Jump to content

Scan Speak| od SP95 preko Jensen do custom, by Shonne


shonne

Preporučeni Komentari

pre 37 minuta, shonne reče

Nisam ja uspeo sa 38L da spustim frek ispod 40hz...

Port mi je 76mm, nisam stavljao veci, ovaj sasvim dovoljan, sa 150mm duzine. 

Dobro ti je to, blizu si. Moj stari Scanspeak driver, sa sličnim Qts i Vas , kutija 40l neto, isti port i dužina beše 16cm.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Just now, NIXIE said:

Stalno nešto menjaš, nikako da povatam. Zar nije mnogo 58l? :heat:

u 38 L mi se drajver uopste nije pomerao, membrana... sad radi tek na malo vecim snagama, i to e dobro. Dok se tako ponasa u BR kutiju i imam ove rezultate za mene je super :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, Mikorist said:

Ej... pojma nemam koliko sam kablova promenio...Zapravo sve od pre 6 meseci...Oko 20 komada. I interno i spoljno ožičenje.Naponske i na kraju USB... Još samo zlatne osigurače da stavim..

jos malo ces da doktoriras sa kablovima. Cekam te za kondove i sam znas...a za osigurace da ne pominjem, samo je pitanje vremena :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

22 minutes ago, prophet said:

Ja bih poslusao Bokija i izmerio TS parametre. Potom simulacija. Probni kabinet. Tek potom merenja odziva itd.
Posle filozofirajte o zvuku.emoji16.png

a gde ti vidis da je sad problem, samo pricamo, otklanjamo nedoumice.  Ja zavrsio sa basom, sad mid tviter sekcija za resiti.  Inace za sve koji imaju SS 7 januara izbacio i podatke za volume drajvera koji je potreban za merenje tako sitnih parametra, revelator i illuminator serije :)

Untitled.thumb.jpg.a0417e26fa36cd34909fd97a460150d5.jpg

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

16 minutes ago, shonne said:

a gde ti vidis da je sad problem, samo pricamo, otklanjamo nedoumice.  Ja zavrsio sa basom, sad mid tviter sekcija za resiti.  Inace za sve koji imaju SS 7 januara izbacio i podatke za volume drajvera koji je potreban za merenje tako sitnih parametra, revelator i illuminator serije :)

Untitled.thumb.jpg.a0417e26fa36cd34909fd97a460150d5.jpg

 

Cabinet displacement volume je zapremina koju drajver "oduzime" od zapremine kabineta kada se montira.

Problem je u metodologiji.  Postoje odstupanja drajvera od fabričkih merenja, treba to uvek prvo proveriti. Zatim ostalo kao što napisah.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Just now, prophet said:

Cabinet displacement volume je zapremina koju drajver "oduzime" od zapremine kabineta kada se montira.

Problem je u metodologiji.  Postoje odstupanja drajvera od fabričkih merenja, treba to uvek prvo proveriti. Zatim ostalo kao što napisah.

da, u arta kada radis volume za t/s parametre, moras da ubacis "pravu" zapreminu, jer neces dobiti to sto zelis.

da se ne zaboravi sta ss kaze, imajte uvek ovo na umu, sto ljudi, sto cudi...

It is really important to understand that we are working with “small signal” parameters, which means that the excitation of the moving parts is so small that the mechanical properties can be considered to operate in their linear range. It is also important to realize that any small change of measurement method will result in different results. In fact, there are different ways of measuring these parameters in the market, and they are being used by different systems manufacturers to align or tune loudspeaker systems. So there is no one “correct” set of parameters, but several sets that could potentially be used and the key is to stick with one method and evaluate whether the resulting system response matches your simulation results. If you find an adequate match then that is what you should use.

MERITE ljudi, MERITE :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 months later...
On 17.2.2021. at 14:34, shonne reče

u 38 L mi se drajver uopste nije pomerao, membrana... sad radi tek na malo vecim snagama, i to e dobro. Dok se tako ponasa u BR kutiju i imam ove rezultate za mene je super :D

Super sto si postigao to sto ti odgovara. Nista ne menjaj i slusaj muziku.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 17.2.2021. at 15:49, shonne reče

It is really important to understand that we are working with “small signal” parameters, which means that the excitation of the moving parts is so small that the mechanical properties can be considered to operate in their linear range. It is also important to realize that any small change of measurement method will result in different results.

Novi driveri uvek malo odstupaju od fabričkih podataka. Kad bi ih sad izmerio razrađene sigurno bi bilo drugačije. Takođe na merenje utiče malo i da li je osa zvučnika postavljena horizontalno ili vertikalno, barem kad se koristi metod dodatne mase. Pošto neće da stoje vertikalno, u ovom slučaju važi se merenje u horizontalnom položaju. Evo mojih izmerenih vrednosti za Vifa NE225W08 i fabričkih.

NE225 nov diver horizontalno.jpg

NE225 nov driver vertikalno.jpg

vifa_ne225w-08.pdf

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...