Jump to content

Stop the Internet Blacklist Legislation


Mikorist

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 120
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

E jest, mene što je smorilo dok sam ga opasuljio da me ?NE? tera na ćiriicu...

dođe mi da je ko u kafani zabacim na zid da pukne. Nema tri dana kako sam je kupio... tastatura, misim...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

necu tu pretragu - hocu obicnu a da po defaultu ne bude .rs :oke:

Ideš u Options, Settings, podesiš jezik, no filtering, itd., pa Save, i onda ne smeš da brišeš cookie, inače te svaki put baci na google.rs i default podešavanja sa filtriranjem.Kada nešto postane veliko, i od velikog značaja, to se proglasi državnim interesom i počne mešanje državnih institucija (koje su u USA privatne) u rad kompanija.Očigledno postoji namera za kontrolom SVEGA od stane najbogatijih/najmoćnijih...a ko hoće može da me strpa u teoretičare zavere..Inače, po istraživanjima među koristicima interneta, Facebook je najomraženija kompanija upravo zbog zanemarivanja privatnosti i unakrsnih povezivanja podataka korisnika. Jedan primer. Iako vi nikada niste okačili neku svoju sliku na FB-u, dovoljno je da jedan vaš prijatelj okači vašu sliku u svom albumu "moji prijatelji" sa tagom, i svi na FB-u mogu da je vide.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

naravno da me ne zanima ja sam da namestam nego Google da mi namesti i vrati kako je pre bilo.

evo :

Postavljena slika

Nemojte se svađati...

Ideš u Options, Settings, podesiš jezik, no filtering, itd., pa Save, i onda ne smeš da brišeš cookie, inače te svaki put baci na google.rs i default podešavanja sa filtriranjem.

Kada nešto postane veliko, i od velikog značaja, to se proglasi državnim interesom i počne mešanje državnih institucija (koje su u USA privatne) u rad kompanija.

Očigledno postoji namera za kontrolom SVEGA od stane najbogatijih/najmoćnijih...a ko hoće može da me strpa u teoretičare zavere..

Inače, po istraživanjima među koristicima interneta, Facebook je najomraženija kompanija upravo zbog zanemarivanja privatnosti i unakrsnih povezivanja podataka korisnika. Jedan primer. Iako vi nikada niste okačili neku svoju sliku na FB-u, dovoljno je da jedan vaš prijatelj okači vašu sliku u svom albumu "moji prijatelji" sa tagom, i svi na FB-u mogu da je vide.

Orao pao!

Još davno su ljudi zazirali od slikanja jer su znali da oduzima dušu...

Jadni oni koji ugledaju moju sliku koju su (nepažljivo) postavili Stein&Co. ... Strašno!

Sećam se mučenika čije su slike stajale u izlozima fotografskih radnji...

Osećam (danas) ja nešto sam pospan: kad ono oni me BRE prate i tako to... Što mi BRE ne rekoste za to jutros...?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da ne bi sve bilo šega i slično. Iako ne koristim ovo, to je jedan od najbržih načina da se postigne ono o čem' je @Mikorist pi(dobro de...)sao...http://www.vikitech.com/5649/eliminate-country-specific-searches-google-chrome

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ubio sam se dok sam u FF-u podesio Google da me ne nervira, već da se otvara .com a ne .rs, da ne pretražuje lokalno, da ne filtrira pretragu, da mi je default engleski jezik, itd....Otežali su tu radnju u odnosu na prethodni put kada sam podešavao. Čak sam morao da idem i u settings od samog FF-a da bih pronašao geo.enabled opciju i isključio je. 99,8% ljudi se time neće ni baviti. Orvel je bio preoptimističan.Dodatak.Sada sam ušao ponovo u podešavanja da vidim da li je Google sam promenio nešto od setovanja koja sam namestio i spremio. Filtriranje je samostalno iz off ponovo namestio u moderate. :frusty:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Otkucate u pretraživač firefox geo.enabled i dobije se: http://www.mozilla.org/en-US/firefox/geolocation/

To je sistem za lociranje. Na dnu je link za objašnjenje kako se lociranje compa isključuje.

Koraci:

[*]In the URL bar, type about:config

[*]Type geo.enabled

[*]Double click on the geo.enabled preference

[*]Location-Aware Browsing is now disabled

Config strana ima preko 1500 linija. Ko zna šta se sve tu reguliše, podešava, trackira, itd.? Možda Mika zna. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Otkucate u pretraživač firefox geo.enabled i dobije se: http://www.mozilla.o...ox/geolocation/

To je sistem za lociranje. Na dnu je link za objašnjenje kako se lociranje compa isključuje.

Koraci:

[*]In the URL bar, type about:config

[*]Type geo.enabled

[*]Double click on the geo.enabled preference

[*]Location-Aware Browsing is now disabled

Config strana ima preko 1500 linija. Ko zna šta se sve tu reguliše, podešava, trackira, itd.? Možda Mika zna. :)

http://kb.mozillazin...ntries#Network.

Ma, sve je to zavera svetskih razmera...

Kažem Vam, probajte StartPage ili (još bolje) tor...

Za one koji ne vole da se igraju sa utrobama browser-a: Edit>Preferences>Privacy>„Tell websites I do not want to be tracked“ (check)... To je to (isto)...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja sam u startu dao odgovor -kako je najlakse zavrsiti u montazi :sarcastic_hand:postavi se u browser da po defult-u uvek otvara kao homepage google.com/ncr

HomePage vidim jednom dnevno (najčešće)... To je poslednje mesto koje mi je potrebno...Pretragu (najčešće) vršim iz address-bar-a... Dakle... StartPage je (za sada) (kada me u'fati Čvorovićnost) najbolje rešenje. Prikrivena IP a sve prednosti Google pretraživača... Dok ne stigne Volunia... ;)Za ostale koje brine sve to (još) više, ponavljam Tor...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...