Jump to content

GIGAWORK LM-DAC3 - DAC za pocetnike


 krvimozak

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 172
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Pocetak price je ovde (ako nadlezne ne mrzi, neka prebace poslednja tri posta na pocetak ove teme)http://www.diyaudio....post__p__116837

dobra ti tepsijotacna :cheers:

Jeste smesno, ali plan je bio da ga skutijam u stari cd.Od plana se odustalo iz objektivnih razloga - visina trafoa je prevazisla gabarite kutije.Mogli su da budu daleko manji ali isao sam na faktor sigurnosti 3 za transformerse.Ukupno nije neki veliki izdatak a dobar trafo nikakva elektronika ne moze da nadoknadi.Trafci su naruceni kod Stevanovicahttp://www.stf.rs/Sve pohvale za njihov rad!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a ovo, jel vredi nešto? ili trla baba lan...http://www.kupujempr...lter_id=6555118

To je verzija sa trafkom i dodatnim integralnim kolom koje regulise biranje ulaza. Mene do sada kosta sve skupa oko 120 budjona, a pogledaj kakvo je jadno napajanje u ovom sa oglasa.Ako mislis da kutija i skutijavanje vredi 200evrona, kupi ga. Radi vise nego odlicno.Ako se makar malo razumes u svajsovanje, pravi ga sam.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

vidim da rade i izlazne trafoe za ceve, jel neko probao?

Jeste, ali nisam ovlascen da kazem ko. Ako te bas zanima, mogu na pp.

Ako sam dobro razumeo šta je bilo traženo, uradih to...Ako sam pogrešio, recite, ispravićemo...

Pa, blizu si bio. Hteo sam ustvari da ovde dodju postovi od slike mog DAC-a pa nadalje...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zanimljivo iskustvo od juce.Slusao malo DAC popodne i sve je bilo ok. Uvece kada sam se vratio sa posla, pustim neki disk, i krene muzika, neki metalni prizvuk na visokima, povremeno nesto pucketa u zvucniku. E U q...., pomislih - pa majke mu ga kineske, ni dva dana nije izdrzao i crce!Probao sam sa menjanjem kablova, proveravo konekciju trafoa, merio napone, menjao pretpojacalo - nista.Medjutim, primetim da tarafo na F5 (a decko nema taj obicaj) zuji i setim se kako je Stein pricao da se to kod njega dogadjalo samo kada je neki kucni uredjaj u radu.Posumnjao sam da je prljava struja uzrok problema i pogasio muziku.Danas u podne ukljucim isti disk od sinoc, lampucera radi ko nova... F5 ne zuji... Ovaj, sta sam ono ustvari hteo da pitam - kakav i koliki mrezni filtar bi ovde zavrsio busines?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zanimljivo iskustvo od juce.Slusao malo DAC popodne i sve je bilo ok. Uvece kada sam se vratio sa posla, pustim neki disk, i krene muzika, neki metalni prizvuk na visokima, povremeno nesto pucketa u zvucniku. E U q...., pomislih - pa majke mu ga kineske, ni dva dana nije izdrzao i crce!Probao sam sa menjanjem kablova, proveravo konekciju trafoa, merio napone, menjao pretpojacalo - nista.Medjutim, primetim da tarafo na F5 (a decko nema taj obicaj) zuji i setim se kako je Stein pricao da se to kod njega dogadjalo samo kada je neki kucni uredjaj u radu.Posumnjao sam da je prljava struja uzrok problema i pogasio muziku.Danas u podne ukljucim isti disk od sinoc, lampucera radi ko nova... F5 ne zuji...Ovaj, sta sam ono ustvari hteo da pitam - kakav i koliki mrezni filtar bi ovde zavrsio busines?

Ovaj?http://www.diyaudio.rs/topic/1185-filteri/page__hl__filteri__fromsearch__1
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Kako mi je dosadio oftopic evo malo da se vratimo na temu...

Kao prvo:

Za celu pricu oko nabavke i pustanje zasluzni su Boki, Shuca77, Shone (njemu posebna zahvalnost jer je odradio posao oko prudzbine i placanja), Pera, Zen i StonKold savetima kada je bila frka oko sklapanja.

Posle visednevnog slusanja i to najrazlicitijeg materijala evo utisaka (uz napomenu da namerno do sada nisam procitao ni jedan jedini prikaz doticne spravice)

Ekipa je u sastavu - transport LG dvd, noname interkonekti, lampucera, svajsovani pasivni preamp, F5, noname kablovi, Cabasse Sloop M4.

Prvo dobre osobine

1. detalji, cuje se sve ono sto do sada nisam mogao da primetim na gomili snimaka

2. detalji!

3. detalji!!

4. bas je odlican, ne fali nista iako M4 ima pad pocev od 120Hz pa nanize; cak i orgulje zvuce vise nego dobro

5. velika pozornica

6. prostor opisan do najmanjeg detalja po dubini i sirini

7. lokacija instrumenata odlicna

8. separacija vokala odlicna

9. pun zvuk, nemoguce je primetiti rupu u nekom delu spektra

10. nema sanse da bude zamorno slusanje ni posle vise sati

11. makro i mikro dinamika odlicna

12. balans basova, srednjih i visokih ujednacen do perfekcije

13. nema potrebe za tonskim kontrolama na preampu, ma ni pod razno

14. lampucera nema "svoj" zvuk, neutralna je do OO

15. zvuci analogno, ali stvarno

16. najbolje od sve digitalije koju sam slusao

17. uostalom, ne samo da je najbolja "u odnosu na uredjaje marke XYZ" vec je zvuk naprirodniji moguci, tj. u poredjenju sa originalnim zivim zvukom radi najbolje

Lose osobine su samo dve

1. osetljiva je na prljavu struju (pisao sam o tom problemu)

2. ne kosta par iljada budjona pa nije bas pogodna za q...enje.

Mene, bez skutijavanja, do sada kosta oko 120-130 keka, uz napomenu da je +/-13V umesto za 500mA odradjeno za 1,5A a trafo za 8V umesto za 800mA je 2A. Trafci su po Zenovoj preporuci odradjeni posebno, +/- je motan bifilarno, uradjen je na oba slepi zastitni navoj, zaliveni, peceni itd.

Eto, ako sam mozda propustio neki vazan detalj, pitajte.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovde sam pomenuo ponestohttp://www.diyaudio.rs/topic/4947-koji-cd-plejer/page__view__findpost__p__112629Ima jos, ali je nebitno.Imam dovoljno zivih instrumenata (gitara, klavir, violina, harmonika) koji mi sluze kao referenca za prirodnost zvuka. To je valjda bitnije. A mozda i nije :frusty:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...