Jump to content

BB-BJ2


bata bane

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 356
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Gotova plastifikacija, sutra da pokupim ploce, a onda i neka fotkica...Elem, ako budem bio ekspeditivan moguce da cu uspeti do kraja nedelje da elokisiram sve i da montiram delove, a onda jos samo prednja strana......i dalje nemam inspiraciju :drinks:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kako misliš to da uguraš u te flaše meni nije jasno... :to_pick_ones_nose2:

Da si ti meni ziv i zdrav, ta lozovaca je u stvari moja domaca loza (u toj flasi trenutno je tura od prosle godine, u fazi sa slike je bila od pre dve god), rum se gustirao uz caj od nane i kamilice, a jeger je izuven uz dodatak uzoa od strane moje lepse polovine (dve tri casice) Girl of White Ninja, mene i mog cimera kada sam polozio automatsko upravljanje (najjebeniji ispit na mom faxu)........ Uf kad se setim kakva je to noc bila, u stvari jegera se bas i ne secam (on je prvi pao u prvoj rundi) ali secam se da nam je bilo interesantno da stavljamo led u uzo, a on mucenik pobeli od muke........... I sta se ti sad sekiras, pa ne moze nista da korodira, alkohol je to :to_pick_ones_nose2:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako se eloksaza uradi lepo (odmascen, dobro pripremljen aluminijum, korektno izvedena eloksaza), tranzistori mogu da se montiraju bez liskuna (jer je eloksaza elektricni izolator) pa u tom slucaju dobijamo bolji transfer toplote nego preko cistog aluminijuma i liskuna...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako se eloksaza uradi lepo (odmascen, dobro pripremljen aluminijum, korektno izvedena eloksaza), tranzistori mogu da se montiraju bez liskuna (jer je eloksaza elektricni izolator) pa u tom slucaju dobijamo bolji transfer toplote nego preko cistog aluminijuma i liskuna...

Svojevremeno mi je jedan prijatelj nudio male eloksirane plocice sa sve rupom koj se koriste umesto liskuna kao izolator....Pa jer bolje da koristim liskun i neeloksirani Al ili da rizikujem i krenem sa eloksazom kao izolatorm....Narano prvo provera sa pipalicama jer to zaista funkcionise...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Na Fischer-ove crno eloksirane hladnjake (SK56) sam vise puta montirao 2sk1058, IRFP240/9140 kao i 2sa/c1943/5200 bez liskuna i nikad nisam imao problem, sve to sljaka vec neku godinu i nema sta da mu fali jer ona povrsina hladnjaka na kojoj je montiran tranzistor sigurno nece moci da bude ostecena. Doduse, oni ljudi u Fischer-u znaju sta rade - kad su domaci elokseri u pitanju, nije lose vise puta proveriti... ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

upravo tako ;ljudi u Fisheru imaju vise nego respektabilan nivo proizvodnje , sto podrazumeva konstantan kvalitet ;sto ce reci - ako oni napisu da je njihova eloksaza te i te debljine , ona sigurno nije manja .no - mislim da valja napomenuti , iako volimo da drvimo i razmatramo opcije - u praxi taaanka mica + kvalitetna pasta sasvim rade posaoko hoce bolje - ima solucija - oxidisane plocicccice , keramicke plocicccice , Keratherm , kapton ...... name it

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Iz prakse bih dodao da se ne retko dešava da tokom bušenja rupa u hladnjaku i urezivanja navoja, sitan špan dospeva na površinu hladnjaka i da nije velika mudrost oštetiti eloksažu ako se brlja i žuri. Jedna mikro ogrebotina i doviđons... Ja bih (ali to sam samo ja, this old fart) svakako ozbiljno razmotrio jedan lep tanak sloj izolatora... Bejah na zmijinom spisku za ujedanje...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...