Jump to content

Raspberry Pi


Zen Mod

Preporučeni Komentari

Miko - da li bi Foobar radio na Raspberry ?

Zavisi od OS, ako smem da se ubacim, i ako sam razumeo (pomalo nejasno) pitanje...Ne vidim šta bi Win tražio na RB...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 115
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

sam polupao loncice ......... opet ..........foobar nema distro za linuxelem - sta bi od audio playera za linux radilo na ovome , a da je kvalitativno na nivou foobar-a ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

moze ako ga nabavis :yeahi:

Na šta je mislio:http://en.wiktionary.org/wiki/foobarhttps://en.wikipedia.org/wiki/Foobarhttps://addons.mozil...x/addon/foobar/ ... ;)

sam polupao loncice ......... opet ..........foobar nema distro za linuxelem - sta bi od audio playera za linux radilo na ovome , a da je kvalitativno na nivou foobar-a ?

Koliko vremena imaš?Jednostavno rečeno: sve jer se pitanje quality zvuka rešava na sasvim drugom mestu... ;)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ako wine (emulator) moze na linux koji ide sa Raspberry Pi, moze i foobar... sa mini Win-om bi moglo da bude problema sa driverima, ne?

пише да wine не ради на Raspberry Pi, но, изгледа да ће win8 моћи да ради...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

prijatelj mi je rekao da imaju preko 350000 zahteva za Raspberry Pi...

Да, доста купују ученици по школама у УСА да вежбају програмирање (свуда са собом).
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...
  • 1 month later...
  • 2 months later...

Javili od kuće da je mi je DHL nešto isporučio. To može jedino biti Raspberry Pi. :)

Ideja mi je da njega, Lampuceru i hiFace smestim u jednu kutiju i puštam muziku i filmove sa Foobar-om i XBMC, putem Android telefona. Sve to pod Linux-om. Za hiFace je navodno napravljen Linux driver: https://github.com/p...-usb-asyncaudio

Naravno, nemam nikakvog iskustva sa Linux-om, ali uz pomoć bih se valjda nekako snašao. Prvi korak bi bio izbor Linux instalacije i instaliranje drivera za hiFace. Na kraju skutijavanje.

Ima li neko savet koju instalaciju Linux-a da probam, a da može da pušta Foobar (ili nešto adekvatno), XBMC (ili adekvatan HD video player), a da im pristupam preko Android telefona?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Raspberry Pi je stigao. U jeftinoj tankoj plastičnoj kutiji, sa mestom za učvršćivanje :) Za proveru i testiranje će se lako iseći za portove. Napajanje može od Samsung S2. Imam i USB tastaturu. Ali nemam mali HDMI kabl.'Ajd' da pravimo player, sa onim što mi se zateklo: Raspberry Pi+Lampucera+hiFace. Možda može zvuk da se skine i sa HDMI-a.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imas toliko dobrih Linux instalacija da ne znam koju da ti preporucim, ali mozes recimo probati sa Mint Linuxom ili pak sa Music Linuxom koji su minimalnih zahteva, ali nisam siguran da na tu Malinu mozes da stavis te verzije Linuxa. Pokusaj na googlu da nadjes koje verzije mogu da idu na Raspberija, a kad to saznas onda pitaj za savet koje od verzija da stavis. Ja bih uvek izabrao neku minimalisticku varijantu (recimo DSL (Damn Small Linux) koji staje na 50 MB a ima sve sto vole mladi), jer te minimalisticke varijante stede CPU pa ce ti plejeri sigurno lepse raditi...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

He, he. Ovo radi. Instalirao sam prvu distribuciju sa Raspberry Pi download liste na SD, Sve sam prvo povezao (tastatura i miš ,a dva USB porta, HDMI kabl u TV i mrežni u ruter), na kraju priključio na punjač od mobilnog telefona. I radi :) Rezolucija je loša, ali to je zato što sam ga ubo u običan HDMI port na računaru (probao na PC portu - bolje se vidi).Naravno, odmah sam poželeo drugu distribuciju i sada se instalira Raspbmc - to je valjda distribucija koja ima XBMC na sebi.Eto meni zabave tokom zime :)'Ajd' neko da se pozabavi hardverom - il' da instaliram driver za hiFace (ne znam kako :) ) il' da skidamo digitalni signal sa HDMI (to znam još i manje).P.S. spravica ima čak 5 komada majušnih dioda, ni ne vide se dok ne zasvekle :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...