Jump to content

Hi-end Hi-eff system


chakija

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 485
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

mogao bi npr da napravis kolaz kutije - dno od betona ili jos bolje mermerno, pa jedan bok blazujka, jedan medijapan, pa onda malo iverice, pa malo lepog spera iiiiiiii ne bi bilo sumnje da si dobio unikatan proizvod u svakom smislu :respect:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nije, ima onih gluposti sto hypuju kao ne znam sta i nabiju cenu, a ovo je da ti kazem realna cena jer je materijal magican multiupotrebljiv, pitajte Hifisha lepili smo na limove od predpojacala :)a to je rolna duzine 5m a sirine 50cmti Chakijice valjda znas o cemu pricam ne bi te lagao, i to je jos jeftino, pre par meseci je bilo 90-100 evra za tu extreme rolnu, ko nije vido taj materijal ne zna o cemu pricam

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma ne može da bude toliko lenja koliko je skupa ;)

"Ne mogu me toliko malo platiti koliko ja mogu malo raditi"Znači, ako je domaći proizvod (ma dobro, znate što pod tim mislim! :buehehe:) što jefitnije to ljenije! :rofl:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

anubisgrau :"chakija, zasto se trudis da izmislis toplu vodu. najbolje sto mozes da uradis za sebe bez ikakvog rizika po finalni rezultat u varijanti odvojeni bas kabinet plus fullranger ili horna je onken/mini-onken kutija. ne znam konkretno koliko taj sonido bass drajver pije vodu ali je spektar zahteva koji takvo resenje trazi od zvucnika zaista minimalan. naravno da treba proveriti ali cisto sumnjam da ce biti neresivih problema. dobices izvanredno definisan bas skoro do pola prve oktave, prirodniji zvucni pritisak nego sa klasicnim bas refleksom i vrlo mali uticaj samog kabineta na prirodni zvuk drajvera (sto ce reci potencijalno izvanrednu boju tona koji bih ocekivao od tako laganog mehanizma). ako ti trebaju nacrti, posalji mi PM sa adresom i dobices za razne onken varijante u originalnoj japanskoj izvedbi (15", 12", 1 drajver, 2 drajvera itd). isto vazi i za ostale koje zanima."Nadam se da ne zameraš na odgovoru u ovoj temi...Ne izmišljam toplu vodu. Hteo sam da se držim proverene šeme skretnice koju je Parham elaborirao za 3pi. Jedan od najbitnijih zahteva je rastojanje između tweetera i woofera koje iznosi ~285mm. Trenutno mi zvučnici zvrlje(sviraju) van kutija sa skretnicom i u poziciji da im je položaj kolko-tolko poput onog koji će biti u kutiji tj prema originalnim nacrtima...rezultati su veoma dobri.Ne znam kakvi su nacrti za 12" onken, ali čisto sumnjam da bi ovaj uslov (vertikalno rastojanje centara) mogao da se ostvari, a da horna sedi na kutijama.Sem toga, ne znam koliko bi gabaritno zauzeo mesta onken za ovaj sonido (ja sam računao u onken calc i pokazao je oko 240l što mi je previše).Ja sam prvobitno hteo da pravim onken sa nekom petnajskom, ali sam naposletku skrenuo prema 3pi.BTW Poslao sam PM sa email-om; karte su još uvek otvorene :D .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

poslao sam materijal, i tebi i drugima koji su se javili. medjutim ispostavlja se da u tom japanskom papiru nema onken kutije nego VOTT bas kabinet u vise varijabila. bice da sam nesto permutovao, ili cu morati bolje da potrazim u mom magicnom folderu.svejedno, i VOTT je zakon. mada svira nesto plice od onkena.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja se nisam bavio zvučnicima, al bude nekad a malko sam razmišljao o nekim PSM rešenjima, s obzirom kolko ubiše cenama tog alubitola...El se neko bavio dampiranjem kutija kao Neša iz NN Aocoustic, videh neke slike njegovih kutija koje su unutra obložene keramičkim pločicama.To bi ondak bio sendvič otprilike medijapan (šper, drvo...) + građ. lepak (onaj montažni kit u tubi) + keramičke pločice + sve to dobro premazano nekim bitumenom (npr. onaj body što se malaju kola da ne zveče). Teško tonu, al verovatno mrtvo ihaj...Druga ideja je npr neki bitumen pomešan sa peskom, olovnim opiljcima ili tako nešto pa omalterisati kutiju iznutra.Eto kao ideje, možda je neko probao...

Izmenjeno od ManicP
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Probao sam ja to sa pločicama. Super stvar samo zahebancije ihaj.Ko ima vremena i strpljenja, vredi truda. Mada, istina, nikada nisam video merne rezultate pločica na zidu kutija.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

poslao sam materijal, i tebi i drugima koji su se javili. medjutim ispostavlja se da u tom japanskom papiru nema onken kutije nego VOTT bas kabinet u vise varijabila. bice da sam nesto permutovao, ili cu morati bolje da potrazim u mom magicnom folderu.svejedno, i VOTT je zakon. mada svira nesto plice od onkena.

VOTT jeste zakon, ali u ovom slučaju skroz ne primenjivo jer su parametri tih woofera skroz drugačiji nego ovaj sonido. Da ne pominjem opet probleme sa skretnicom, rastojanja izmežu centara drajvera itd...U svakom slučaju, hvala ti na ovim planovima...možda nađu neku primenu u budućnosti.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...ekstra, još samo da mi neko predloži da izlijem kutije od betona i onda imamo sve varijante, SAMO treba da se odlučim :D

Izlivanje betona je nešto jednostavnije od sistema koji B&W koristi pod imenom Matrix a koji se za sada pokazao kao superioran u odnosu na sve ostalo ......sa druge strane neka moja 'istraživanja' pokazuju i na merenja i na slušanje da jedan 'oslonac za kutije ' koji ima odlike izlivenog betona unapređuje naveliko zvuk . Stabilan i masivan oslonac ili stalak za mini kutije poboljšava zvuk .....kutija treba da je stabilna i na stabilnom osloncu .....tj kao da je zavarena za pod .......a baš me mrzi da postavljan sličice sa merenja koje pokazuju drastične razlike u odzivu , tako da se ovaj put ide na reč ........
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Izlivanje betona je nešto jednostavnije od sistema koji B&W koristi pod imenom Matrix a koji se za sada pokazao kao superioran u odnosu na sve ostalo ......sa druge strane neka moja 'istraživanja' pokazuju i na merenja i na slušanje da jedan 'oslonac za kutije ' koji ima odlike izlivenog betona unapređuje naveliko zvuk . Stabilan i masivan oslonac ili stalak za mini kutije poboljšava zvuk .....kutija treba da je stabilna i na stabilnom osloncu .....tj kao da je zavarena za pod .......a baš me mrzi da postavljan sličice sa merenja koje pokazuju drastične razlike u odzivu , tako da se ovaj put ide na reč ........

oslonac za kutije, mislis pustis 20 santima vise na dnu pa jednu mesalicu pravilno rasporedis na 2 kutije..... model CRNA TRAVA (black grass za export) :respect:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...