Jump to content

SS DAC


sir Oliver

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 222
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

E. Clapton -Unpljugd; to je malo previse nafitiljeno prema visokima. Nije pravi timbar.Kad već predlazemo evo ja; Jacintha - Lush Life (XRCD). Ima sve sto audiofil treba :confused1: ......Slusao danas, pa se sjetih.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E. Clapton -Unpljugd; to je malo previse nafitiljeno prema visokima. Nije pravi timbar.

Moje nezgrapno objasnjenje... stavi dotični album u neki uređaj, garant će
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ajde malo mi je lakse jer sam nastojao biti fin i njezan u kritici, inače bi bilo gazi, gazi.... :confused1: Kada hoćeš nešto prodat opališ po Hary Belafonte At Carnegie Hall i još vičeš da je snimljeno 59-e, a kako bi tek bilo da je novija snimka. :confused1:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Siroma - kakvo je ono ludilo oko Siromalizatora na 'hardu ....... a vidim - probao si da ucackas i na FiFi-ju ?

Posto je meni zabranjeno drugačije, onda da upitam ovako: O čemu Zen pričas? (lnk plz) Kakvo ludilo oko Zenmodilizatora? :confused1:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Posto je meni zabranjeno drugačije, onda da upitam ovako: O čemu Zen pričas? (lnk plz) Kakvo ludilo oko Zenmodilizatora? :confused1:

ma - klasicno Steiniranje , kravlje loodilo ili sta ......presla posast sa fifi valjda ...... vec padaju podele fazona - vi banovani odande zagadjujete ovde ......... k'o da ima vise od 100 fantoma koji pisu po fifi forumima ..http://tiny.pl/z3k5
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hebo te na svakom bogovetnom forumu se nadje neki ... Definitivno cu se isclanim i odanle...

Neki ljudi su bezobrazno radoznali sta koliko kosta.A neki su ljuti branici lika i dela stranih firmi protiv cijih cena ne pomazu ni kozne gace:http://www.hifi-forumi.com/forum/viewtopic...=a&start=90Dzaba se Boki trudio da objasni da fiziku ne mozes zahebati...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

.............Dzaba se Boki trudio da objasni da fiziku ne mozes zahebati...

Ma moze, moze.... ali čemu? Meni već odavna dosta mlaćenja prazne slame, nadmudivanja i isterivanja pravde... Ajd ljudi, da nesto radimo a ne da brinemo tuđu brigu...

Ko ne zeli da vidi, ni naočare mu ne pomazu...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Cekaj, sada mi ti nisi jasan, na sta si mislio da moze?

Moze se objasniti, ali ako nema ko da saslusa objasnjenje nego večito iznova ko pokvaren gramofon skače sa istom pričom zapisanom u istoj brazdi, onda čemu?

U srednjem su veku ljude na lomaču kada su pokusali da objasne kako to da je Zemlja okrugla i kako to da nema kraja sa kojeg se pada u nistavilo, i kako se Zemlja okreće oko Sunca i... Ma jasno je zar nije? Ako nije, jasno je da neću objasnjavati vise od ovoga. Pametnom i ovoliko dosta... :confused1:

U engleskom jeziku ima reč, "zanemaran", tj ignorant sto se kod nas jo

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:confused1: ... The Fellowship of The Myth :confused1: , se (ničim izazvana) ponovo okupila :confused1: ... a sve u svrhu ;) , tj :msn-rofl:SVETE ISTINE svim preostalim nevernicima ... a i sire :eek:

Sto reče kolega ZELENI , najboljii lek protiv ;) zove se IGNORE :eek: ... a da, i besplatan je :confused1:

:ban:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pozdrav svimaImam pitanje u vezi sa ovim tipom uredjaja ( iz naslova )Nakon prerade CD plejera u DAC, praktično prestaje potreba za korišćenjem displeja i komandnih digmadi na originalnoj prednjoj ploči.Pošto nikad do sada nisam rasklapao CD plejere, jer nisam imao potrebe, pitam vas iskusne.Mogu li se uspešno postojeće prednje ploče zameniti nekom debljom, namenski napravljenom prednjom pločom a da se originalna kutija zadrži.Ovo je čisto tehničko pitanje, na koje ja nemam odgovor jer nemam iskustva sa CD plejerima.Posavetujte.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

......Mogu li se uspesno postojeće prednje ploče zameniti nekom debljom, namenski napravljenom prednjom pločom a da se originalna kutija zadrzi.......

:confused1:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja bas nisam majstoricav sto se tice mehanike pa mi nije poslo za rukom da ugradim aluminijumsku prednju plocu. Nabavio sam Al plocu ali nisam uspeo da je pricvrstim. Doduse nema ni alat za obradu a da bi otisao kod nekog majstora da mi odradi moram da kazem sta i kako hocu a to ne znam. Dva su osnovna problema:1.Prednja ploca oridjidji CDa nije ravna da se na nju samo aplicira AL ploca. Neko delovi su "stariji" sto bi rekli majstori, ( Trebalo mi je dugo da ukapiram sta znaci taj izraz) pa bi prvo trebalo ispuniti upustene delove i dovesti ceu prednju povrsinu na isti nivo pa tek onda prikaciti prenju Al plocu. Npr crnim inpus srafovima da se razbije jednolicnost Al ploce.2. Ako se zeli uklanjanje oridjidji prednje ploce i stavljanje nove, javlja se problem sto oridjidji ima zljebove a donja ploca CDa neke zube koji se spoje i usrafe pa je onda prednja poca fiksirana pod uglom od 90 stepeni u odnosu na kuciste. Takodje postoje i zljebovi na prednjoj ploci u koje ulazi gornja ploca . Mislim da bi izrada svih tih zljebova bila neresiv problem ( bar za mene)I treci problem :confused1: je vezan za OFF/ON dugme. Kod Philipsa je to najcesce ( a i marantza) plasticno dugme koje ima hod od oko 5 mm i pogoni plasticnu polugu nepravilnog oblika koja se proteze do zadnje strane uredjaja i povezuje se na prekidac. Za moje potrebe testiranja prepravki i nadgradnji je originalno kuciste sasvim prihvatljivo ali bi nekom bilo stvarno ruzno da to drzi u sobi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala na odgovorima.Razumeo sam sve na sta ste skrenuli paznju i sta ste komentarisali.Svakako sam očekivao da ta operacija nosi sa sobom odredjene akrobacije, u smislu masinske obrade.Razmatram, u sustini, je li isplativije i jednostavnije napraviti celu novu kutiju ili preraditi ( tunirati ) postojeću.Za neko vreme će mi to biti aktuelna zabava pa se pravovremeno informisem.hvala jo

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Leonardo sutra je nedelja poranis pa na pijacu u zemun ali ne ta kod tebe nego na kraju Prvomajske pa se malo cenjkas i nadjes odgovarajucu kutiju u koju treba uloziti najmanje rada a moze da se nadje za male pare.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

dal' da se ukljucujem pisati ocigledno , da ne ispadne da mudrujem ....dosta CD-ova ima plasticnu osnovu prednje ploce , i onda navucen manje ili vise dodatno profilisan U metalni profil ;oni koji to nemaju -imaju plastikaner prednju plocu nezakosenu ili zakosenu .ako je zakosena - najmanji je problem strpati je na glodalicu i poravnati i profilirati po zelji , pa onda ili smotati adekvatnu navlaku od fancy lima , sa sve klirit intarzijama :confused1: ili izracunati adekvatnu debljinu novog fronta od punog Al , koju ce preradjena ploca izdrzati ......... naravno - precizna racunica govori da je sve preko 2 KG kriticno - rizikuje se implozija samog cd-a :confused1: ok - dosta zezanja s moje strane - treba ti precizan apipang da smotas nice navlaku za prednjicu, a ti mozes da ucinis cudesne bocne inserte i resio si sve .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...