Jump to content

Iskra Garrard zvucnjaci by 0WAF


zerowaf

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 329
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Po nekoj procjeni koja je samo moj dojam, dakle vjerojatno griješim, osjetljivost im je oko 95db. To pretpostavljam jer se uklapaju sa Sabinim VT koji 95dB. Za sad nemam mjerenja iako sam rekao da ću ih odvesti jednom prilikom u Bjelovar  čovjeku koji je dao oglas da radi mjerenja zvučničkih jedinica.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovde može da se naleti na polovne RCF 12" i 15" za do 200 evra po paru.

 

RCF, iako zapostavljena marka, ima jako kvalitetne zvučnike, a mislim da bi jako dobro obavljali posao bas helpera. Svojevremeno sam nešto gledao i nabasam na zvučnik koji može ladno da bude zamena za JBL 2226, dupe na nošu.

 

http://www.rcf.it/en_US/products/precision-transducers/low-frequency-transducers/mb15h401

 

Zvučnik je lud :)

 

Sad, ne kažem da treba gledati baš ovaj ali mislim da se za male novce može doći do dobrih helpera.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala Zvu!

Imat ću to na umu kad i ako odluče početi isplačivati naknade za rad u firmi. (dimjbmmlumjčcu). Htjeo sam za nevelike novce uzeti jedne vintage drivere, ali nekako mi ne ide logistika oko prijevoza iz RS i plačanja u RS. Ma, ne sekiram se. Vidjet ćemo zašto je to dobro. :)

Sad sam cijeli u prikupljanju dijelova za preamp, a dok čekam se interesiram za neke opcije izlaznih pojačala. Kad i ako to napravim, prodajom svojih monoblokova bih mogao namaknuti lovu za neki ozbiljan coaxialac od 15" ili čak ostanem na Iskrama. Toliko su dobre, ali ako odem u OTL vode možda potražim nešto sa višljom Z.

Svakako cijenim prijedloge jer tako imam više opcija za planiranje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Prodajes Krklecove 211 monoblokove ? :shok:

 

Greota. 

 

 

Ne, ne prodajem još. Bit će na prodaju tek kad napravim svoje i ako budem zadovoljan svojim radom. Ne moraju biti bolji od Krkleca. Ako su bar blizu prevagnut će to što sam ih sam polemio.

Inače, ti monoblokovi su strava jedna! Imao sam u jednom trenutku Krklecove 807PP isto kod kuće. 807PP radi čarobno dobro! I skoro da sam već razmišljao o zamjeni. Onda sam ponovo prikopčao 211-ce.....i 807PP je otišao iz kuće bez da sam se osvrnuo. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovde može da se naleti na polovne RCF 12" i 15" za do 200 evra po paru.

 

RCF, iako zapostavljena marka, ima jako kvalitetne zvučnike, a mislim da bi jako dobro obavljali posao bas helpera. Svojevremeno sam nešto gledao i nabasam na zvučnik koji može ladno da bude zamena za JBL 2226, dupe na nošu.

 

http://www.rcf.it/en_US/products/precision-transducers/low-frequency-transducers/mb15h401

 

Zvučnik je lud :)

 

Sad, ne kažem da treba gledati baš ovaj ali mislim da se za male novce može doći do dobrih helpera.

RCF po meni ima najbolji odnos cena/kvalitet.

 

na nekom forumu sam naleteo na potpis: "RCF je mama, tj. mamina mama!"   :) baš tako

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 7 months later...

Pozdrav svima. Googlo za ove zvucnike iskra oz40 i naidjoh na ovaj forum :). Vec dugo ih imam a crko mi jedan bas. Ima li se gdje trenutno kupiti ili ko prodaje odavde. Trebali bi mi samo basovi/driveri ili samo jedan jer mi je jedan crko pa da uparim. Hvala! 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ajd da ne ispadne da ti niko ne odgovori ............. al' tesko ces da nadjes 1kom

 

sigurno crkao ?

 

mislim - moze se desiti da su sajlice samo u prekidu , a da namotaj nije izgoreo

 

kako se desilo crkavanje , odnosno - da li je mozda znao da prekida u periodu prethodnom crkavanju ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A kupio bih ja komplet kutije samo zbog ovog jednog :). A crko tako sto sam ga spojio na neko pokvareno pojacalo i crko u sekundi, sto je najgore ja sam to cackao i zeznuo membranu skroz. Poslije u jednom servisu mi rekose donesi da namotamo ponovo al kasno kad sam potrgo membranu. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...