Jump to content

SS DAC


sir Oliver

Preporučeni Komentari

sta si se raskukao :) os' ti zakljucam temu , o'ma bi se primirio u poznatim okolnostima ..... :) :) :)

Slusaj ti crvena Pipiko, nemoj da mi se bahato ponasas i priprecavas sa kljucevi. Meni je dosta jednog takvog sto zakljucava i banuje, pa sam doso ovde. Nego , sta bi sa MD za kola? Jel se dzoramo ili ne?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 222
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Slusaj ti crvena Pipiko, nemoj da mi se bahato ponasas i priprecavas sa kljucevi. Meni je dosta jednog takvog sto zakljucava i banuje, pa sam doso ovde. Nego , sta bi sa MD za kola? Jel se dzoramo ili ne?

ma ne pretim ja tebi - daleko bilo - nego samo ukazujem sta ti stalno nedostaje ...... tu lezi izvor tvoje nelagode ..... :)md resavamo sutra - tvrda vera ;nesu mi javeli sta sam ocekivao kad sam ocekivao :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moj SS PC transport sistem:USB to SPDIF konvertor (DIY), digitalni kabl 75 Ohma i srebrni BNC, pozlaceni USB kabl, SONY MDS-JB920QS kao DAC,post-39-125382984932_thumb.jpgIspod je CD koji je ponzionisan dolaskom MDa.Laptop runing FOOBAR, WD My Passport 320GB, Mobilni telefon kao daljinski ( bluetooth)post-39-125383008716_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

aaaa prešao si na sony, izdajice jedna :thank_you2: šalim se, posle toliko godina filipsa malo promene dobro dođebajdvej, ovaj tvoj ssdac no1 radi fenomenalno (čak sam i cdp pomalo zapostavio), ali i dalje imamm onaj problem sa zvukom. iznosim ga ovde nadajući se da neko zna rešenje. naime, nakon puštanja muzike zvuk je tup i loš (kao mp3) i pravi zvuk dobijam tek kad izađem iz foobara, isključim dac i ponovo ga uključim, startujem foobar i tek onda mogu da uživam u muzici. posle toga sve je u redu, ali čim izađem iz foobara da radim nešto drugo i kad bih hteo ponovo muziku ceo postupak moram da ponovim :drinks: nekad mi se dešava da izgubim dobar zvuk čak i pri promeni play liste.znači, sve sam uradio šta treba: asio4, sva moguća podešavanja foobara (uputstva koja sam ja našao), deinstalirao zvuk u windowsu i ništa. koristim xp sp1, pa ne znam da li to ima neke veze.da li neko ima ideju šta se dešava?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa jeste. Ceo zivot plavuse, pa ajd sad malo da probamo garave. Jes' da je sve to isto , al malo da promenimo. SONY CD505 nisam imao srca da kasapim ugradnjom USBa pa sam , kad mi je natrcao mini disk, odlucio da ga uzmem cisto da se postedim :thank_you2: A sad su lep par. Sto se tice FOOBARa i ASIO, stvarno nemam pojma zasto se tako ponasa. Probaj ako mozes potpuno prazan PC samo sa Windowsom, Foobarom i ASIOm. Ja jos nemam dovoljno iskustva u slusanju ove kombinacije ( SS PC Transport) ali cu sve isprobati. U svakm slucaju pomoc prijatelja je dobro dosla a i guglanje ne gine.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa jeste. Ceo zivot plavuse, pa ajd sad malo da probamo garave. Jes' da je sve to isto , al malo da promenimo. SONY CD505 nisam imao srca da kasapim ugradnjom USBa pa sam , kad mi je natrcao mini disk, odlucio da ga uzmem cisto da se postedim :thank_you2: A sad su lep par. Sto se tice FOOBARa i ASIO, stvarno nemam pojma zasto se tako ponasa. Probaj ako mozes potpuno prazan PC samo sa Windowsom, Foobarom i ASIOm. Ja jos nemam dovoljno iskustva u slusanju ove kombinacije ( SS PC Transport) ali cu sve isprobati. U svakm slucaju pomoc prijatelja je dobro dosla a i guglanje ne gine.

pošto mi se to dešava i sa drugim plejerima (winamp,wmp) kontam da nije do foobara nego nego nešto sistemski.mislim, zvuk je toliko dobar da me ova stvar ne potresa mnogo (unapred napravim play listu i slušam), ali ako može da se reši, što da ne.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ma ne pretim ja tebi - daleko bilo - nego samo ukazujem sta ti stalno nedostaje ...... tu lezi izvor tvoje nelagode ..... :thank_you2:md resavamo sutra - tvrda vera ;nesu mi javeli sta sam ocekivao kad sam ocekivao :drinks:

Tvrda vera a prodjose 5 dana a ne jedan, a ni pismo ni razglednica. CCCC
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pitanje...da li duzina usb kabela utice na perfomanse konvertera? Da li se direktan IS2 signal moze dovesti na bilo koji dac, na primer na ovaj moj sonijev u x222es ? Da li bi u tom slucaju bilo prednosti u zvuku odnosu na fabricki transport ? Kontavam sa desktopa da dovucem usb kabel u plejer-mini disk ili whatever ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pitanje...da li duzina usb kabela utice na perfomanse konvertera? Da li se direktan IS2 signal moze dovesti na bilo koji dac, na primer na ovaj moj sonijev u x222es ? Da li bi u tom slucaju bilo prednosti u zvuku odnosu na fabricki transport ? Kontavam sa desktopa da dovucem usb kabel u plejer-mini disk ili whatever ?

Duzina kabla itekako utice na zvuk sve preko 2m je odprilike lose , mislim da je cak i Pedja Rogic postavio svoja merenja na Diyaudio.com sa razlicitim duzinama kablovatakodje zavisi i odakle se napaja pcm2706 . Za rest pitanja mislim da je USB vise pitanje koNfornosti a ne kvaliteta.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Duzina kabla itekako utice na zvuk sve preko 2m je odprilike lose , mislim da je cak i Pedja Rogic postavio svoja merenja na Diyaudio.com sa razlicitim duzinama kablova

takodje zavisi i odakle se napaja pcm2706 . Za rest pitanja mislim da je USB vise pitanje koNfornosti a ne kvaliteta.

USB je serijski interfejs. Deklarisan je da radi do 15 metara (50ft) ili sto je vaznije da kapacitansa kabla bude manja od 2500pF. Ako koristimo kvalitetne UTP kablove( 50pF/m) mozemo da se dobacimo 50 metara. Usto postoje repeater extenzioni kablovi kao i mogucnost promene interfejsa (RS485) koji "dobacuje" 1200m ali da ne raspravljamo o tome.

Ako se informacija logicki prenese ispravno, sto obezbedjuje intefejs i handshaking, onda nema gubitka kvaliteta. Stream je bez greske stigao do prijemnika (USB konvertora) i dalje mozemo da raspravljamo o uticaju digitalnogog kabla na prenos SPDIFa do DACa

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...