Jump to content

Gedli Suma


Eci

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 78
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Нешто ми се јавља да је то добитна комбинација, Горданови лавори и пола бабушке.Ономад кад је моја бабушка била на слушању код Гордана били су позитивни утисци што морамо признати да је то ретко чути од њега.Могу мислити како сада то звучи

zaboravih da prokomentarisem. da, ovo pojacalo je provelo neko vreme kod mene, nisam ga slusao bas sve vreme ali dovoljno da ga mislim dobro upoznam pa i uporedim sa mojim rezidentnim 10Y ampom.mislim da izmedju suma i babushke definitivno postoji sinergija (sto se posebno pokazuje u FFL sistemu gde je taj koncept 1/2 babushke mislim doveden do krajnjeg maksiumuma). ja sam bio i zainteresovan da Daudio amp ostane kod mene, medjutim bilo je par inherentnih karakteristika koje nisu isle tome u korist a to je pre svega mali gain koji amp ima sam po sebi, sto bi verovatno bilo resivo izradom dobrog aktivnog preampa. pored niza sjajnih karakteristika, pre svega u domenu toga kako hendluje nize registre (odlican bas), lepu tonsku sliku i generalno jedan jako zavodljiv zvuk za dugo slusanje, u odnosu na 10Y je on ipak imao za broj nizu transparenciju sto pripisujem izboru spreznog kondenzatora. tu mozda i gresim, ali uzimajuci u obzir problem sa nedovoljnim swingom za punu snagu koji daje ulazna lampa, mislim da bi ovaj konkretan primerak u buducnosti mozda trebalo probati sa transformatorskom spregom sa odgovarajucim prenosnim odnosom da se digne pobuda sa babushku, sto bi naravno bila greota da radi bilo ko drugi do autor pojacala. ovo ne pisem da bih kritikovao nego naprotiv, mislim da je ovaj uradak nevidjen potencijal da se sa par finalnih poteza dovede na state of the art nivo. u vreme kada smo pricali o ovome, privatni razlozi su bili jaci od motivacije da se udje u ovako nesto, nadam se da ce se u dogledno vreme situacija promeniti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Danas se družio sa braćom Lazar. Proveo jako lepo popodne, popismo po kaficu, popričali i poslušali Sume.Prođe 6 sati očas posla a meni se nije išlo kući, još mi se slušala muzika... ...cupkao nogom svo vreme i nisam hteo da tražim mane. Samo uživancija. Hvala ljubaznom domaćinu. :oke:PS Voleo bih da vidim Anubisovo lice kada bude čuo zvučnike.PPS Ne dajte Gagiju da ih čuje, skakaće vam po glavi dok ne dobije levkove... :sarcastic_hand:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Koliko me sećanja služi, men se onaj tvoj Sonido malo više svideo na basu, tako da nemoj da se sikiraš sa te strane, ono tvoje je kod mene razbilo uverenje da bas refleks ne valja. Čak su i Lazari razmatrali nešto sa laganijim kretnim sistemom za bas. Kanda to može i bolje. Kad bi Varga teo da napravi neku 15-ku...Iskreno rečeno, nisam ni gledao iza zvučnika, ronjao sam po diskovima FFL-u i slušao muziku. Ko da se zamlaćuje skretnicom, kratak je dan :) To je onako špansko selo za mene, još sam mali u toj struci. Vrteo mi se u mozgu neki supertviter, ali u ovom obliku kakvi su sad rado bi posedovao ove zvučnike i dnevnu sobu nešto većih dimenzija.Jedino sam turnuo nazad one sunđere u levkove, izvadio ih posle minut i papnuo na policu gde im je i mesto.Glavna stvar kod ovih zvučnika je što ič ne štrči, lepo rade tiho, otpanjeni, sa tri muzikanta a i Metallica praši kako treba... Onako sprave za celodnevno slušanje. Kao što rekoh, nije mi se išlo kući.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ima Varga 15" sonido-malko je skuplji ali kontam da je isto toliko i bolji od 12". Po karakteristikama(tj. u simulacijama) sličan je kao JBL2226.Voleo bih i njega da počujem...U odnosu na ono što ste slušali onomad kod mene, mnogo toga se promenilo na bolje...dampirana horna, skretnica konačno dovedena u red (ranije nisam bio stavio dobru vrednost konda i to je ono što je šibalo po ušima iz hornetine), kenwood upgradeovan i izvor promenjen. Sada se to sasvim korektno čuje i konačno mi je jasno zašto je Parham toliko dugo koristio H290 točir.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sume sam cuo...

 

nisi..... :)

 

Da li je moguce saznati gde ima da se kupi savitljivi medijapan koji je upotrebljen na ovim tractrix hornama?

ako se pitanje odnosi na midbass hornu sa slika koje sam postavio, to je obican medijapan manje debljine koji je zarezan svakih nekoliko milimetara da bi mogao da se savije. pogledaj malo bolje sliku i videces da se na spoju horizontalne i savijene vertikalne stranice mogu videti recke tj zarezi. kada se vertikalna stranica savije onda se zalepi za horizontalne stranice, neko vreme pricvrsti stolarskim stegama i gotov posao. na toj horni treba da se doda jos vertikalna sipka unutra kao ukrucenje zbog velikog raspona horne i to je to.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

napravi li karton krivu ?

ne, to mi se ne radi - treba naći neko drugo rešenje

Pa j. sto se nisu javili da ti posaljem onu ispravljacicu 866?E da ne poverujes,

866 - ima vremena, nekom drugom prilikom ;)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

dobar konceptmada mislim da polozaj BR portovanije odgovarajucitakodje ni polozaj HF jedinice koja je u ovom slucaju fiksirana i ne moze se omerati napred nazadALI to je u funkciji dizajna vrlo kompaktne kutije koja nije prevelika i zgodna je za izradu.ovde su portovi prakticno postavljeni na jedino slobodno mesto i to je ujedno i osnovni kriterum za izbor i poziciju portova....mislim da bi prvo trebalo odrediti optimalnu zapreminu kabnetapostaviti bas driver ka plafonu kabineta podici ga malo od poda,zatim odrediti ispravnu visinu mesta gde dolaze portovikao i povrsinu i dubinu portova, koji ne bi bilo lose da su mobilni zbogpodesavanja u odnosu na prostoriju i damping unutar kabineta.HF jedinica u posebnoj manjoj kutijici i stoji na kabinetupa se moze pomerati i gor dole, po horizontalii napred nazad..i naravno korekcija skretnice....korisna alatka za je MJK matcad sheet za ported box.Uz malo dodatnog ulozenog rada, vrlo malo dodatnog materijalai minimalnog povecanja cene projektamislim da bi se dobio mnogo mnogo vise iz ovih komponenataa to potvrdjuje i to sto i u jednostavnom ali modifikovanom stanju zvuce odlicno..treba imati u vidu da ako modifikacija promene faze basa i promene duzine portovadovodi do boljih rezultata onda taj bazicni projekat ima neki problem...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...