Jump to content

SS DAC


sir Oliver

Preporučeni Komentari

Slatkia, poznate su mi prednosti i čari tog buvljaka, još kao klinja sam tamo zaradjivao solidan džeparac, pa posle trošio na druge gluposti.Ideja oko nove prednje ploče i ( ili ) kutije, je došla iz želje da sprava na kraju izgleda prvoklasno, jer će biti za moju kuću.pozdrav

Pa to sam i mislio, mogu tamo da se nadju izuzetni komad vredni trudapozdrav slatkia
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 222
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Kolega :confused1: svaka vi čas' :confused1: ... valjda će sada konačno svima biti jasno da svo ono :confused1: nema ama baš nikakve veze sa uredjajima o kojima se ;) , lampizaciji, tvom radu, FiFI-ju ... baš kao i u slučaju Lightspeed LDR, od kolega ZM i sp300b ... a šta se drugo moglo i očekivati od onih koji su se na onakav način istovarli po svima nama, pri tome bezočno lažući i olajavajući na sve strane Lightspeed LDR i sve koji su na bilo koji način (sa)učestvovali u svemu tome ili ga , ne daj Bože, javno pohvalili ... jadno :confused1:

Ja ne znam ko se krije iza nicka zodiac(a i ne zanima me baš nešto) niti poznajem bilo koga od te ekipe, al' kad pogledam ekipu saradnika HiFiles-a, sve te stručnjake mogu da pronađem tamo na gomili ... kolege iz BG verovatno znaju i više o njihovoj povezanosti, al' meni i ovo malo što znam o njima sasvim dovoljno govori o njihovoj objektivnosti i poštenju :eek: ; takođe na osnovu svega ovoga potpuno su očigledni njihovi stvarni motivi kao i histerija koja nastaje u vezi svega što nije dobilo njihov "blagoslov" ... bolesno :msn-rofl: ... a možda su ipak samo alavi ...

:eek: samo ti nastavi da se sigraš i lampizdiraš ... kuj bre nji' šiša ;) , važno je da se mi lepo družimo ... a pride još i zabavljamo.

:ban:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ocekuje se napad na lampe i na ovom forumu. Ustvari na svakom forumu. Moram da cestitam Ljubi sto je adekvatno i ekspresno reagovao zakljucavanjem teme. Mora da je pratio dogadjanja na Audiohardu. <_<

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Није ми јасно зашто је ова тема опасна за форуме.Где год да сам и мало прочитао, убрзо је била закључана!Почећу да сумњам у теорију завере.стоН_Колд

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zasto je opasna tema? Ja volim lampe. imam ih u svakoj sobi sa razlicitim abazurima. Cak sam dve spustio u podrum: jednu ruznu i jednu na benzin. Ima sa zadnje strane onaj sraf da odvrnes plamen i pumpicu da nabijes pritisak. Radi vec 40 godina bez problema. A da budem iskren, ne znam zasto bi trgovci svisnuli kad takvu let lampu nisam video nigde u prodaji. Prema tome Siroma samo ti ugradjuju let-lampe u cd-ove. Mozes ih zvati na engleskom "blowtorch" da nebi ovdasnji hifi-sti prepoznali o cemu se radiZanoravio smajli da me Zen ne ispravlja <_<

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pitanje za Siroma :Da li si pri "lampizaciji" probao 6N2P lampe i, ako jesi, kako rade ?Meni se licno svidja kako rade 6N1P (lepse od ECC82 i E88C), pa me zanima da li bi vredelo da potrazim ove 6N2P (vidim da ih je Fikus u vise navrata bas nahvalio).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Posto je ovo tema o SSDAC, onda samo da prijavim da je stigao, ali nismo se bavili istim. Pravili smo izlistavanje muzičkog materijala da se proceni jel' vredelo čekati toliko na zavrsetak gradnje svega sto sam radio. Posto su moja očekivanja prilično ispunjena a od strane kolezija i potvrđena u velikoj meri (naime, dotični #1 nije načisto ispljuvao moj skromni sistemčić) ondak mogu da kazem da će koliko sutra da se uveze i dotični SSDAC pa da stane uz nemodifikovano CD630 koji seruje isti čip u DAC-u i odmeri snage i slabosti... <_<

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam da li da ovde nastavim ili otvorim novu temu...Reč je o ispravljaču kojim se napaja laptop koji treba da sluzi kao izvor za SSDAC. Naime, probao sam sa oba laptopa koja imam, ACER Extensa 5220 i F-S Lifebook C-1020. Kod ACERa se trenutačno prikazao problem sa ispravljačem koji pravi toliko đubreta da zvoni i zuji sve dok je nakačen, zujanje probija i na zvučnu karticu, dok se kod F-S (Fujitsu Siemens) to čuje mnogo manje, ali se čuje. Problem sam resio tako sto sam Acer tera na baterije a posto nije u planu da se stalno koristi, usmerio sam paznju na Fujitsu koji na zalost ima baterije ali su na izdisaju... Nasao sam neki stari Hama ispravljač koji je prilično robustan i napravljen sa transformatorom koji mi idealno upao u kombinaciju. Igrao sam se sa nekoliko kombinacija napajanja i dosao do zaključka da se iz jeftinog čoperskog napajanja smetnje probijaju ka ostalim uređajima. Samo prisustvo i uključenost takvog ispravljača (naravno, reč je o jeftinim komercijalnim kineskim adapterima) ne utiče na nivo smetnji, ali itekako utiče ako je sastavni deo sistema u reprodukciji.Inače, sam prerađeni Philips CD460 kada se laptop napaja korektnim ispravljačem radi korektno i sa USB1.1 (omogućava transfer do 12Mbs) i ako je snimak posteno izripovan i odrađen, nema razloga da se stidi.Nakon nekoliko probnih kombinacija (hard particionisan na po 20G particije, visestruke OS opcije) najbolje se pokazala kombinacija sa frisko instaliranim: Win XP (SP2) i sve aplikacije viska odstranjene (MSN, OE, IE, Games,messenger, sva sminka isključena, write combining, hardware akceleracija itd...) Foobar2000 (poslednja stabilna verzija)ASIO driver (Asio4All - bez modifikacija latencije, za sada)Google Chrome browser Externi HDD je sasvim slučajno, takođe FS 500G sa sopstvenim napajanjem 5V i zaboden na produzni koji je dovučen iz susedne prostorije, dok ne resim neko kvalitetnije napajanje. Veoma je verovatno da ću da iskoristim prazan prostor u kutiji nekadasnjeg CD plejera i smestim HDD u kutiju sa DAC sekcijom... i neko adekvatno napajanje (bez čopera ili pojačana/poboljsana filtracija)Nastavak radova sledi...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne smestaj hdd u istu kutiju sa dac-om

???warum?Mislio sam postaviti oklopljen segment sa gumeniliziranim postoljetom posto je kutija 2/3 prazna pa...Rasipanje RF, grejanje, EM zračenje, mehaničke vibracije... sta? (zaozbiljno pitam) Ovako mi taj mali hard "visi" i svuda okolo je 'frikin' dzungla od kablova (mada, mnogo manje nego sa klasičnim desktopom...)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...