Jump to content

BB-BJ2


bata bane

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 356
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

A jes zamazo paste ispod tih L profila za dijode, a? A? A?

Nema paste, mrdnula mi ruka dok sam blico...pa mutnoMora sve se rasturi pa se plastificira i eloksira...pak onda pasta...

ljubi vas cika gagi, `celice vredne :dance2:

Daj neke slicice prednje ploce, da ne jurcam po netu tebi to ionako druga kuca :wink2:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Molim da udje u zapisnik primedba, gospodina administratora....ali ako ste primetili vratio bih se na sliku iz posta 44 u kome se jasno vidi mali L profili koji vire sa prednje ploce. Na svakom L profilu postoje po 4 rupice za koji ce se montirati diodice. Diodice na plocicama su samo radi estetskog dozivljaja :wink2::drinks:

evo , stidim sejavno:rofl:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@batabane :oke:da li si možda razmišljao da upustiš gornju i donju ploču ( glodalicom se skine debljina lima na hladnjacima ), pa bi tada gornja i donja površina bila ravna

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Leo nema (na zalost) tako veliki stan za tako veliku glodalicu :sarcastic_hand:mada BB moze to da resi dodatnim firkantima iznutra , i suzenjem poklopca da upadne

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Taj ladnjak je debo oko 9cm, a Leova glodaljka ako se dobro sećam iz nekog posta može da glođe do 100mm visine...Teoretsko pitanje: Jel bi moglo da se ladnjak polegne na rebra i glocka lagano sa strane, da se eventualno upusti?Meni inače i vako lepo, mada sam ja svoju gornju ploču na iste vake ladnjake upustio ovim ZM-ovim metodom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Daj neke slicice prednje ploce...

Nije slika ( i nisam Gagi ) al' pokušaću slikovito...neka prekrasna fosna da razbije heavy koncepciju,ubivena šelakom ili lakom, ali opasnim, mat! da ne bude debeo, nego dubok ( kako to lepo reče jedan čo'ek ovde )
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

klirit ce mu izgleda jeftino na tu mrgu

izgleda jeftino kad ga kačiš samogal kad ga uramiš u brušeni alu pa ispod njega možeš sa otvorima i led diodama da radiš šta hoćešbem ga mislo sam nešto ovakopost-38-0-15189900-1331676857_thumb.jpgmada je boja klirita kod mene ka "zetska teča" no znate na koju boju klirita mislim
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@FFL & @ManicP , upuštanje gornje ( i donje ) ploče u ovom slučaju nije baš najsretnije rešenje.Čela hladnjaka su iz ranijih projekata bušena i imaju više rupa nego što treba, pa ploče pokrivaju višak ( vidi se na fotosima u 42, 43, 44 )Postavljanjem lajsni na unutrašnje vertikalne strane bi dovelo do većih prepravki gornje, donje i zadnje ploče.Mislim da ni ovako ne izgleda loše, naprotiv, kada se uradi lepa drvena prednja ploča sa umetnutim metalnim elementom biće sasvim OK.Posle crne plastifikacije i crne eloksaže ivica gornje ploče će vizuelno biti gotovo nevidljiva.Moje učešće u skutijavanju BB - BJ2 je bilo ograničeno na izradu " firewall-a ",noseće ploče para torusa, L nosača za vezu sa hladnjacima, L nosača dioda, izrada para limova za montažu napajanja i elektrolita i dorada nekoliko otvora. To je bilo i traženo.Bata Bane će dobiti, tj. BJ-2, još i 4 nogice Ø40 al' za neki dan.Biće to MOMČINA od ampa.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...Mislim da ni ovako ne izgleda loše, naprotiv, kada se uradi lepa drvena prednja ploča sa umetnutim metalnim elementom biće sasvim OK...

E ondak, evo moje ideje za moj amp nekad u budućnos'.Lepa drvena ploha a na njojzi neki vako aluminijumski panel http://www.krellonli.../evo900e_fs.jpg
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Momci, hvala na savetima...medjutim, posto su vec postojale sve urezane rupe vec mi je bilo nateravanje maka na konac, a kako mi je komplikovano da uhvatim majstora sa velikom gloalicom onda sam i odustao od toga i prihvatio vec postojece resenje.Amp je baziran na Pass-ovom J2 u izvedbi nasega Rajka, ili MZen-a and friends-a. Radi u A klasi sa oko 2A mirne struje i daje oko 20akW.Danas u toku dana ce biti gotova plastifikacija, crna sitnozrnasta, potrfilo se da bas danas rade sa tom bojom pa sam pre posla odne da se radi. Varijata na Batajnickom drumu u El. industriji je radionica.Danas cu probati da ispravim zakrivljena pera hladnjaka filigranskom metodom koju mi je demostrirao Leonardo sa velikim penkalom. Onda ide pranje i struganje hladnjaka priprema rupa za plocicu i JFet tranzistore....a ondak eloksaza.Sto se tice prednjice, definitivno ce ci neko plemenito drvo od jedno 2-3cm sa Al aplikacijom po sred. Mislio sam eventualno da ugradim neke retro a-metre jer imam par komada, ali nisam siguran.Ovaj gumb sto svetli je super varijata, ali koliko se secam nema velikih i nema za ove struje vec mora da se radi plocica sa relejom za paljenje, naravno , mozda gresim.:drinks:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

BB, ako ne kvarim temu, u kojem je programu rađen model? Pitam čisto zarad mogućnosti (ako mogu) da se poigram modelom i eventualno odradim neke vizualne igrarije... Pošto sam zaglavio sa idejama apropo svog pojačala, možda čačkanje po nekoj već postojećoj probudi maštu... Ako je Google Sketchup, onda kao da ništa nisam rekao/pitao...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stein, model je radjen u 3Dmax-u, mogu(da probam) da ti posaljem fajlove, posto sam ja u ratu sa kompijuterima, pa se poigraj ako moze da ti pomogne.Ako sam dobro shvatio pitanje.... :drinks:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala na odgovoru. Nemoj da šalješ ništa, *.max faljovi se ne mogu otvoriti kod mene, zaboravi. U svakom slučaju, dao si mi dobru ideju na čemu sam zahvalan (izgled prednje ploče) ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...