Jump to content

Raspberry Pi


Zen Mod

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 115
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Ima li SPDIF ( Toslink ) out?

Ima li još neki credit cards sized comp koji bi razmotrili pre GBa?

evo sta ima:

The ARM1176JZF-S 700 MHz processor, VideoCore IV GPU, and 128 or 256 Megabytes of RAM. The design does not include a built-in hard disk or solid-state drive, instead relying on an SD card for booting and long-term storage. This board is intended to run Linux kernel based operating systems.

The foundation plans to release two versions; Model A & Model B. Model A will have 128 Megabytes (MB) RAM memory, one USB port and no Ethernet controller, while model B will contain 256MB RAM memory, two USB ports and a 10/100 Ethernet controller.

Though the Model A doesn't have an RJ45 Ethernet port, it can connect to a network by using a user supplied USB Ethernet or Wi-Fi adapter. As typical of modern computers, generic USB keyboards and mice are compatible with the Raspberry Pi. The Raspberry Pi use Linux-kernel based operating systems. Debian GNU/Linux, Iceweasel, Calligra Suite and Python are planned to be bundled with the Raspberry Pi. The Raspberry Pi does not come with a real-time clock, so an OS must use a network time server, or ask the user for time information at boot time to get access to time and date info for file time and date stamping. However a real time clock (such as the DS1307) with battery backup can be easily added via the I2C interface.

On February 19, 2012 the Raspberry Pi Foundation released its first proof of concept SD Card image that can be loaded onto an SD Card to produce a preliminary operating system. The image is based upon Debian 6.0 (Squeeze), with the LXDE desktop and the Midori browser, plus various programming tools. The image can also run on QEMU allowing the Raspberry Pi to be emulated on various other platforms. The Raspberry Pi Foundation plans to release a version of Fedora later.

ovakav , ove velicine i cene - za sada nema :oke:

mozda imaju spijuni i manje :msn-rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ima li SPDIF ( Toslink ) out?Ima li još neki credit cards sized comp koji bi razmotrili pre GBa?

imas analogni audio na 3.25 , imas HDMI audio i imas USBsto se mene tice , bilo sta sto je iole skuplje - ili sastavljam normal PC ili kupujem jos jedan WD TV Live ; WD ima optical , ali racunam da je to ipak inferiorno u odnou na posten usb/I2S
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

si diy ili appleman ? :wink2:

DuYer sam kad je benefit, intrigantnost i ušteda velika. Za malu razliku u ceni i generalno malu cenu više volim ključ u ruke. ( Najviše jer nemam vremena)Da vam ne kvarim volju ali da li bi radili takav projekat ali skoro od nule?Router  + OPENWRT + USB sound (DAC) ...NPR ovako nešto http://devices.natetrue.com/musicap/. Ja sam nabavio router i OpwnWrt. Umesto 5$ USB sounda stavio bi onaj moj SSDAC ( USB konvertor)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

meni ne treba - ako mi bude trebao jos jedan media gadget, kupicu jos jedan WD TV Liveovaj gadget je zanimljiv zarad multifunkcionalnosti,minijaturnosti i minijaturne cene

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

meni ne treba - ako mi bude trebao jos jedan media gadget, kupicu jos jedan WD TV Liveovaj gadget je zanimljiv zarad multifunkcionalnosti,minijaturnosti i minijaturne cene

Ruter je minijaturan, kad se nabilduje na Linux postaje multifunkcionalan a cena je više nego dž. NeoTV 350 reprodukuje i HiRes , a WD TV mi ne treba jer ovi novi TVi reprodukuju direkt sa USBa ( imaju plejer u sebi).Ako ugrabim vremena nabudžiću OpenWrt pa javljam kako je ispalo.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...