Jump to content

Iskra Garrard zvucnjaci by 0WAF


zerowaf

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 329
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Pitanje za Zen Mod ako može

 

Ako uz iskru FR stavimo APT80 kakva bi onda bila skretnica odnosno kondenzator na eminence

 

Nasao sam na njuškalu kod nas nekakve jbl basove stare s alnico magnetima 15inch i po oznaci kaže da idu od 40-6000Hz i osjetljivosti 100.2dB

pa razmišljam i o tome, a APT80 dolaze kroz mjesec dana i koštaju oko 440kn ( oko 60Eura ).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Samo jos da kazem nisam mogao docekat sutra pa sam spojio sve FR direkt i visoki preko 2,2uf wimaFR me odusevio ali visoki jeie g.....i k....c pa sam umjesto iskrinih visokih odsarafio moju vifu xt-25tg3004I stavio gore sa kondenzatorom 3,3 uf i ajme svira jakoooo dobro , samo ne smijem jako odvrnit pot jer sam sve spojio na borinu sigmu Mogu samo reci stvarno dpbra preporuka jos cekamo eminence visoki i mozda neki bas od njih i to je to onda pass 3 i kraj

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Samo jos da kazem nisam mogao docekat sutra pa sam spojio sve FR direkt i visoki preko 2,2uf wima FR me odusevio ali visoki jeie g.....i k....c pa sam umjesto iskrinih visokih odsarafio moju vifu xt-25tg3004 I stavio gore sa kondenzatorom 3,3 uf i ajme svira jakoooo dobro , samo ne smijem jako odvrnit pot jer sam sve spojio na borinu sigmu Mogu samo reci stvarno dpbra preporuka jos cekamo eminence visoki i mozda neki bas od njih i to je to onda pass 3 i kraj

 

Nazivna vrijednost Iskri je, ako je vjerovati naljepnici na njima, tek 10 Watta, ali su prilično osjetljivi i provjereno mogu prilično glasno odraditi.

Drago mi je što se i tebi sviđa zvuk iz njih. Ne znam koji bas driver bi se uklopio sa njima osim Sonido basa jer je većina petnaestica ipak manje osjetljivosti nego Iskre. To za Eminence će ti potvrditi ili opovrgnuti netko tko zna više od mene o skretnicama.

Keep posting!

 

P.S. Još ništa novo kod mene - zagustile mi se smjene na poslu. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo, poslije nekoliko dana opet mali update. Izrezane su rupe i napravljeni utori sa keksericom. Nije još ništa lijepljeno. Bit će sljedećih dana.
 
Slike:
 
Postavljena slika
 
Postavljena slika
 
Ovako je i trebalo:
Postavljena slika
 
 

Ali kad napraviš glupost onda ovako krpaš:

 

Postavljena slika
Sa piljevinom i ljepilom za drvo. :)
 
Budući da se to krpanje treba još osušiti danas nisu zaljepljene stranice. Bit će kroz koji dan. Sad ću opet imati nekoliko uzastopnih 18-satnih smjena, tako da će sve stajati još nekoliko dana.
 
 
Izgledat će ovako nekako:
 
Postavljena slika
 
Postavljena slika
 
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Opšte tehničko obrazovanje

Aha! Predmet u skoli, znaci.Ni ne sjecam se vise kako se to tocno kod nas zvalo...mislim "Tehnicki odgoj" u osnovnoj skoli, a u srednjoj vise nismo imali takav predmet.Lako je pokazati dobar OTO kad se ima alat. Nista ne bih mogao napraviti bez pomoci mog prijatelja u cijoj radionici je sve napravljeno.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U srednjoj je bio OTP - osnovi tehnike i proizvodnje

Ne sjecam se takvog predmeta. :( Ali nije to cudno. Ja sam bio u skolskoj generaciji koja je uglavnom prva pohadjala nastavu po nekim novim programima. Tako nisam imao niti ONO I DSZ.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

Also dakle,kako bi rekli gastarbajteri! Nije bilo updatea u temi neko vrijeme jer se radilo sporo i sporadično, pa bi bilo mučenje slati fotke za svaku sitnicu koja je urađena koji dan. A dinamici završavanja kutija nisu pomogle niti niske temperature u garaži/radionici.

 

Kutije su napokon zalijepljene u hrpu i stavljen je damping na tri od šest stranica,Zen mi je objasnio da se to zove blago dampiranje (ili tako nekako...). Upotrebljena je kamena vuna u debljini od 5cm koja je rezana tako da malo premašuje dimenzije stranice i tako se sama drži na mjestu. Ako netko zna gdje se uzgajaju kamene ovce od kojih se pravi kamena vune neka kaže - to bih volio vidjeti! :rofl:

 

 

Postavljena slika
 

 

 

Postavljena slika
 

Postavljena slika
 

Postavljena slika
 

Postavljena slika
 
Vide se i ukručenja kabineta: dva između prednje i zadnje ploče i jedno nešto veće širine između bočnih stranica.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zatim su pravljeni varioventi:

 

 

Postavljena slika
 

Postavljena slika
 

Postavljena slika
 
Kako gospodin Murphey nikada ne spava došlo je do nezgode sa jednom kutijom za variovent i pukao je poklopac prilikom "kirnanja" centara za rupe. Zato trenutno imam samo jedan, ali drugi poklopac je naručen i čeka se samo da još nekoliko žena uradi anticelulitni tretman. :) Kutije su od kreme koja se koristi u takvim tretmanima po kozmetičkim salonima. Skračena je na 5 cm dubine i zelijepljeno je novo dno sa rupama, a poklopac je izbušen na isti način. Ma vidi se na slikama.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo jedan gotov i spreman za svirku:

 

 

Postavljena slika
 
Visokotonci su i dalje Saba Greencone postavljeni da daščicu iznad kutije i zaštićeni sa 2,8uF:
 

Postavljena slika
 
Midbasovi su prošli kirurški tretman i dobili dršku od metle u sredinu. ;)
 
 

 

Postavljena slika
 
I na kraju to ovako izgleda u sobi dok se još ne testiraju razne varijante i dok ne dobiju nekakav pristojniji finish:
 

Postavljena slika
 
 

 

 

Na diya.hr sam dobio ponudu na PP za još jedan par ovakvih drivera. Budući da je meni dovoljan jedan par obečao sam da ću u temi na oba foruma spomenuti ponudu.

Traži se oko 40€ za njih i ako imate želju za njima i način kako da ih dobijete preko grane javite se da vas spojim sa ponuđačem.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Utisci bez varioventa, dakle samo sa otvorom pri dnu kutije:
 
Driveri nisu radili oko 3 tjedna jer sam umjesto njih slušao Sabine greencone. Prvo uključenje i prvih nekoliko minuta (mid)bas predubok! Za one koji su ih čuli - podsjetio me na AN kutije kad se ne stave propisno u prostor. Ispostavilo se da su kutije itekako osjetljive na udaljenost od zadnjeg zida, ali nisam primjetio istu osjetljivost na bočne zidove. Sada su postavljeni tako da je prednja ploča oko 95 cm od zadnjeg zida i malop nakošena prema slušatelju. Bas je sada prilično dobar! Nije da trese kuću, ali u mojoj sobi i za moje uši nije problematičan niti po definiciji niti po količini. Visokotonce sam malo nakosio prema gore i dojam je da je stage zahvalan na tome. Inaće,Iskre stavljanjem u kutiju nisu izgubile one kvalitete koje su imale i na otovorenoj ploči, a to su neposrednost i prirodnost. I dalje nestaju iz sobe kad krene muzika.
Za početak sam prilično zadovoljan.
 
Kada sredim i drugu kutiju za variovent ću se igrati sa količinom dampinga i položajem kutija u sobi. Ne mogu pretpostaviti hoće li i kako VV utjecati na (mid)bas ili na srednjetonsko područje. I dalje stoji moje mišljenje da je sa ovim driverima teško analizirati zvuk raščlanjujući ga na bas-mid-high tonove jer je sve povezano u jednu finu cjelinu.
 
Cijeli projekt ima moj:
Postavljena slika
 
Za male novce ćete dobiti rješenje s kojim možete živjeti.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja bih imao samo jedan komentar. Ono što se da videti na slikama a reč je o ispuni/dampiranju, to je mineralna vuna. Kamena vuna je svojski napresovana tabla isto tako neugodnog materijala za gladiti, ali je za razliku od klasične mineralne, debela od 5 do 10cm i veoma kompaktna i čvrsta, dakle, bukvalno, tabla. Mineralna vuna se pakuje i prodaje u rolnama a kamena u pločastim komadima. Da se u potpunosti shvati razlika, evo konkretnog primera: kod mene u potkrovlju, između gips-karton ploča (rigips) i zadaščanog krova, prostor je 12cm (gabariti greda koje čine kosinu krova) a sa lakoćom je stalo četiri sloja mineralne vune od po 5cm (dakle, 20cm na 12cm prostora) a u firmi smo pravili peć za pečenje plastifikacije sa oblogom od dva sloja kamene vune od po 5cm i jedva smo je naslagali i napresovali u 10cm prostora.

 

mineralna vuna vs kamena vuna:

 

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stein, ako ovi moji na diya.hr nastave zanovijetati je li kamena ili staklena vuna u pitanju postavit ću link na ovaj tvoj post! ;)

 

Inaće hvala za objašnjenje! Jasno i jezgrovito. U tvom stilu - kojeg cijenim.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stein, ako ovi moji na diya.hr nastave zanovijetati je li kamena ili staklena vuna u pitanju postavit ću link na ovaj tvoj post! ;)

 

Inaće hvala za objašnjenje! Jasno i jezgrovito. U tvom stilu - kojeg cijenim.

Ako ćeš davati reference, evo adekvatne, isti proizvođač daje tablicu karakteristika za mineralnu i kamenu vunu.

 

http://www.knaufinsulation.rs/sr/uporedne-karakteristike-kamene-i-staklene-vune

 

ili za one kojima bolje leži čist hrvatski:

 

http://www.knaufinsulation.hr/kamena-vuna-i-kako-nastaje

http://www.knaufinsulation.hr/staklena-vuna-i-kako-nastaje

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...