Jump to content

Stop the Internet Blacklist Legislation


Mikorist

Preporučeni Komentari

  • 3 nedelje kasnije...
  • Odgovora 120
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

  • 10 months later...

Za one koji ne vole da budu praćeni, da ih GoogleAnalytics ne zamara i ostalo, podsetih se malo pre, podsetio me je moka na UF...

Ghostery add-on... Perfect! Radi na svim browserima...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 6 months later...

KRŠENJA AUTORSKIH PRAVA ZAKONODAVSTVO I PRAKSA U SRBIJI"IP adresa korisnika ne može smatrati isključivim dokazom na sudu. Ona samo služi identifikaciji fizičke lokacije računara sa kojeg je izvršeno krivično delo, odnosno sa kojeg su prekršena autorska prava. Na osnovu te informacije se saznaju adresa i identitet korisnika, odnosno pretplatnika i dobija nalog suda da se izvrši uvid u prostorije i računar koji se na toj adresi nalaze. Tek ukoliko se uvidom u sadržinu računara otkrije nedozvoljeni sadržaj, to može predstavljati dokaz da su prava prekršena.Ni to, međutim, ne znači da je pretplatnik/korisnik izvršilac tog dela; u pitanju može biti računar koji koristi više lica, računar u internet kafeu, računar koji se nalazi u poslovnim prostorijama i n je posebno zaštićen ili je zaštićen a pristup tom računaru ima više zaposlenih itd""Korisnici/pretplatnici interneta mogu po prijemu „upozoravajućih pisama” tražiti zaštitu od javnog tužilaštva, koje bi moralo da istraži da li jedošlo do prisluškivanja elektronskih komunikacija, odnosno kako su nosioci autorskih prava došli do informacija o elektronskim komunikacijama korisnika. Kada je reč o krivičnom postupku, korisnici ne mogu biti krivično gonjeni zbog bespravnog posedovanja autorskih dela, osim ukoliko su ona namenjena daljoj prodaji, odnosno ukoliko ih učine dostupnimdrugim korisnicima interneta ili drugim licima na bilo koji način (šerovanje , narezivanje diskova, postavljanje sajtova i fajlova za nazakonitu raz-menu itd.) i to jasno reguliše član 199. KZ-a."videti ceo tekst (pravni fakultet) :http://www.pravnifakultet.rs/images/2013/zapisi-1-2013/Pravni_zapisi_2013-03_05_Reljanovic.pdf

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hoće reći, ne idem u ćorku zato što imam muziku narezanu na gramofonske i druge ploče... ili ne...

internet korisnik bi trebalo da bude zasticen kao beli medved, sem u slucajevima kada se dokaze da je kriv (i to zestoko) . u ovom tekstu gore pise da ne bi trebalo cak provajderi ni opomene (za torentovanje) da salju  pravno gledano, no iz iskustva znam da provajderi moraju da salju opomene (za sve sto stigne)  jer ce im doci sve IP adrese na blok liste ( DNS blacklists) van Srbije

 

(brutalna sila tih agencija),

 

odnosno korisnik nista vise nece moci da otvori a ni mejl da posalje van nasih granica (ako je AS ceo blokiran)...i to je jedino sta mogu da urade - da posalju opomenu ,

 

iskljuce konekciju, ili sta je vec napisano (i predvidjeno) u korisnickom ugovoru internet operatera .  ostalo (otkrivanje identiteta, i sl.) sve mora da ide preko suda (komplikovana i skupa procedura) ....

 

----------

 

p.s.

 

koristim (godinama) p2p fajervol, da ne bi pravio problem provajderu , slali mi opomene, iskljucivali (zbog par sf filmica) i sl..

 

za linux moblock:  http://moblock-deb.sourceforge.net/

 

za windows peerblock :  http://www.peerblock.com/

 

 

ko ume sa iptables (komplikovano za pocetnike) ovo mu iznad ni ne treba na linuxu - treba da ubaci "samo" sve IP  agencija koje

 

love kopirajt u  " policy DROP :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hoće reći, ne idem u ćorku zato što imam muziku narezanu na gramofonske i druge ploče... ili ne...

 

 

Ako ćemo u ćorku radi mjuze nadam se da će nas razvrstati po žanrovima. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako ćemo u ćorku radi mjuze nadam se da će nas razvrstati po žanrovima. :)

 

Nemoj tako... Ja bih onda da me ture na neku playlistu gde ima svega... :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nemoj tako... Ja bih onda da me ture na neku playlistu gde ima svega... :)

 

 

Ma ti nemaš brige! Ionako ti je sve narezano na vinil. :rofl:

Ti ćeš nam donositi empetrice (i kučine :rofl: ) sakrivene u domaći kruh. ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...