Jump to content

GIGAWORK LM-DAC3 - DAC za pocetnike


 krvimozak

Preporučeni Komentari

Ne ćutim, vidiš da kazujem. I nemam ga ja. nabavio sam samo da poslušam.ništa ne reče, kad će ih slušamo.

Samo za Branka - nemoj da si nestrpljiv za slusanje. Neki od nas imam obaveze, neki od nas nemam standardno radno vreme, neki od nas radim, neki od nas idem na ranc vikendom, neki od nas nisam jos skucio lampuceru tako da nije zgodna za vozanje i setnju po gradu...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 172
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Samo za Branka - nemoj da si nestrpljiv za slusanje. Neki od nas imam obaveze, neki od nas nemam standardno radno vreme, neki od nas radim, neki od nas idem na ranc vikendom, neki od nas nisam jos skucio lampuceru tako da nije zgodna za vozanje i setnju po gradu...

A mi ostali ne radim, nemam obaveze, ranch, radno vreme mi ne postoji....

Ja ću ti skutijam DAC a može i u onaj čorbaluk da bude. Imam kutiče za tebe sam tako

Postavljena slika

A meni nije Lampucera data na slušanje neograničeno.

BTW juče bilo slušanje Lampucera VS AudioAlchemy. :whiteflag:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Samo za Branka,zbog OPA :)post-995-0-69555700-1335647681_thumb.jpg

Koji je si metnuo chip?Nego usput, zar nije bilo pametnije kupiti jeftiniji kit bez USB ulaza i poseban USB-SPDIF konverter koji podržava 24/96... ovaj radi samo sa 16-bitnim materijalom..
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Batali njega, kako sada svira ? Da menjam i ja moje?

Sve svira bolje od NE5532 :) .Moj prvi izbor je bio OPA627,ali mi se nešto ne naručuju kineski,ne deluju mi ubedljivo,a legalno preko Texas Instruments koštaju 27 evra po komadu...Na ovo sam slučajno naleteo po veoma povoljnoj ceni i kupio maltene napamet...Razlika je drastična...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Koji je si metnuo chip?Nego usput, zar nije bilo pametnije kupiti jeftiniji kit bez USB ulaza i poseban USB-SPDIF konverter koji podržava 24/96... ovaj radi samo sa 16-bitnim materijalom..

Ja sam stavio BB OPA 2111,Brankov omiljen...Meni USB nije bitan,a ovaj kit se pokazao kao pouzdan,tako da nisam hteo da eksperimetišem...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kako si ga hvalio ja pomislio da je bogznašta.. ako nisi karabudženjem uništio podnožje probaj LME49720, nije ni skup ni loš..

Nisam ga nešto hvalio,pomenuo sam ga u kontekstu Branka,jer ga on često pominje,i u kontekstu povoljne kupovine...Karabudženjem nisam ništa uništio jer je princip menjanja OPA izvučeš jedan,ubodeš drugi...

Čuo sam i da je AD740 dobar...Fina stvar na ploči je ta što je sve možeš ,ako hoćeš,jednostavno da zameniš...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

... jer je princip menjanja OPA izvučeš jedan,ubodeš drugi...

Ponovo moram da reagujem na ovako losu preporuku - ima chipova kod kojih je prosto "bockacnje" moguce. To su spori i prekompenzovani chipovi, namenjeni pre svega radu u DC uslovima (merni, instrumentacioni) kao sto je navedeni OPA2111 (SR 2V/uS).Medjutim, kod brzih i interno nekompenzovanih chipova (a takva je vecina stvarno dobrih OpAmp-ova) mora se daleko vise povesti racuna o implementaciji da bi se postigli odlicni rezultati.Dakle prost turi-vadi metod nije nacin da se dobiju stvarno dobri rezultati.Treba uloziti malo truda u citanje i razumevanje datasheet-ova da ne bi dosli u situaciju da neki los ili osrednji chip bolje zvuci od stvarno vrhunskog (sto je samo posledica neodgovarajuce primene).
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sve Ok ali mi je samo bitno da znam da u stvari nisam slušao isto što i KiM. To što je slušao KiM je, po tvojim rečima, bolje od Lampucere.Sad me još više kopka da li su Boki i Anubis slušali isto što i ja :)Editovan naslov teme.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@SipiNisam nikome ništa preporučivao...Daleko bilo...Niti imam znanje,niti pretenzije da nekom bilo šta namećem.Ovo je ipak forum za ljude,malo stručnije od mene pa se moje prisustvo više može smatrati kao izlet...Nadam se da me niko nije poslušao i promenio postojeći OPA na svojoj ploči...Ja sam ovo uradio na sopstvenu odgovornost,i moguće posledice sam snosim...Merenje,teoriju prepuštam stručnjacima.BB OPA2111 bolje svira od NE5532.Osim ako posledice ove zamene nisu kratki spoj,kuršlus ili spontano samosagorevanje, dalje teoretisanje me ne interesuje...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

BB OPA2111 bolje svira od NE5532..

Otkuda znaš.. ti veruješ i da žica svira bolje posle tretiranja tekućinom..NE5532 uopšte nije toliko loš, fali mu malo energije i detalja ali bar ne iskače nigde i ne farba... ovi audiofilski chipovi znaju poprilično da lažu..
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam nikome ništa preporučivao...Daleko bilo...Niti imam znanje,niti pretenzije da nekom bilo šta namećem.Ovo je ipak forum za ljude,malo stručnije od mene pa se moje prisustvo više može smatrati kao izlet...

Ovo je forum za sve i nema potrebe da se osećaš inferiorno na bilo koji način.Ja sam najbolji primer za to, sve sam prepustio stručnjacima pa sad samo teoretišem :rofl:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

... BB OPA2111 bolje svira od NE5532....

E bash to je vrsta postova koja navodi na krivi trag...Sve je OK kad kazes: "u ovoj konkretnoj situaciji rezultat je taj i taj", a ovako uopsteno data, tvrdnja koju iznosis je netacna.Probaj da recimo U Benchmark DAC-1 stavis OPA2111 umesto NE5532 pa da vidis iznenadjenja... ;)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja verujem šta?Kad bi ti konstatacije bile jasnije i manje maliciozne možda bi i bilo moguće da ti odgovrim.Ovako ne razumem...

http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/12687-ftafinal-touch-audio/#entry196581http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/12687-ftafinal-touch-audio/page__st__680#entry419383
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...