Jump to content

Raspberry Pi


Zen Mod

Preporučeni Komentari

'Ajd' neko da se pozabavi hardverom - il' da instaliram driver za hiFace (ne znam kako :) )

Kada budete raspoloženi za to, sve je samo nekoliko koraka... Makar bi trebalo da je. Kod mene sam uspeo da load-ujem taj module u kernel... Dakle, može...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 115
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Modul sa Linux driverima za M2Tech hi Face prvu verziju? Na Raspberry bi kernel trebalo da bude na SD kartici. Biću raspoložen kad ponovo dođem u posed hiFace-a, nabavim još USB portova (extender li je - zaboravio sam kako se zove) i sredim kablove, da ne zapinjem za njih.Raspbmc sam instalirao i pustio film. Radi normalno. Sve računare na mreži je pronašao, ali verovatno bi trebalo da ih sve postavim u istu radnu grupu da bi mogao da vidim fajlove. Film sam pustio sa USB flash-a, tako što sam isključio tastaturu :)P.S. Molim Vas da mi ne persirate, zaista nema potrebe za tim, nisam to zavredeo :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kada budete raspoloženi za to, sve je samo nekoliko koraka... Makar bi trebalo da je. Kod mene sam uspeo da load-ujem taj module u kernel... Dakle, može...

e eee bas to nam treba za voyage MPD.. tu sam te cekao gosn pticice.. probao, ali nesto nije uspelo..a sigurno moze da se podesi. Samo fali iskusni kernelija :D
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za voyage, raspbmc, za raspbian i za koznaštajoš :)Inače, pustio sam sinoć dva HD (720p) filma (Harry Potter-a, ukoliko je nekom bitno :) ) jedan za drugim - sve je teklo glatko, bez pregrevanja, štucanja i zapinjanja. Skoro 5 sati.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sa 256, požurilo da mi isporuči, kasnilo dve nedelje sa isporukom, pa se izvinjavalo, umesto da je kasnilo još jednu, pa me častilo sa 512 :)Izgleda će biti problem sa zvukom. Ako ne uspe instalacija hiFace USB to SPDIF, preostaje jedino neki HDMI to DVI+SPDIF konverter koji je Žika pominjao, koji osim što košta kol'ko i Pi, daje (meni barem) neizvestan rezultat. Svejednako se lepo zabavljam :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sa 256, požurilo da mi isporuči, kasnilo dve nedelje sa isporukom, pa se izvinjavalo, umesto da je kasnilo još jednu, pa me častilo sa 512 :)Izgleda će biti problem sa zvukom. Ako ne uspe instalacija hiFace USB to SPDIF, preostaje jedino neki HDMI to DVI+SPDIF konverter koji je Žika pominjao, koji osim što košta kol'ko i Pi, daje (meni barem) neizvestan rezultat. Svejednako se lepo zabavljam :)

Polako, Žika je napisao (istom veličinom slova) i da postoje druge mogućnosti... ;)HDMI>S/PDIF su ostatak neke prethodne Žikine potrage kojoj ima traga i ovde na Forum-u. Ima ih i koji su tvrdili da u HDMI (DVI) nema S/PIF podataka...Ne vidim (za sada) zašto install ne bi uspeo. Complie .ko file-a (i ostalih) je prošao OK. Kernel(i) ga(su) lepo prihvatili... Nemam HW na kojem bi to probao...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hardware je najmanji problem. Čak dve platforme. Jedna je ruterska ploča Alix 1D, a druga Raspberry Pi. I M2Tech hiFace, prva verzija - komada 1. Sve to ukoliko postoji Vaša dobra volja i želja može da se stavi na raspolaganje.Sa Alix-om sam hveo da pravim ozbiljniji audio player (uz neki ozbiljniji DAC), a Pi bi uz postojeću Lampuceru mogao da bude manje ozbiljan multimedia player. Sa Asus Xonar u PC-u na trećem mestu, i zajedničkim NAS, za neko vreme bih rešio pitanje digitalnih izvora.Tri sobe, tri sistema 2+1 dece uz moju malenkost :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Smernice:Raspakovati archive-u koju ste dali gore u neki folder, recimo DIY...U tom folder-u uraditi

make -f Makefile
Otrčati do folder-a /lib/modules/име_тренутног_kernel-а/U njemu obrazovati folder extra. U taj pod-folder sručiti (copy) sve iz DIY, da sada ne objašnjavam šta je potrebno a šta nije, kasnije može da se otrebi...Odraditi
modprobe snd-usb-asyncaudio
i probati... Moguće su potrebe za restart-om ponekog service-a, ali ne raditi reboot dok se ne uverite da je module uspešno prihvaćen. Onda ide njegovo (po)stavljanje tako da se podiže uvek...Naravno, pošto su ovo samo smernice, poneke od ovih command-i zahtevaju root ovlašćenja no to je (o)lako...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Woland

Ne mogu da tvrdim da ce da proradi na RPi ali vredi probati. Ovo je za Android OS i Samsung S3 mobilni ali RPi je u osnovi isto

to, ogoljeni mobilni telefon. Osnovu Android OS-a cini Linux kernel a ALSA (Advanced Linux Sound Architecture) je deo Linux kernela.

ALSA USB Audio source code: https://github.com/s...d/usb/card.c#L2

pa bi trebalo da je moguce prikaciti USB DAC ili neki interfejs koji radi pod Lin, pozeljno bez drajvera.

PS

Ovo nadjoh poveden temom o ESS Sabre ES9023 DAC chip-u.

Ako ne uspe prica sa RPi, evo resenja koje ce svakako da radi a kosta malo vise od RPi-a, $49+$3 postarina:

Najmanji USB DAC na svetu, Stoner Audio UD100. Jos kazu da odlicno svira - ljudi koji su narucili, na ovom malezijskom forumu

Postavljena slika

Earbud slusalice moze da pogoni direktno ali je bolje prilkjuciti ga na PP+Amp

Postavljena slika

:drinks:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Svašta Srbin ume da napravi, smo pare da uzme :) Interesantna spravica. Prvo treba da ustanovim da li (verovatno da) mogu da se instaliraju Linux driveri za hiFace (koji imam), na Pi. DAC (nekakav) takođe imam. Ako to proradi, lako će se skutijati multimedijalni player ograničenih mogućnosti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Istina, ali čini mi se da to Pi ne može. Na kraju, ukoliko se Pi pokaže stabilnim u radu (za sada jeste), ako ništa drugo skinuću SPDIF sa HDMI porta, onako kako je Žika predlagao.Uz Alix sam planirao Sabre DAC. Razmišljao o ES9018, ali me je realnost spustila na ES9023. Ubeležio sam se za balansiranu verziju Subbu DAC V3 na velikom diy.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Istina, ali čini mi se da to Pi ne može. Na kraju, ukoliko se Pi pokaže stabilnim u radu (za sada jeste), ako ništa drugo skinuću SPDIF sa HDMI porta, onako kako je Žika predlagao.

Da, ovde nam treba her Žikina pomoc i svih Linux znalaca sa onim "compile", "make" itd. segmentom, probati da se (navedeni) sors kod ubaci u RPi a dalje je sasvim lako. Ako nece HiFace1, radice HiFace2 ili drugi interfejs kome ne treba drajver pod Linux-om.EDIT:Koliko sam na sajtu RPi procitao, pogledao video sa predavanja, implementacija USB standarda im je i zadavala najvece muke. Nadam se da su i uspeli da isprate sve zahteve. Za HDMI port bese opet nekih spravica razvijenih, potrazicu.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da, ovde nam treba her Žikina pomoc i svih Linux znalaca sa onim "compile", "make" itd. segmentu, probati da se (navedeni) sors kod ubaci u RPi a dalje je sasvim lako. Ako nece HiFace1, radice HiFace2 ili drugi interfejs kome ne treba drajver pod Linux-om.

Pa, napisao sam...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo linka za audio preko HDMI izlaza: http://chrisbaume.wordpress.com/2012/06/24/raspberry-pi-upnp-media-player/

Pogledati komentare, pomazu u izboru plejera itd.

Onda sve to predas deci da se uce programiranju kako je to primarno i zamisljeno a ti napravis ozbiljan digitalni sistem za reprodukciju muzike... :shinymj5:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 months later...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...