Jump to content

Šta čini neki Zvučnik High End uređajem?


Mikorist

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 115
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Jesu isti drajveri, ali je prostor drugačiji, i što je mnogo bitno jako ga je teško iskoristiti. Prostorija je za zvuk bitnija od kvaliteta samih drajvera.

...pa, sad, ako pričamo o High-Endu, onda je sve bitno...Najbolji Accuton 7" mid-basovi koštaju 700e/kom., nije to bez veze...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jesi ih slusao? ja sam cuo utiske ljudi sa sajma i vele da sviraju ko kante, a moguce da je do prostorije

Slušao sam Vivid zvučnike mnogo puta kako ovaj model G1, tako i G3, B1 i V1,ali nikada nisam čuo da bilo koji od tih modela loše svira,... svi zvuče vrhunski.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 months later...
  • 2 nedelje kasnije...

Komentar kao da je pisan za odgovor na naslov teme:"But look - this is a luxury hobby. It's not really about sound quality, despite all the audiophile screeching to the contrary - it's about beauty, luxury, convenience, elegance, money... and sound quality."

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 11 months later...

Jedna veoma karakteristicna stvar je sto profesionalni driveri imaju konstrukcijski ugradjenu "zastitu" tako sto spulna izlazi iz magnetnog polja posle izvesnog hoda.Razmislite kako se to manifestuje u smislu zvuka.Zamslite realni scenario u recording studiju kad gitarista odvrne malo vise pojacalo da bi dobio zeljeni zvuk pa jos doda i neki "efekat" a ispred stoji mikrofon koji ne prasta nista.Naravno da pojacalo ima profesionalni driver.Mi bi smo od takvog zvuka posle hteli da slusamo HiFi.Neka mi neko objasni kako.U pravu je Zen kad je rekao da Rock zvuci najoriginalnije kad se slusa na slicnom na cemu su i svirali u ono vreme.Treba samo naci na nekom djubristu takve kutije i pojacalo i stvar resena.HiFi?Pa nema ga ni u originalnom snimku osim po naucnoj definiciji.Nivo suma, opseg freq. i to. DIN norma koji ono bese broj. 45.....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hm. Hifi je zapravo verno prenošenje upravo te distorzije, ma kakva ona bila. Ja sam se davno već pomirio sa tim da se muzikanti ne mogu dovući u sobu (ajd, ovi trubači što bauljaju ispred gradske većnice i čekaju svatove, još nekako...) ali ako je sistem dobar i slušam muziku koju volim (veoma važna stavka) onda mogu da se opustim i jednostavno uživam u toj muzici. Samo ako je sistem dovoljno dobar, naravno... Pass-u su onomad skrenuli pažnju da je tamo neku svoju konstrukciju mogao napraviti i bolje. Odgovorio je sa jednostavnim "this is good enough" a mislim da veoma često od dosade kad nemamo šta pametnije da radimo, izmišljamo kerefeke umesto da jednostavno uživamo...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vidi ovako.

Ima razloga zasto su profi driveri takvi.

To pomaze i pojacalu i driverima ali utice na snazne peak-ove koje hifi driver bolje reprodukuje pod uslovom da je sam sposoban i da ima sta da ga pokrene kako valja.

 

Zamisli bas ili cak i solo gitaru kad ih nagare efektima a pojacalo u B klasi. SRV je recimo svirao na najmanje deset pojacala odjednom i to mu je bilo malo.

Takodje ako neko ima nezgodnu tehniku sviranja to je mnogo tezi zadatak za ozvucenje. Isto kao sto je  i "tezak" audio materijal za reprodukciju u obicnim kucnim uslovima.

Pa su se onda setili da nije lose da za bas ima mnogo najmanje 4 a obicno 6 ili 8 komada desetki umesto 12 ili 15 i to je isto super resenje mada malo drugacije zvuci ali je zvuk kazu "brzi". Verovatno je bio cilj da se postigne neki odredjeni zvuk ali su time reseni i neki drugi problemi tehnicke prirode.

 

Danas dobar pojacavac za bas ima 400W a svira na prosecnih pola od toga. Sta mislis zasto? Ranije se nizalo vise njih da bi se dobila veca ukupna snaga.

 

Dacu ti domaci zadatak da pogledas na netu koji je to basista prvi zapoceo i kad je to jos bilo. Naravno, kao i to kakav je svirac bio.  ;)

Radi se o aluminijumskim membranama u pocetku radjenih bas za njega.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...