Jump to content

Scan Speak| od SP95 preko Jensen do custom, by Shonne


shonne

Preporučeni Komentari

30 minutes ago, NIXIE said:

Novi driveri uvek malo odstupaju od fabričkih podataka. Kad bi ih sad izmerio razrađene sigurno bi bilo drugačije. Takođe na merenje utiče malo i da li je osa zvučnika postavljena horizontalno ili vertikalno, barem kad se koristi metod dodatne mase. Pošto neće da stoje vertikalno, u ovom slučaju važi se merenje u horizontalnom položaju. Evo mojih izmerenih vrednosti za Vifa NE225W08 i fabričkih.

NE225 nov diver horizontalno.jpg

NE225 nov driver vertikalno.jpg

vifa_ne225w-08.pdf 1.25 MB · 0 downloads

Sve zavisi na nacin koji meris, postupak...ima raznih kombinacija na net, e sad...kao sto kazu, ono sa cim si zadovoljan drzi se toga. Small T/S parametars 😁

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, NIXIE said:

Mrzi me da vadim sad drivere, ali ako se nekad ukaže prilika izmeriću ih razrađene.

To se preko Arte na pojacalo pusti na 20-30Hz, da se membrana pokrece kako bi se razradio zvucnik. Ako cekas muzika da ti usvira drajver, procice nekoliko meseci...💪😁

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, Koja said:

Reci ti meni kako si ti naterao bass box pro 6 da ti radi pod, pretpostavljam win10? :D

 

Odes u safe mode win 10, instaliras BB6 i sve njegove updates, vratis se u normal mode i pokrenes program. Radi sve...

Malo fleksibilnosti 😁💪

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ono sto planiram da radim...interesantna je ova stavka. 

Huge difference between 15 w and 18w. 15w actually sounds like a proper midrange sweet open huge sound stage and don’t have that edgy sound that 18w is cursed with. So much better I can almost guarantee you will love it.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ljudi vidim da se prica o 15W. Tu mogu da pomognem. 15 W je midwoofer koji moze da postigne odlican bas u kuciste od 14L. Moji zvucnjaci su Ellam Flex troels malo sam promenio design i vece kuciste. Umesto D3004 66000 stavio sam D3004 602010 slicni su po zvuku.I na kraj sam se odlucio za tweet R3004 602010 koji daje vise neutralnost u zonu high medium i nesto brzi je od D variante.Tu naravno ima xover da se podesi.15M nema nista veze sa tim on je mali woofer cone plexi i je jeftina varianta i to moze tanko da zvuci.Postoji ellam flex 3 way sto bih svakome ovde prporucio za 3 way varijantu ali za sad sto se mene tice nemam uslovi da modificiram 2 way na 3 way.Dosta ima da se radi oko kuciste i ovaj 2 way zvuci tako dobro.

20210709_102556.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Super. Tu i da ima malog/većeg? promašaja sa skretnicom, kvalitet drivera to nadomesti. Bio bi još bolji da centri drivera nisu toliko odmaknuti, ali to je kompromis (po meni veliki, kao i sama prednja ploča) zarad jednostavnosti konstrukcije kutije (samograditrelji/kit kompleti), a da ispoštuje vremenska kašnjenja drivera, tj. da ih vremenski uskladi. Mišljenja sam da izrada prednje ploče pod nekim uglom danas ne predstavlja nikakav problem.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 38 minuta, Nesic reče

Super. Tu i da ima malog/većeg? promašaja sa skretnicom, kvalitet drivera to nadomesti. Bio bi još bolji da centri drivera nisu toliko odmaknuti, ali to je kompromis (po meni veliki, kao i sama prednja ploča) zarad jednostavnosti konstrukcije kutije (samograditrelji/kit kompleti), a da ispoštuje vremenska kašnjenja drivera, tj. da ih vremenski uskladi. Mišljenja sam da izrada prednje ploče pod nekim uglom danas ne predstavlja nikakav problem.

Hvala. Kompromis i tako mora u taj svet diy. Evo jos s unutra, nema puno mesta i dosta pipljivo. Ali meni to ne smeta. Mora na sve da se misli. Samo da uradim ovaj up i to je to. Trenutno koristim exampli etalon iz madjarske sto sam kupio pre desetak godina.Top je to.

Ovaj prednji deo sto sam dodao mi je visak tako da ako se resim mogu isto i da priblizim centri kao sto si napomenuo. Zanima me isto ovo, imam visak te 15w8530k00 pa moze nzsto da se desi..https://techtalk.parts-express.com/forum/speaker-project-gallery/55354-the-intimates-an-easy-to-construct-high-end-2-way-monitor?view=stream

Ovde nesto slicno ali za studio. https://alpha-audio.net/review/review-acelec-model-one/3/

 

20210709_122921 red.jpg

20210103_201736 red.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 7/8/2021 at 8:27 AM, Nesic said:

15W bi trebalo da je njihov die beste driver. Sve se pogodilo kod tog malca.

Ako ce sa dva basa da se ide na nekih 90db...15W nikako ne lezi u tu pricu. Njegova osetljivost je na nekih 85db...u pravcu da se razmislja sa 15M on je vec nekih 90db ali da bi se upario sa tviterom veci rez. Sony je cak isao na nekih 4khz sa tim. Pitanje je koliko bi to dobro bilo...

U dobroj prici bi mogao da udje 18M koji bi se ponasao kao klasican mid sa tendencijom na rez 350-400hz gde bi moglo da se odradi odlicna impedansa na nekih 2,6-2,7 ohma ( dva basa su u pitanju) i rez koji bi vec prilicio tviteru 6600 koji moze da ide dosta nisko. 🙂

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 7.7.2021. at 23:20, shonne reče

Ono sto planiram da radim...interesantna je ova stavka. 

Huge difference between 15 w and 18w. 15w actually sounds like a proper midrange sweet open huge sound stage and don’t have that edgy sound that 18w is cursed with. So much better I can almost guarantee you will love it.

To sto je napisano ima smisao. I treba da se cuje 15W kako to radi. Primer sa dual 15w, ja to ne podrzavam jer iznosi dodatne troskove za nekih 90db i tesko da se lepo pokrene.

http://www.troelsgravesen.dk/Ellam-dappo_George.htm

Ali smisao je kako zvuci i to je vazno. U drugom pogledu moze da se ceni AT 18H52 kao the best od svih midwoofer te velicine, naravno dosta je skup.

Troels Atiri je odlican primer ili the monitor humblemade ali steta sto nije std 18H52 kod atiri i samo nekih 87 dB.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovde moze da se vidi Harissa project varianta od alambic zvucnjak koji se cesto uporedjuje sa najkvlitetnijih modela svih cena ovde u fr. On je isto toliko popularan kod zvicnjake kao sto je up u ampima. Naravno takodje smisljen u forumu hcfr. Ovde kazu kad se neko resi za ovaj model on ga cuva ceo zivot.

http://krapo.over-blog.com/article-5628783.html

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da se vratimo na projekat u pitanju...Shonne gde si stigo sa frd i zma ? Da li si popravio tu rupu od 2Khz pa na gore ? Da li kompensira to time alignement ? Pusti malo muziku da cujemo kako to sad radi. Drugo mora strogo da obrtis paznju na "phase drivers" da sve bude ok. Ja nisam strucnjak za to ali znam da je bitno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, Stale said:

Da se vratimo na projekat u pitanju...Shonne gde si stigo sa frd i zma ? Da li si popravio tu rupu od 2Khz pa na gore ? Da li kompensira to time alignement ? Pusti malo muziku da cujemo kako to sad radi. Drugo mora strogo da obrtis paznju na "phase drivers" da sve bude ok. Ja nisam strucnjak za to ali znam da je bitno.

Nisam radio frd i zma za drajvere. Bilo je u planu ali me uhvatilo ludilo za jos jedan bass drajver. Iskreno, ne radi mi se ovo sa jednim bass-om, vec cu da idem na drugu varijantu a to sve menja. To ce da bude finalno i radice se frd i zma. 

Naravno da su faze bitne, ako ne i najbitnije 🤗

Time, je popravio rupu sa pricom da za LR2 na ravnu plocu izmedju mid i tviter bude velika rupa, dok sa time to se vrlo dobro popravlja. Ovako nabodena skretnica je to pokazala. 

Svira to sasvim dobro i sad, vrlo dobro. Samo sto ne moze tj nemam opremu da bih mogao verno da docaram zvuk preko phone-a. 🙂

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...