Jump to content

SS DAC


sir Oliver

Preporučeni Komentari

Dakle ovo vise nije haiku... Ovo mu dodje ko neka saga??? Uglavnom prozno delo! Sve u svemu shvatam da ima neke veze sa impotencijom, ali kakve veze sa tim imaju maline i kupine, a pogotovo zelen bostan (sto i nije tako lose ako ga nudi ona seja iz onog posta), mozda je to neki lek za impontenciju? Vrag ce ga znati! :huh:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 222
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Dakle ovo vise nije haiku... Ovo mu dodje ko neka saga??? Uglavnom prozno delo! Sve u svemu shvatam da ima neke veze sa impotencijom, ali kakve veze sa tim imaju maline i kupine, a pogotovo zelen bostan (sto i nije tako lose ako ga nudi ona seja iz onog posta), mozda je to neki lek za impontenciju? Vrag ce ga znati! :huh:

Cek kad umesto da zavrsi
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 months later...

U opstoj trci sa vremenom a nesto i zbog lenjosti, moji projekti SSDACa su se rasplinuli, razvodnjili i dosli u opasnost da se nikada ne zavrse. Dva do tri komada koji su nekako na jedvite jade prosvirali su zavrsili kod drugih clanova foruma. Moj rodjeni SSDAC nikako da se rassvira i kod mene. Uplasen da ce me entuzijazam napustiti a dva, tri projekta ( Wolfson, 4*TDA1541, AD, budzenje I2S/USB u CD) doci u opasnost da se neodredjeno prolongiraju, meni pre nedelju dana pukne film i izapnem se pa kupim jedan uredjaj koji mi je trebalo da posluzi da na sto laksi nacin dodjem do DACa za pustanje muzike sa PCa, eda bi na tenane mogao da radim na projektima.

Uz malo maltretiranja zelenog clana foruma post-39-125304824251_thumb.jpg( ako tako mu i treba; ni jedno dobro delo ne ostane nekaznjeno) da jurca po Subotici, kupuje i salje mi postexpresom,post-39-12530485603_thumb.gif najzad ja udomim jedan SONY mini disc recorder. Rec je o uredjaju koji snima na pisi brisi medijume nesto manje od CDa, koji je bio Sonyjeva nada da parira Philipsovom nesrecno izabranom formatu CDa od 12cm. Napravili su manje, lakse za manipulaciju medijume zasticene kutijicom ( kaseticom) i razvili princip kompresije bez gubitka kvaliteta. Taj uredjaj i koncept je prilicno napusten , ali je mene privukla mogucnost da radi kao DAC sa tri ulaza ( 2* opticki, 1* Coax) 2 izlaza ( OPT i Coax) a pravo da kazem nisam ni planirao da rezem diskice.

Uglavnom ja povezem moj USB to SPDIF konvertor na ovaj uredjaj i pustim muziku sa laptopa. Softver je Foobar a malo sam se igrao i sa bluetoothom pa mobilni telefon koristim kao remote control. Par dana je trajalo eksperimentisanje sa interkonektima i setovanjem Foobara ( ASIO obavezno - bez njega kao da slusate MP3), malo ga seljakao da svira na skupim sistemima od 10K Evriju, cisto da uporedim i sada mogu da sumiram utiske:

1.Kvalitet reprodukcije je isti ako ne i bolji kao sa CDa.

2.Fleksibilnost i lakoca manipulacije, neuporedivo bolja. Par desetina sekundi skeniranja WD My Passporta i 300 GB muzike je bilo sortirano po autoru, albumu, genre-u, izdavacu, kompozitoru.

Zakljucak: Moj CD ce izgleda u penziju. Tesko da cu se naterati da rezem CDe.

Generalni zakljucak je da PC moze ne samo da zameni vec i prevazidje CD ( govorim o jednom rangu cena, mozda bi visestruko skuplji CD bio neprikosnoven ali onda treba dati sansu i DACu da se abarthuje)

Meni je ovo vise nego dovoljno. Dok ne zazivi neki drugi format ( 192) ovo mi je odlicno. A tada letilicu u ruke pa :buehehe:

Ko nece da bude ortodoksni DIYer i da ceo DAC pravi od nule, ovo je resenje koje mogu da preporucim bez rezerve.

Kad budu gotovi i drugi DACovi, sledi uporedjenje.

Za sada:

:frusty::angry:

sreca sreca, radost,

sreca sreca radost

sreca sreca radost

uzivancija ----> Ren & Stimpi

post-39-125304798985_thumb.jpg

:yes3:SSDAC je tu

Botom line____________

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mozda tebi. Ja sam u ovom ipak zbog zvuka. Zadovoljan mogu biti i vijajuci zene ali one ne pevaju lepo.

samo me interesuje cije merilo koristis kad ocenjujes da li je dovoljno dobro ?

svoje , ili tudje ?

ako koristis svoje - onda si TI zadovoljan ;

ako koristis tudje , onda nesto nije u redu sa tobom :buehehe:

zakljucak ........ ti ........ zadovoljan

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tacnije sve je dobro kad se napolju svrsi! :buehehe::angry:

Mislis negde u prirodi, na cistom vazduhu, takoreci ispred kuce, "ante portas" sto bi rekli stari latini... :frusty:Mada losa ti je ideja da vrtis buljom u tom kontekstu, znas da je u nedelju parada :yes3:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tacnije sve je dobro kad se napolju svrsi! :frusty::buehehe:

Potseti me na onaj vic kad Monteniger krese turistkinju i ona prateci razvoj situacije i videci da ce da uskoro dodje do finisha kaze : " izvadi ga" a djetic odgovara ( sitno dahcuci):" ne bih ga sad ni iz rodjenog oca izvadio"
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislis negde u prirodi, na cistom vazduhu, takoreci ispred kuce, "ante portas" sto bi rekli stari latini... :buehehe:Mada losa ti je ideja da vrtis buljom u tom kontekstu, znas da je u nedelju parada :angry:

Ne vidi se sta je ispred mene kad vrtim tako guzicom... :yes3:A propos tijeh latinskijeh moja omiljeta mi je Ave Cesare more turi li ti salutanti!!! Ili tako nekako :frusty:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne offtopicite mi po temi vise. Admine, sve ovo prebaci u Vicevi a sad molim malo ozbiljnosti. Ja ponudio resenje za instant USB DAC i niko da kaze nesto konkretno. Ajde predlozi. Ima li neko neki DAC za trku? Cambridge Audio Dac Magic? DIY? Any?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne offtopicite mi po temi vise. Admine, sve ovo prebaci u Vicevi a sad molim malo ozbiljnosti. Ja ponudio resenje za instant USB DAC i niko da kaze nesto konkretno. Ajde predlozi. Ima li neko neki DAC za trku? Cambridge Audio Dac Magic? DIY? Any?

hoćeš ovaj moj ssdac, pa na crtu? :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne offtopicite mi po temi vise. Admine, sve ovo prebaci u Vicevi a sad molim malo ozbiljnosti. Ja ponudio resenje za instant USB DAC i niko da kaze nesto konkretno. Ajde predlozi. Ima li neko neki DAC za trku? Cambridge Audio Dac Magic? DIY? Any?

sta si se raskukao :) os' ti zakljucam temu , o'ma bi se primirio u poznatim okolnostima ..... :) :) :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...