliku između dva DAC-a dve kutije , dva pojačala , ako oni rade isto , kao što bi bilo apsolutno normalno i trebalo da je .....ne oni farbaju opsege koje čujemo , pa tako jedan farba u plavo , drugi u crveno , pa žuto i tako ih prosečni kupci i razlikuju , a sve pod idejom neke lične posebnosti ......kao ona postoji i to je u redu , ali niko ne kaže da ta posebnost varira od jutra do mraka jedno 10x . A najopasniji su oni koji farbaju i druge i sebe u lila .....kad vidite osobu u lila boji , ta je na tri dana od raspada svih sistema .
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Prijatno sam se iznenadio kada sam bio u poseti Sinevoice-u i vec na prve tonove zaboravio da slusam frekvencije i uzivao samo u muzici. Iznenadjujuce kako je dobro uradjena sinergija njegovih pojacala i zvucnika. I zato izdvajam ono bitno zasto i pisem a to je da postoje medju audiofilima razliciti kriterijumi za ocenu dobrog zvuka. Neko voli da slusa samo glasove i bez basa i visokog u sistemu ce moci da uziva. Neko voli mono snimke i slusanje na jednom zvucniku, neko da mu noga cupka a neko da oseti svaki treptaj sa ogromnom energijom a to pretpostavljam da imate u Vasem sistemu. Ja sam se odusevio kod Zena na onim njegovim ruznim ispupcenim zvucnicima kada sam cuo otkidanje zica kontrabasa. iako su krajnji delovi spektra falili to je sviralo da ti srce zatreperi od uzbudjenja. Tek paralelnim testovima cujete razliku i vidite sta Vam fali ali orate uzeti u obzir da je i sinergija sistema jako bitna i da bi kombinacija vasih daciova u nekom drugom sistemu drukcije zvucala.

To kod Zena bi trebalo da ide dole do 19Hz a i gore mislim da je dodao neki superttweeter. Zaista neverovatan drajver, naročito u centralnom delu spektra.Što se Siniše tiče, ranije je koristio neki običan NAD a kasnije Arcam. Nigde nisam čuo da ova pojačala tako dobro rade kao na njegovim najmanjim zvučnicima. Nisam odavno bio kod njega, šta sad koristi u sistemu?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

š'a ti se ne sviđa od napisanog konkretno

Moj bliski prijatelj, Mr. Dick Kurtz, Oregon, WI, USA me molio da prevedem tvoj komentar odlicnog Impulsovog posta.Ja to nisam uspeo. Počeo sam sa navodom gosn. Montanući-ja, (tehničkog direktora AR) a meni Mr. Dick odgovara'Pa kako da promeni ne 10% nego i 0,001% nekog DAC čipa kad je zaliven u tvrdu plastiku! Može ako ga razbije naparamparčad i sam ponovo zalemi sve delove.'Dalji tekst sam pokušao da prenesem uz moju pretpostavku da su to tvoja lična zapažanja a ne gosn. Montanućijeva,jer drugačije gosn. Montanući ne bi bio ni čistačica u firmi gosn. Impulsa.Da ne zaboravim, g. Impuls je i sam tehnički direktor, zatim direktor razvojnog centra, izvršni direktor i rekao bihgeneralni direktor i CEO u firmi koja se bavi razvojem i proizvodnjom iz oblasti elektronike.Da, pitao me je Mr. Dick je li 'AR' skraćenica za časopis gde je navedeni g. Montanući tehnički direktor ili se toodnosi na davno raspadnutog giganta u proizvodnji zvučnika, 'Acoustic Research'? Ili je tehnički direktor u sadašnjem'AR', u kineskom vlasništvu, koji izrađuje doking stanice, slušalice, bežične zvučnike te kablove za audio industriju.Nadam se da ćemo moći da Mr. Dick-u rastumačimo gde radi sig. Montanući, tj. njegovu vezu DAC čipovima.Ostatak teksta moram priznati nisam ni sam uspeo da rastumačim a kamoli da prevedem '...visokotonac od 50 evra staviokondezator od 100 evra umesto uobičajenih 10-tak...' itd. Nisam baš stručnjak iz elektronike ali nešto i znam pa mi ječudna ova vrednost, obično se stavljaju mikro-faradi i mili-henriji kod visokotonaca, ne euri.A najteže mi je bilo da rastumačim i prevedem podvalu i jednih i drugih i trećih i u čemu se porilično razlikuju a dapri tome svi zajedno čine jednu veliku prevaru sa dva DAC-a, dve kutije, dva pojačala a koji pri tom rade isto. Valjda'jedno te isto' ili 'rade zajedno'?I onda dođosmo do palete boja. Meni je lila simpatična, žutu i plavu obilato koristim dok crvenu baš nešto i ne gotivomsem kada je u pitanju svetlo u pojedinim četvrtima europskih gradova...Dubinu poente o raspadu svih sistema još pokušavam da dokučim i prevedem...Na kraju sam morao da se još jednom izvinem svom dragom prijatelju gosn. Dick Kurtz-u što ne mogu da budem od koristišto se tiče sadržaja tvoje poruke. Možda će biti lakše ako pišeš na italijanskom, 'Googe Translate' je dobar u prevoduItalijanski-Engleski. Sa jezikom iz ovih krajeva se ne snalazi najbolje.A pitanje o brodskim farbama i dalje stoji. Sezona plovidbi je završena, čamac sam izvukao na obalu i predstoji midalekosežna reparacija te njegovo kompletno farbanje. Reko' da na vreme saznam efekte udisanja brodske farbe. :drinks:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Postavljena slika

Ja nemam ni znanje ni iskustvo u konstrukciji digitalno-analognih konvertera, ali mi se i pored toga cini da unutrasnjost ovog uredjaja nikako ne odgovara njegovoj ceni. Mozda bi neko ko ima znanje i iskustvo hteo da mi odgovori zasto ovo kosta 1695 € ???

Hvala.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Postavljena slika

Ja nemam ni znanje ni iskustvo u konstrukciji digitalno-analognih konvertera, ali mi se i pored toga cini da unutrasnjost ovog uredjaja nikako ne odgovara njegovoj ceni. Mozda bi neko ko ima znanje i iskustvo hteo da mi odgovori zasto ovo kosta 1695 € ???

Hvala.

Srce i pravi dragulj digitalnog inženjeringa je sa druge strane el. pločice, smešten u ufrezovani džep u daščici. Nije ovo za šalu.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Postavljena slika

Ja nemam ni znanje ni iskustvo u konstrukciji digitalno-analognih konvertera, ali mi se i pored toga cini da unutrasnjost ovog uredjaja nikako ne odgovara njegovoj ceni. Mozda bi neko ko ima znanje i iskustvo hteo da mi odgovori zasto ovo kosta 1695 € ???

Hvala.

unutrasnjost nikako ne odgovara - zapravo je i nema! - ali spoljasnost odgovara za sve pare :oke:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kakva crna farba, nisi pratio radnju fabule. Boki rano sabajle doneo burad pa smo morali da ih ispraznimo pre nego su drajveri usli unutrahttp://www.diyaudio...._20#entry133800PSRade, odakle znas ono za lila boju?Nije zezanje, procenat samoubica je mnogo veci kod dece koja su kao mala volela da nose odecu te boje.

Najbolji način da da saopštiš neku ružnu informaciju je da se zezaš , i da se nadaš da pametan svet čita ono šta napišeš . Da to je opštepoznato ali kome , u principu svi bi to trebali znati , jer se može uticati onda pre nego što se desi . Ljudi koji nose lila , ne samo deca , svi oni koji recimo imaju okruženje u lila boji su skloni tome . Često usput imaju onako ravne šiške , a kad počnu sami da se šišaju to je to . Uglavnom prvo pucaju nervi a zatim sve ostalo , zato sam i napisao raspad svih sistema .

Moj bliski prijatelj, Mr. Dick Kurtz, Oregon, WI, USA me molio da prevedem tvoj komentar odlicnog Impulsovog posta.Ja to nisam uspeo. Počeo sam sa navodom gosn. Montanući-ja, (tehničkog direktora AR) a meni Mr. Dick odgovara'Pa kako da promeni ne 10% nego i 0,001% nekog DAC čipa kad je zaliven u tvrdu plastiku! Može ako ga razbije naparamparčad i sam ponovo zalemi sve delove.'Dalji tekst sam pokušao da prenesem uz moju pretpostavku da su to tvoja lična zapažanja a ne gosn. Montanućijeva,jer drugačije gosn. Montanući ne bi bio ni čistačica u firmi gosn. Impulsa.Da ne zaboravim, g. Impuls je i sam tehnički direktor, zatim direktor razvojnog centra, izvršni direktor i rekao bihgeneralni direktor i CEO u firmi koja se bavi razvojem i proizvodnjom iz oblasti elektronike.Da, pitao me je Mr. Dick je li 'AR' skraćenica za časopis gde je navedeni g. Montanući tehnički direktor ili se toodnosi na davno raspadnutog giganta u proizvodnji zvučnika, 'Acoustic Research'? Ili je tehnički direktor u sadašnjem'AR', u kineskom vlasništvu, koji izrađuje doking stanice, slušalice, bežične zvučnike te kablove za audio industriju.Nadam se da ćemo moći da Mr. Dick-u rastumačimo gde radi sig. Montanući, tj. njegovu vezu DAC čipovima.Ostatak teksta moram priznati nisam ni sam uspeo da rastumačim a kamoli da prevedem '...visokotonac od 50 evra staviokondezator od 100 evra umesto uobičajenih 10-tak...' itd. Nisam baš stručnjak iz elektronike ali nešto i znam pa mi ječudna ova vrednost, obično se stavljaju mikro-faradi i mili-henriji kod visokotonaca, ne euri.A najteže mi je bilo da rastumačim i prevedem podvalu i jednih i drugih i trećih i u čemu se porilično razlikuju a dapri tome svi zajedno čine jednu veliku prevaru sa dva DAC-a, dve kutije, dva pojačala a koji pri tom rade isto. Valjda'jedno te isto' ili 'rade zajedno'?I onda dođosmo do palete boja. Meni je lila simpatična, žutu i plavu obilato koristim dok crvenu baš nešto i ne gotivomsem kada je u pitanju svetlo u pojedinim četvrtima europskih gradova...Dubinu poente o raspadu svih sistema još pokušavam da dokučim i prevedem...Na kraju sam morao da se još jednom izvinem svom dragom prijatelju gosn. Dick Kurtz-u što ne mogu da budem od koristišto se tiče sadržaja tvoje poruke. Možda će biti lakše ako pišeš na italijanskom, 'Googe Translate' je dobar u prevoduItalijanski-Engleski. Sa jezikom iz ovih krajeva se ne snalazi najbolje.A pitanje o brodskim farbama i dalje stoji. Sezona plovidbi je završena, čamac sam izvukao na obalu i predstoji midalekosežna reparacija te njegovo kompletno farbanje. Reko' da na vreme saznam efekte udisanja brodske farbe. :drinks:

Direttore Tecnico Fabrizio Montanucci , Audio Review , to je onaj što mi je svojevremeno dao simulator po 17 evra za srpsko tržište a koštao je 50 u edukativne svrhe jer sam rekao da klinci u srbiji nemaju para ....u stvari nije mi dao ništa pošto niko nije hteo po toj ceni , ali opet hvala i za to . Dakle u jednom od odgovora napisanih ne rečenih , u AR , na pitanje šta misli o sve većiem broju ljudi koji rade modifike , on je to naveo . Naravno da je ovde nesporazum oko toga šta je DAC , tvoj prijatelj misli samo na čip , a ja i Montanucci na kompletnu napravu koja ide pod tim imenom , dakle sve posle lasera . Arhitektura jednog Dac-a je složen posao , činjenica da je samo jedan čovek na ovom prostoru krenuo od osnovnog čipa i napravio DAC / AJA / govori u prilog tome , svi ostali su samo prčkali po tuđim radovima , to je bar jasno . Ko bi bio kod koga čistačica je da se vidi , jer ja poznajem bar dvojicu koji su u stanju da ti od elektronike naprave šta hoćeš , ali recimo ne znaju da naprave pojačalo , kažu to je komlikovano , pa psihoakustika pa ovo pa ono . nije bre to škljocne tamo neki relej na marsu ......i odmah zatim pitanje .....koliko u srbiji ima uspešnih audio inžinjera ? ....pitanje i za tebe i za tvog prijatelja u amerikama ....dakle koliko ima ljudi u srbiji koji su u stanju da kad im se pojaviš sa parama na pragu , da ti projektuju nešto a da te niko ne vija za krađu ako hoćeš to da prodaš ? ..... U vezi kondezatora , biće najbolje da citiram Aloju gde on kaže ovako .....svi moji uređaji pripadaju određenim kategorijama i kao takvi su podložni raznim modifikama , ali treba imati i granicu , jer ponekad uložen novac u modifike ne donosi sličnu promenu kvaliteta . Dakle tada je mnogo bolje preći na višu kategoriju kojoj te modufike nisu potrebne . Ja sam naveo iz mog iskustva kondezator , ali u principu tamo gde jedna komponenta menja naveliko zvuk , onda tamo nešto naveliko ne valja . Podvala se zasniva na ideji da normalan potrošač opreme , dakle kupac , ne može napraviti razliku ako su isti , u principu svi uređaji imaju određene koloracije zvuka , kojim se razlikuju jedni od drugih iako bi trebali biti isti . Eventulne razlike postaju manje uošljive sa porastom cene , a najveće su kod najeftinijih modela ......u prevodu , za glupe prave velike razlike a za one što imaju para pretpostavljaju i da su pametni pa je razlika sve manja . Kako će se onda hvaliti sa boversima nadovima marancima ako rade isto .....jebaj ga flauta ima zvuk koji ima a ne jedan po boversu jedan po ovom a jedan po onom . Paleta boja je upotrebljena u 'dvostrukom smislu ' kao prvo nemoj da me farbate kad sam prelakiran ...nemoj da mi kolorišete odzive jer ću napisati svašta ......a drugi smisao farbanja je bio da napišem za lila boju , šta to znači i ko je nosi . I kaži tom tvom priatelju da priča i piše srpski jer će ga onda ceo svet razumeti . Što se tiče farbanja i eventualnih efekata , i dalje važi ona narodna , ko mlad poludi život mu prođe u sreći i veselju ......mislim kako je vreme ni to nije loše
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...činjenica da je samo jedan čovek na ovom prostoru krenuo od osnovnog čipa i napravio DAC / AJA / govori u prilog tome , svi ostali su samo prčkali po tuđim radovima , to je bar jasno .

Ako pričamo o komercijalnim uređajima ovo stoji. Međutim, ima kod nas još ljudi koji veoma uspešno rade "ground up". Znam za nekoliko uradaka, između ostalog i moj DAC je tako napravljen. :oke:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako pričamo o komercijalnim uređajima ovo stoji. Međutim, ima kod nas još ljudi koji veoma uspešno rade "ground up". Znam za nekoliko uradaka, između ostalog i moj DAC je tako napravljen. :oke:

...... naravno da ja nisam mislio da nema u srbiji ljudi koji su sposobni da nešto pametno urade , samo sam postavio pitanje koliko njih .
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...